درمان انحراف تیغه بینی با جراحی

تیغه بینی چیست؟

تیغه در بینی مانند ستون در چادر می باشد. این تیغه بینی را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده است. قسمت جلویی تیغه بینی از غضروف و قسمت عقبی آن از استخوان تشکیل شده است.مخاط هایی تیغه بینی را پوشانده است .

انحراف تیغه بینی

دکتر پژوا سلیمان زاده می گوید:در زمانی تیغه بینی دجار کجی شده در ناحیه راست یا چپ شده و  فردرا  دچار انحراف در تیغه بینی می کند. این اتفاق با افزایش سن بیشتر مشاهده می شود زیرا اکثر افراد از بدو تولد دارای تیغه بینی صاف و مستقیم می باشند. البته مواردی نیز وجود دارد که جنین در شکم مادر در هنگام زایمان ضرباتی به بینی وارد شده و نوزاد با همان انحراف بینی به دنیا می آید. در برخی بزرگسالان نیز اثر ضربه باعث این مشکل می شود.

درمان-انحراف-تیغه-بینی-با-جراحی

درمان-انحراف-تیغه-بینی-با-جراحی

مشکلات انحراف تیغه بینی

با انحراف تیغه بینی مسیر هوای ورودی به بینی دچار مشکل می شود. با انحراف تیغه بینی، مجرای تنفس دچار اختلال می شود که باعث علائمی نظیر خشکی، تورم و تغییرات متاپلاستیک در مخاط تنفسی می شود. از جمله اختلالاتی که در اثر انحراف تیغه بینی به وجود می آید  در عملکرد ترشحات طبیعی بینی خلل ایجاد می کند.

علائم انحراف تیغه بینی

  1. گرفتگی بینی
  2. خونریزی داخل بینی
  3. خروپف کردن در هنگام خواب
  4. احساس سردرد
  5. مشکلات تنفسی

جراحی انحراف بینی (سیتوپلاستی)

برای ترمیم و اصلاح تیغه بینی از جراحی بینی یا سیتوپلاستی استفاده می شود. این جراحی با اهداف زیر انجام می شود:

  1. رفع مشکلات مربوط به تنفس
  2. روش درمانی برای رفع ضایعات
  3. درمان تومور پولیپ
  4. خونریزی های بینی

نحوه انجام جراحی انحراف تیغه بینی

جراح در این عمل برش سطحی در درون بینی ایجاد می کند. بافت محافظتی و پوششی تیغه از بافتهای غضروفی و استخوانی تفکیک می شود. قسمت تیغه ی بینی که دچار انحراف شده را ترمیم کرده و دوباره در جای خود قرار می گیرد. بافت محافظتی تیغه را نیز در جای خود قرارمی دهد. در داخل بینی پانسمانی به نام تامپون جهت جلوگیری از خونریزی در داخل بینی قرار داده می شود. از مزایای این جراحی اینست که مدت زمان این جراحی کم بوده و در کمتر از یک ساعت انجام می شود. از دیگر مزایای این جراحی عدم ایجاد تورم و کبودی در ناحیه دور چشم در بعد از جراحی می باشد. این جراحی با بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می شود.

برخی از خدمات دکتر سلیمان زاده ، جراح پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی

با تشکر مدیریت سایت دکتر سلیمان زاده ، جراح پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی

 

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × 3 =