تزریق بوتاکس

یکی از مهم ترین عمل های زیبایی که امروزه طرفداران و متقاضیان زیادی را به خود جلب کرده مجموع  اعمال جوانسازی است
که می تواند آثار پیری و افتادگی پوست در افراد را از بین ببرد ، معمولا بالا رفتن سن مهم ترین عامل برای ایجاد چین و چروک در صورت است که البته عوامل دیگری نیز مانند کشیدن سیگار، چاق و لاغر شدن زیاد و عوامل ژنتیکی و موروثی در بروز ان دخیل هستند .
یکی از موثر ترین روش های جوانسازی که بدون جراحی می باشد ، تزریق بوتاکس است ، با تزریق بوتاکس آثار باقی مانده از خطوط اخم و خنده از بین می روند و چین و چروک های عمیق و سطحی پر می شوند ، البته روند تزریق و نوع بوتاکس در دریافت نتیجه ی بهتر تاثیر گذار است و می تواند در جوانسازی صورت نقش مهمی داشته باشد .

بوتاکس چیست؟

بوتاکس که نوعی سم کشنده است با ورود به بدن باعث فلج شدن ماهیچه های ارادی و غیر ارادی بدن می گردد ، البته این ماده به صورت مستقیم به بدن وارد نمی شود و در موارد درمانی از آن بهره می گیرند .ماهیچه های صورت که عامل اخم و یا خنده ی فرد هستند در صورت برخورد با ماده ی بوتاکس غیر فعال می شوند و بعد از این عمل فرد به صورت ناخواسته اخم نمی کند ، این عامل باعث می شود که چین و چروک های ایجاد شده عمیق نشوند و چروک های سطحی نیز از بین برود.
بوتاکس به عنوان عنصری برای جوانی در جوانسازی ها استفاده می شود ، با تزریق بوتاکس می توانید چین و چپروک های سطحی صورت را از بین ببرید و از عمیق شدن چین های عمقی جلوگیری نمایید. به طور کلی تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورت و گردن کاربرد دارد .
همان طور که بیان شد بوتاکس یک سم است بنابراین تزریق آن باید توسط متخصص انجام شود تا دچار عوارض آن نشوید ، در صورت تزریق بوتاکس منقضی و یا ناشیانه ممکن است آسیب های جدی به چشم و پلک ها وارد شود.
البته بوتاکس کاربردهای مختلفی در علم پزشکی دارد که در درمان و زیبایی بیشتر از آن استفاده می شود .

تزریق-بوتاکس

این ماده از چه چیزی تهیه می شود ؟

این ماده در واقع نوعی  باکتری به نام  کلسترویدیوم بوتولینیوم می باشد که به صورت  هوازی است ،  پزشکان از  سم این باکتری در مصارف پزشکی و زیبایی بهره می گیرند .
تزریق بوتاکس در عضلات پر تحرک صورت انجام می شود و باعث فلج شدن موقتی آن می گردد، این فلج موقت باعث می شود که محل هایی که دچار خط و چین می شوند از بین برود و دچار تحرک نشوند . عدم تحرک باعث می شود تا صورت جوان و زیبا بماند و چرروک های آن عمیق نگردد . این حالت همانطور که بیان شد موقتی است و حدود 3 ماه تا 6 ماه ماندگاری دارد .بعد از این دوره نیاز به تزریق مجدد دارید.

از مزایای بوتاکس بعد تزریق در صورت

•  بوتاکس باعث از بین رفتن  خطوط اخمی که روی صورت  ایجاد شده اند می شود
•  بوتاکس موجب می شود تا  خطوط خنده ای که روی صورت  وجود دارد از بین برود .
•  بوتاکس باعث محوشدن  و برطرفی چین و چروک کنار چشم می شود
•  چین وچروک بین ابروها را از بین می برد
•  چین و چروک گردن را از بین می برد
•  خطوط افقی پیشانی را محو می نماید
•  برای بالا بردن ابروها می توان از آن استفاده کرد
•  تزریق بوتاکس باعث کاهش نمایش لثه در هنگام خندیدن می شود .

قبل از تزریق بوتاکس

قبل از اینکه بوتاکس را تزریق نمایید ، یک مرکز معتبر برای ان کار را انتخاب نمایید ، از تزریق بوتاکس در مطب و یا کلینیک های نا معتبر و یا در آرایشگاه ها بپرهیزید .
از پزشک بخواهید تا مناطق مورد نیاز را به دقت شناسایی نماید و البته با توجه به میزان نیاز صورتتان تزریق را انجام دهد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

•  استفاده از کمپرس سرد بعد از تزریق بوتاکس توصیه می شود
•  5 ساعت بعد از تزریق از خوابیدن پرهیز شود
•  روز اول تزریق استحمام نداشته باشید ( تا 48 ساعت دوش آب گرم ممنوع است )
•  تا 48 ساعت از فعالیت های سنگین بپرهیزید
•  اثر بوتاکس از روز سوم یا چهارم شروع خواهد شد
•  شب اول تزریق به پیشانی نخوابید
•  به هیچ وجه محل تزریق بوتاکس را ماساژ ندهید
شما برای تزریق بوتاکس نیازی به همراه نخواهید داشت و البته این یک عمل سرپایی خواهد بود ، بعد از تزریق بوتاکس دچار تغییرات بزرگ نخواهید شد و حدود  3 الی 4 روز بعد بوتاکس تزریق شده عمل خواهد کرد ، بنابراین قبل از این تاریخ زیاد جلوی آینه نروید ، بعد از این مدت شاهد خواهید بود که ابتدا چین و چروک  نواحی دور چشم و بعد خطوط افقی صورت و در نهایت خطوط عمودی پیشانی در نواحی اخم محو خواهد شد .

میزان اثر گذاری بوتاکس

تاثیرات بوتاکس رابطه نزدیکی با جنس بوتاکس و البته پوست فرد دارد ، اما به طور میانگین حدود 3 تا 6 ماه ماندگاری مفید خواهد داشت و بعد از این مدت نیاز ایت تا مجددا تزریق را تمدید نمایید .

چند بار می توانیم بوتاکس تزریق کنیم ؟

محدودیتی برای تزریق بوتاکس وجود ندارد ، و به تعداد دفعات مورد نیاز و لازم می توان از این ماده مفید استفاده نمود .

آیا بوتاکس چین و چروک را به طور کامل از بین می برد؟

خیر بوتاکس باعث از بین رفتن چین و چروک نمی شود بلکه مانع از ایجاد آن ها شده و چروک های ایجاد شده ی قبلی را نیز بدون تحرک خواهد کرد ، عدم تحرک چروک ها باعث می شود تا از عمیق شدن آن ها جلوگیری شود و البته این یک مزیت است ، آنچه شما در نهایت می بینید یک پوست صاف و زیبا و براق خواهد بود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژوا سلیمان زاده

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 8 + 16 =