جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی

جراحی شکم یا ابدومینو پلاستی یک جراحی برای از بین بردن چربی ها و برداشتن پوست شل و آویزان آن می باشد. معمولا بیشتر خانم هایی که بارداری های متعددی داشته اند و یا اینکه بعد از زایمان دچار شلی و افتادگی در ناحیه زیر شکم شده اند گزینه های مناسب تری برای این جراحی هستند .
این جراحی با شکاف ناحیه زیر شکم و برش پوست و چربی های زیر ناف انجام می شود،بعد از برش این ناحیه نیاز است تا محل جراحی شده بخیه شود . بعد از جراحی فرد یک شکم صاف و بدون پوست آویزان خواهد بود . در این روش از پوست بالای ناف برای بهبود ظاهر شکم استفاده می شود.با ایجاد شکاف در زیر شکم پوست این ناحیه که دچار ترک است برداشته می شود و بعد پوست بالای ناف به سمت زیر شکم بخیه زده خواهد شد . در بسیاری از موارد نیاز است تا مجدد دور ناف فرد ایجاد شود .

ابدومینوپلاستی

آیا این عمل زیبایی برای خانم ها می باشد ؟

خیر، جراحی ابدومینوپلاستی برای آقایان نیز قابل انجام خواهد بود ، با افزایش اعمال جراحی bariatric تعداد آقایانی که کاندید این عمل می شوند رو به افزایش است.
افراد  مناسب برای این جراحی چه کسانی هستند؟
1-     وزن یکی از مهم ترین فاکتور های این جراحی است ، وزن  فرد باید نزدیک به وزن ایده آل باشد
2-     فرد متقاضی باید دارای وزن ثابتی در شش ماه اخیر بوده باشد
3-     قبل از اینکه جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهد رژیم غذایی و تمرینات ورزشی مناسب را انجام داده باشد .
4-     نسبت به نتیجه جراحی باید منطقی و واقع بینانه عمل نماید
5-     دچار بیماری های روحی و روانی نباشد(وسواس فکری نداشته باشد)
6-     نسبت به جراحی به خوبی تحقیق کرده باشد و ضرایب خطر را سنجیده باشد
7-     قصد کاهش وزن شدید بعد از عمل جراحی را نداشته باشد.
آیا این جراحی تحت بی هوشی عمومی انجام می شود ؟
این جراحی را می توان با بی حسی موضعی هم انجام داد اما به طور معمول با بی هوشی انجام می شود .

عوارض جانبی ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی مانند هر روش جراحی دیگری عوارض جانبی دارد زیرا با بخش بسیار مهمی از بدن سروکار دارد. عوارض جانبی معمولا به ندرت رخ می دهد اما در موارد نادر خونریزی زیر پوست، عفونت و لختگی خون دیده می شود. خون لخته شده ممکن است به سمت شش ها برود و در تنفس مشکل ایجاد کند. اگر فردی گردش خون ضعیفی داشته باشد مشکل لختگی خون را تجربه می کند یا اگر به بیماری های قلب، کبد و شش یا دیابت مبتلا باشد احتمال دارد عوارض بیشتری را بعد از عمل تجربه کنند. بعد از عمل باید انتظار درد و تورم را داشت. زخم های بعد از عمل ممکن است به مدت چند هفته یا ماه ها با فرد همراه باشد. پزشک برای کاهش درد مسکن تجویز می کند. بعد از عمل احتمال تجربه کبودی و بی حسی و خستگی عمومی به طور همزمان وجود دارد. در برخی از موارد بهبود زخم و پوست بعد از جراحی به کندی صورت می گیرد در این وضعیت به عمل مجدد نیاز می شود. زخم های ابدومینوپلاستی به آرامی بهبود پیدا می کند و ممکن است جای آنها برای همیشه بر روی پوست باقی بماند. استفاده از برخی از انواع کرم ها و پمادها برای از بین بردن جای زخم می باشد.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

به طور حتم بعد از عمل بخیه و باند وجود خواهد داشت. به توصیه پزشک باید برای مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم بسیار توجه شود. باندی که استفاده می شود باید بافتی محکم و حالتی ارتجاعی داشته باشد ضمنا باید از پزشک در رابطه با شیوه درست نشستن و برخواستن اطلاعات لازم کسب شود تا بعد از عمل به زخم ها فشار وارد نشود. اگر فردی هستید که فعالیت بدنی زیادی دارید حداقل به مدت 6 هفته باید از انجام ورزش های سنگین و فعالیت های زیاد پرهیز کنید. پزشک در رابطه با مراقبت های آن به شما توضیح خواهد داد. شاید لازم باشد به مدت یک ماه از کار دوری کنید تا بهبودی میسر شود. البته تعیین این مدت تا حدود زیادی با مشورت پزشک و وضعیت جسمانی شما بستگی دارد.

نتیجه گیری

بیشتر افراد بعد از عمل از ظاهر جدید خود بسیار راضی می باشند. این عمل از نظر روحی و جسمی زحمات زیادی را برای فرد به همراه دارد پس رعایت نکات رژیمی برای حفظ نتیجه بسیار اهمیت دارد.

راه های ارتباطی با دکتر سلیمان زاده:

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 + هفده =

Call Now Button