جراحی پروتز سینه

مقدمه

پروتز سینه از جمله انواع خدمات پزشکی است که با اهداف درمانی و زیبایی برای زنان زیادی انجام شده است و این روزها آمار زیادی از زنان متقاضی انجام این کار هستند .

در این نوشتار درصدد هستیم پرداختی داشته باشیم به مساله پروتز سینه و شرایط، مزایا و معایب این روش درمانی و زیبایی که مورد اقبال و تقاضای بسیاری از افراد است. دکتر پژوا سلیمان زاده جراح پلاستیک در خصوص پروتز سینه نیز مواردی را توضیح می دهند.

به علاوه اینکه به پرتکرارترین سوالی که از سوی زنان پرسیده می شود، مبنی بر اینکه روند شیر دهی با پروتز سینه دچار مشکل می شود یا خیر نیز در ادامه مطلب پاسخ داده خواهد شد.

جراحی پروتز سینه

پروتز سینه از چه جنسی می باشد؟ پروتز سینه آیا برای بدن ضرر دارد؟

برای پاسخ گویی به این سوال باید بگوییم که پروتز هایی که این روزها در بازار وجود دارد از کشورهای دیگر وارد می شود و با توجه به وضعیت تحریم هایی که در کشور ما وجود دارد قیمت و هزینه بالایی را صرف وارد ساختن این پروتز ها از کشور های دیگر می شود. ولی علیرغم هزینه بالایی که دارند کیفیت مرغوبی دارند و نتیجه مثبتی را در پایان روند درمان به ارمغان می آورند.

پروتز ها به لحاظ جنس شان به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

پروتز های سیلیکونی

پروتز های نمکی

پروتز ها از نظر شکل و قالب کلی نیز به دو دسته تقسیم می شوند؛ یکی شکل دایره ای و گرد، دومی شکل اشکی مانند و افتاده ( به تعبیر قطره ای شکل).

در خصوص عوارض احتمالی پروتز ها که همواره مورد پرسش خانم هاست باید گفت، این پروتز ها کاملا با بدن انسان سازگاری دارند و هیچ گونه خطر و عارضه ای را در پی ندارند. حداقل می توان گفت تا کنون گزارشی از خطرساز شدن پروتز ها به دست ما نرسیده است.

پروتز سینه با چه هدفی انجام می شود؟

در بسیاری از موارد شاهد آن هستیم که زنان و دختران با دلایل مختلفی تصمیم دارند دست به چنین اقدام زیبایی بزنند و از پزشکان متخصص مشورت هایی را درجهت عملی ساختن این تصمیم شان دارند.

از جمله دلایلی که موجب می شود بانوان عمل جراحی پروتز سینه انجام دهند:

 • زنان و دخترانی که به لحاظ ژنتیکی سینه های بزرگ و خوش فرمی ندارند و می خواهند این زیبایی را داشته باشند، می توانند از این روش درمانی و زیبایی بهره مند شوند.
 • زنانی که به دلیل بالا رفتن سن سینه های افتاده و شلی دارند نیز می توانند چنین اقدامی را انجام دهند.
 • زنانی که بعد از بارداری و زایمان سینه هایشان حالت قبلی خود را از دست داده است و به شکلی افتاده و شل شده است می توانند تحت این عمل جراحی قرار گیرند.
 • زنانی که به دلیل سرطان سینه مجبور شدند سینه های خود را بردارند تا غده های سرطانی از بین برود، می توانند از پروتز های سینه استفاده کنند تا جبرانی برای سینه های از دست رفته باشد.

آیا پروتز سینه برای شیر دهی مشکلی ایجاد می کند؟

 

واقعیت این است که بسیاری از پزشکان معتقدند پروتز سینه در روند شیر دهی هیچ گونه خللی ایجاد نمی کند.

ولی نکته ای وجود دارد که باید مدنظر قرار دهید. پزشکان برای انجام پروتز سینه توصیه می کنند که زنان در دوره شیرد هی نباشند. دلیل شان برای این موضوع  این است که برای انجام پروتز سینه حتما باید سایز سینه و شرایط کلی سینه در حالت عادی باشد تا پزشکان بتوانند برای جراحی برنامه درستی را طرح ریزی کنند. در دوران شیر دهی سینه های زنان بزرگتر از قبل شده و اندازه و شرایط واقعی و عادی ندارند، به همین جهت نتیجه جراحی موفقیت آمیز پیش بینی نمی شود. از همین روی پزشکان بعد از پیایان دوره شیردهی اعمال لازم را انجام می دهند.

پروتز سینه

پروتز سینه چه مزایایی دارد؟

 

از مزایای پروتز سینه می توان به این اشاره کرد که:

 • زنانی که سینه های کوچک دارند می توانند با این عمل جراحی به زیبایی و فرم خوب سینه می رسند.
 • زنانی که شیردهی باعث شده سینه هایی افتاده و شل داشته باشند با این روش این حالت سینه ها از بین می رود.
 • زنانی که به دلیل بیماری سرطان سینه های خود را از دست دادند، می توانند با این روش سینه هایی خوش فرم داشته باشند.
 • این روش درمانی هیچ عارضه و خطری را برای بدن زن به همراه ندارد.
 • در جراحی ساده ای این عمل قابل انجام است.
 • دوره بهبودی که طی شود نتیجه جراحی برای زنان بسیار مطلوب خواهد بود.

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام جراحی پروتز سینه می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122770582 و 09129330252 تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

بهترین جراح پروتز سینه

نویدی که برای همه بانوان و همه ما مسرت بخش است این نکته می باشد که در سطح تهران شاهد فعالیت پزشکانی هستیم که به عنوان بهترین جراح پروتز سینه شناخته می شوند. این پزشکان و بهترین متخصصین حوزه جراحی های زیبایی و جراحی پروتز سینه در دهه اخیر در کشور ما توانسته اند اقداماتی جدی را در جهت زیبایی بخشیدن و از بین بردن مشکلاتی که در بخش پستان های زنان وجود دارد، انجام دهند.

پزشکانی که به واقع آگاهی و تجربه بالایی دارند و می توانند با رعایت اخلاق حرفه ای و وجدان کاری تمام تلاش شان را در جهت بهبود وضعیت بیماران و مراجعین مصروف دارند.

نتیجه گیری

در پایان این نوشتار امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعاتی را در اختیار خوانندگان قرار دهیم که ابهامات شان را از بین برده و سوالات عزیزان را پاسخ داده باشد.

قطعا یکی از اهداف ما در این مسیر این است که روشنگری های لازم را ایجاد کنیم تا درصد تصمیم گیری درست و منطقی در افراد افزایش پیدا کند و نتیجه مطلوب حاصل شود.

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • شش − 6 =

Call Now Button