تزریق فیلر (ژل) به چانه برای از بین بردن چین و چروک های آن

چین چانه با پیرشدن قسمت تحتانی صورت واضح تر می شود و درمان با فیلر برای بازسازی آن به کار می رود.

آناتومی

چین منتال یا چین لبیومنتال یک خط افقی است که درست در بالای چانه قرار دارد . تشکیل چین چانه به عوامل مختلفی از جمله کاهش بافت نرم و آتروفی درم ، کاهش انعطاف پذیری پوست ، کاهش حجم و جذب استخوان ماندیبولار و زایده های آلوئولار دندان و فعالیت بیش از حد عضلات قسمت تحتانی صورت بستگی دارد .

هدف از درمان با تزریق ژل چانه

بازسازی و اصلاح چین چانه بدون محو شدن کامل آن می باشد تا شکل و ظاهر طبیعی چانه حفظ گردد . همان فیلرهای توصیه شده برای خطوط نازولابیال و ماریونت برای درمان چین منتال نیز توصیه می شود .

قبل و بعد تزریق ژل چانه

قبل و بعد تزریق ژل چانه

حجم فیلر به کاررفته در چانه

میزان فیلر HA به کاررفته به آناتومی صورت فرد و میزان کاهش حجم ناحیه درمان بستگی دارند ولی به طور معمول چین های منتال خفیف با 4/. سی سی و چین های متوسط تا شدید با 8/. سی سی درمان می شوند .

تزریق ژل چانه با بی حسی

برای بی حسی چین لابیومنتال از محلول اپی نفرین لیدوکائین 2% بافر شده استفاده می شود . برای بی حسی تزریق در سه نقطه هر کدام 1/. سی سی انجام می گیرد . حساسیت و درد به سمت خط وسط صورت افزایش می یابد و تزریق باید از خارجی ترین قسمت چین آغاز شود . از پمادهای بی حسی مانند BLT بنزوکایین – لیدوکائین ، تتراکایین ) می توان در افرادی که آستانه تحمل درد بالاتری دارند استفاده کرد .

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجامجراحی های زیبایی و تزریقات زیبایی می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122770582 و 09129330252 تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

روش تزریق فیلر به چانه

نقاط و تکنیک تزریق فیلر HA برای درمان چین منتال است که سه تزریق خطی به کار می رود و تزریق از خارجی ترین قسمت چین منتال شروع شده به سمت خط وسط پیش می رود .

عمق تزریق mid to deep می باشد پوست ناحیه چانه با الکل تمیز می شود . بیمار در وضعیت بیمه نشسته قرار می گیرد . پزشک در همان سمتی که می خواهد تزریق را انجام می دهد می ایستد سوزن 2/1 با gage ، 30 به کار می رود و قبل از تزریق از اتصال محکم سوزن به سرنگ مطمئن شویم . اولین نقطه تزریق در قسمت تحتانی خارجی چین منتال می باشد . سوزن با زاویه 30 درجه نسبت به پوست وارد شده به سمت بالا و داخل و در امتداد چین منتال جلو رانده می شود سپس در حالی که نیدل کم کم بیرون کشیده می شود فیلر با فشار ثابت در عمق mid to deep درم تزریق می شود . نقطه دوم تزریق یک سانتیمتر بالا و داخل تزریق اول قرار دارد . روش خطی برای درمان قسمت مرکزی چین منتال به کار می رود .

تزریق فیلر در نواحی مجاور چانه

در برخی بیماران کاهش حجم در نواحی مجاور مانند چانه وجود دارد یا چین چانه گسترش یافته دیده می شود که در این موارد تزریق فیلر به نواحی مجاور به بهتر شدن نتیجه نهایی کمک می کند .

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 20 + یازده =

Call Now Button