ابدومینوپلاستی

آیا با روش نوین و موثر ابدومینوپلاستی که برای از بین بردن چربی و پوست اضافه شکم صورت می گیرد، آشنایی دارید؟ آیا از تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی اطلاع دارید؟ تلاش های اولیه برای اصلاح بد شکلی ها در ناحیه ی شکم به ایجاد برش های جراحی خلاصه می شد و توجه حداقلی به ایجاد اسکار و جای بخیه بعد از جراحی صورت می گرفت. این روش یکی از روش های ابتدایی برای تخلیه بافت زیر جلدی پوست و برداشتن پوست اضافی بوده است. این جراحی برای افرادی که در شرایط بسیار حادی قرار داشتند انجام می شد.

در گذشته به دلیل احتمال ابتلا به عفونت و خطرات مرتبط با بی هوشی، این جراحی تنها زمانی انجام می شد که نیازی مبرم و ضرورت لازم برای انجام جراحی وجود می داشت. همچنین همواره بعد از این نوع جراحی ها،  نیاز به بازسازی ناحیه شکمی بعد از تخلیه چربی ها وجود داشته است. با گذشت زمان و پیش رفت علم در زمینه جراحی پلاستیک و بازسازی، روشی جدید با نام ابدومینوپلاستی به وجود آمده که به جای جراحی دو بعدی، جراحی را به صورت سه بعدی انجام می دهد.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی چیست

در جراحی ابدومینوپلاستی پوست اضافی شکم و پهلو ها برداشته می شود. تصحیح ماهیچه ها یکی از موارد بسیار مهم در شکل دادن به یک شکم صاف است. همچنین در این جراحی نیازی به جدا سازی بافت زیر جلدی نمی باشد و تنها برای حرکت دادن بافت این جداسازی انجام می گیرد. استفاده از لیپوساکشن برای شکل دهی به شکم نیز گاهی در این روش انجام می گیرد.

در گذشته به دلیل احتمال ابتلا به عفونت و خطرات مرتبط با بی هوشی، این جراحی تنها زمانی انجام می شد که نیازی مبرم و ضرورت لازم برای انجام جراحی وجود می داشت. دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام جراحی لیپوماتیک می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122770582 و 09129330252 تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

مراحل جراحی ابدومینوپلاستی

هر جراحی شامل مراحل مختلفی بوده و نیاز است تا به ترتیب انجام گیرند. در زیر به مراحل مختلف این جراحی می پردازیم:

  • بی هوشی . قبل از شروع جراحی، داروهایی برای راحتی و آرامش بیمار در زمان جراحی، تزریق می شود. انتخاب های مختلفی برای نوع بیهوشی وجود داشته که از جمله می توان به داروهای وریدی و بیهوشی عمومی اشاره کرد. پزشک بهترین انتخاب ممکن را با توجه به شرایط بیمار ارائه می دهد.
  • برش . برش کامل شکم با ایجاد برش های افقی در ناحیه بین ناف و بالای استخوان آلت تناسلی انجام می گیرد. شکل و طول برش با توجه به مقدار پوست اضافه انجام می شود. هم زمان با بالا بردن و لیفت پوست شکم، عضلات ضعیف زیر شکم، ترمیم می شوند. گاهی به دلیل نیاز به برداشتن پوست اضافه در بالای شکم، برش بعدی در حوالی ناف ایجاد می شود. پوست بالایی شکم به طرف پایین کشیده می شود. پوست اضافی بریده شده و پوست های باقی مانده بخیه زده می شوند. یک محل جدید به تناسب شکم برای ناف در نظر گرفته می شود.
  • بستن بخیه ها . با بهره گیری از انواع مختلف بخیه، پوست ها را به هم وصل می کنند.
  • مشاهده نتیجه . در نهایت شکمی صاف تر و سفت تر که متناسب با نوع بدن و وزن فرد می باشد، مشاهده می شود.

منبع : https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/tummy-tuck/procedure

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

2 دیدگاه در ابدومینوپلاستی
  1. دکتر جان هزینه ابدومینوپلاستی به چه صورته؟


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × دو =

Call Now Button