تزریق بوتاکس

یکی از مهم ترین عمل های زیبایی که امروزه طرفداران و متقاضیان زیادی را به خود جلب کرده مجموع  اعمال جوانسازی است
که می تواند آثار پیری و افتادگی پوست در افراد را از بین ببرد ، معمولا بالا رفتن سن مهم ترین عامل برای ایجاد چین و چروک در صورت است که البته عوامل دیگری نیز مانند کشیدن سیگار، چاق و لاغر شدن زیاد و عوامل ژنتیکی و موروثی در بروز ان دخیل هستند .
یکی از موثر ترین روش های جوانسازی که بدون جراحی می باشد ، تزریق بوتاکس است ، با تزریق بوتاکس آثار باقی مانده از خطوط اخم و خنده از بین می روند و چین و چروک های عمیق و سطحی پر می شوند ، البته روند تزریق و نوع بوتاکس در دریافت نتیجه ی بهتر تاثیر گذار است و می تواند در جوانسازی صورت نقش مهمی داشته باشد .

بوتاکس چیست؟

بوتاکس که نوعی سم کشنده است با ورود به بدن باعث فلج شدن ماهیچه های ارادی و غیر ارادی بدن می گردد ، البته این ماده به صورت مستقیم به بدن وارد نمی شود و در موارد درمانی از آن بهره می گیرند .ماهیچه های صورت که عامل اخم و یا خنده ی فرد هستند در صورت برخورد با ماده ی بوتاکس غیر فعال می شوند و بعد از این عمل فرد به صورت ناخواسته اخم نمی کند ، این عامل باعث می شود که چین و چروک های ایجاد شده عمیق نشوند و چروک های سطحی نیز از بین برود.
بوتاکس به عنوان عنصری برای جوانی در جوانسازی ها استفاده می شود ، با تزریق بوتاکس می توانید چین و چپروک های سطحی صورت را از بین ببرید و از عمیق شدن چین های عمقی جلوگیری نمایید. به طور کلی تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورت و گردن کاربرد دارد .
همان طور که بیان شد بوتاکس یک سم است بنابراین تزریق آن باید توسط متخصص انجام شود تا دچار عوارض آن نشوید ، در صورت تزریق بوتاکس منقضی و یا ناشیانه ممکن است آسیب های جدی به چشم و پلک ها وارد شود.
البته بوتاکس کاربردهای مختلفی در علم پزشکی دارد که در درمان و زیبایی بیشتر از آن استفاده می شود .

تزریق-بوتاکس

این ماده از چه چیزی تهیه می شود ؟

این ماده در واقع نوعی  باکتری به نام  کلسترویدیوم بوتولینیوم می باشد که به صورت  هوازی است ،  پزشکان از  سم این باکتری در مصارف پزشکی و زیبایی بهره می گیرند .
تزریق بوتاکس در عضلات پر تحرک صورت انجام می شود و باعث فلج شدن موقتی آن می گردد، این فلج موقت باعث می شود که محل هایی که دچار خط و چین می شوند از بین برود و دچار تحرک نشوند . عدم تحرک باعث می شود تا صورت جوان و زیبا بماند و چرروک های آن عمیق نگردد . این حالت همانطور که بیان شد موقتی است و حدود 3 ماه تا 6 ماه ماندگاری دارد .بعد از این دوره نیاز به تزریق مجدد دارید.

از مزایای بوتاکس بعد تزریق در صورت

•  بوتاکس باعث از بین رفتن  خطوط اخمی که روی صورت  ایجاد شده اند می شود
•  بوتاکس موجب می شود تا  خطوط خنده ای که روی صورت  وجود دارد از بین برود .
•  بوتاکس باعث محوشدن  و برطرفی چین و چروک کنار چشم می شود
•  چین وچروک بین ابروها را از بین می برد
•  چین و چروک گردن را از بین می برد
•  خطوط افقی پیشانی را محو می نماید
•  برای بالا بردن ابروها می توان از آن استفاده کرد
•  تزریق بوتاکس باعث کاهش نمایش لثه در هنگام خندیدن می شود .

قبل از تزریق بوتاکس

قبل از اینکه بوتاکس را تزریق نمایید ، یک مرکز معتبر برای ان کار را انتخاب نمایید ، از تزریق بوتاکس در مطب و یا کلینیک های نا معتبر و یا در آرایشگاه ها بپرهیزید .
از پزشک بخواهید تا مناطق مورد نیاز را به دقت شناسایی نماید و البته با توجه به میزان نیاز صورتتان تزریق را انجام دهد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

•  استفاده از کمپرس سرد بعد از تزریق بوتاکس توصیه می شود
•  5 ساعت بعد از تزریق از خوابیدن پرهیز شود
•  روز اول تزریق استحمام نداشته باشید ( تا 48 ساعت دوش آب گرم ممنوع است )
•  تا 48 ساعت از فعالیت های سنگین بپرهیزید
•  اثر بوتاکس از روز سوم یا چهارم شروع خواهد شد
•  شب اول تزریق به پیشانی نخوابید
•  به هیچ وجه محل تزریق بوتاکس را ماساژ ندهید
شما برای تزریق بوتاکس نیازی به همراه نخواهید داشت و البته این یک عمل سرپایی خواهد بود ، بعد از تزریق بوتاکس دچار تغییرات بزرگ نخواهید شد و حدود  3 الی 4 روز بعد بوتاکس تزریق شده عمل خواهد کرد ، بنابراین قبل از این تاریخ زیاد جلوی آینه نروید ، بعد از این مدت شاهد خواهید بود که ابتدا چین و چروک  نواحی دور چشم و بعد خطوط افقی صورت و در نهایت خطوط عمودی پیشانی در نواحی اخم محو خواهد شد .

میزان اثر گذاری بوتاکس

تاثیرات بوتاکس رابطه نزدیکی با جنس بوتاکس و البته پوست فرد دارد ، اما به طور میانگین حدود 3 تا 6 ماه ماندگاری مفید خواهد داشت و بعد از این مدت نیاز ایت تا مجددا تزریق را تمدید نمایید .

چند بار می توانیم بوتاکس تزریق کنیم ؟

محدودیتی برای تزریق بوتاکس وجود ندارد ، و به تعداد دفعات مورد نیاز و لازم می توان از این ماده مفید استفاده نمود .

آیا بوتاکس چین و چروک را به طور کامل از بین می برد؟

خیر بوتاکس باعث از بین رفتن چین و چروک نمی شود بلکه مانع از ایجاد آن ها شده و چروک های ایجاد شده ی قبلی را نیز بدون تحرک خواهد کرد ، عدم تحرک چروک ها باعث می شود تا از عمیق شدن آن ها جلوگیری شود و البته این یک مزیت است ، آنچه شما در نهایت می بینید یک پوست صاف و زیبا و براق خواهد بود .

تزریق-بوتاکس

تزریق-بوتاکس

بوتاکس و دیسپورت

روش های مختلفی برای جوانسازی پوست صورت از جمله تزریق بوتاکس وجود دارد . یکی دیگر از روش های موثر برای برطرف کردن ضایعات پوستی و از بین بردن خطوط صورت دیسپورت می باشد  . در ادامه به معرفی این محصول و تفاوت آن با تزریق بوتاکس می پردازیم .

دیسپورت

دیسپورت از محلولی تشکیل شده  که برای برطرف کردن چین و چروک و خطوط صورت استفاده می شود. این ماده بر عضله های اطراف محل تزریق تاثیر گذاشته و آن را بی حرت می کند . چین و چروک روی صورت در اثر ماده ای به نام نوروتوکسین  که در دیسپورت وجود دارد برطرف می شود . این ماده پیام هایی که از مغز دریافت می شود و به عضله های خاص منتقل می شود  را مسدود می کند . بنابراین با اختلال د راین پیام ها چین و چرو و خطوط صورت را کاهش می دهد.

تفاوت بوتاکس و دیسپورت

  1. ماهیت بوتاکس و دیسپورت یکسان می باشد . هر دو دارای ماده نوروتوکسین هستند . تنها تفاوت آنها در مقدار پروتئین است که مولکول های فعال را دربرمی گیرد. این پروتئین در دیسپورت نسبت به بوتاکس کمتر می باشد بنابراین نتیجه سریع تر مشاهده می شود . به همین جهت نتایج این روش طبیعی تر می باشد .
  2. تفات دیگر این دو روش در میزان عمق تزریق می باشد . عمق تزریق در دیسپورت 2 سانیتمتر بیشتر از بوتاکس می باشد . بنابراین با اینکه این میزان محسوس نیست ولی در نتیجه قابل مشاهده می باشد .
  3. با وجود اینکه نتایج دیسپورت (یک روز تا یک هفته ) سریع تر از بوتاکس قابل مشاهده می باشد اما ماندگاری بوتاکس بیشتر گزارش شده است . این مدت بین 4 الی 6 ماه می باشد . لبته در برخی موارد 13 ماه نیز گزارش شده است .

عوارض احتمالی دیسپورت

عوارض این روش کم می باشد که بندرت عوارضی به شرح ذیل مشاهده می شود :

  • سردرد
  • افتادگی چشم

هزینه دیسپورت

هزینه دیسپورت با توجه به میزان و نواحی مورد نظر برای تزریق متفاوت می باشد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژوا سلیمان زاده

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شش + هجده =