دوره نقاهت بعد از لیفت سینه

بعد از هر جراحی نیاز است تا یکسری نکات و مراقبت هایی صورت گرفته تا آسیبی به فرد وارد نشده و بهترین نتیجه برای فرد صورت گیرد. جراحی لیفت سینه هم مانند جراحی های دیگر، مراقبت های خاصی دارد. در این مقاله به نکات مختلف در رابطه با رژیم غذایی، داروهای مصرفی، میزان فعالیت بدنی، دوش گرفتن و حمام، پانسمان و … در دوره نقاهت بعد از لیفت سینه صحبت می کنیم.

دوره نقاهت بعد از لیفت سینه

دوره نقاهت بعد از لیفت سینه

مصرف دارو بعد از لیفت سینه

تمامی داروهایی که برای فرد تجویز می شوند بسیار مهم بوده و باید سر تایم مصرف گردند. به خاطر داشته باشید که با معده خالی قرص مصرف نکنید. برای رفع درد در صورت نیاز می توان هر 6 ساعت یک بار استامینوفن 325 مصرف نمود. بهتر است که سه روز بعد از جراحی، داروهای مسکن را کنار بگذارید تا عوارض آنها مانند یبوست و تهوع شما را درگیر نکند. در صورت نیاز و با تجویز پزشک باید از داروهای ضد تهوع نیز استفاده گردد.

فعالیت بدنی بعد از لیفت سینه

بهتر است که چند روز نخست بعد از جراحی در تخت دراز کشیده و استراحت کنید نهایتاً روی مبل بنشینید. بهتر است برای حمام کردن از یک همراه کمک بگیرید. برای هفته اول تا آنجائیکه می توانید در خانه استراحت کنید و در مواقع اورژانسی از خانه خارج شوید. در صورتی که از آرام بخش استفاده می کنید یا درد دارید، رانندگی نکنید. فعالیت بیش از حد می تواند موجب خونریزی شود پس دقت کنید. آشپزی کردن، نظافت، خرید کردن و در کل فعالیت های ساده ای که قبلاً انجام می دادید، نباید تا بهبود کامل انجام شوند.

 

تمامی داروهایی که برای فرد تجویز می شوند بسیار مهم بوده و باید سر تایم مصرف گردند. دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام جراحی بینی و لیپوماتیک می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122770582 و 09129330252 تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

 

تعویض پانسمان بعد از لیفت سینه

به مدت 36 ساعت بعد از جراحی، پانسمان را تعویض نکنید. پس از اینکه پزشک اجازه استحمام را داد، به حمام رفته و بعد از آن بر روی محل بخیه، پانسمان قرار دهید. از پانسمان های قهوه ای یا پانسمان های مخصوص جای زخم، خودسرانه استفاده نکنید تا پزشک به شما اجازه دهد.

نکات مهم در زمان حمام رفتن بعد از عمل لیفت سینه

  • سوتین خود را در بیاورید.
  • پانسمان و گاز استریل را جدا کنید.
  • پانسمان سفید بر روی بخیه را جدا نکنید.
  • با آب و صابون دوش بگیرید. از وان حمام استفاده نکنید. اگر بخیه ها خیس شده و کمی کف و صابون روی آنها بریزد اشکالی ندارد. در صورتی که یک صندلی در حمام باشد که روی آن بنشینید خیلی بهتر است.
  • بعد از حمام، به آرامی روی محل را خشک کنید.
  • نیازی نیست که پانسمان یا گازاستریل روی بخیه قرار دهید.
  • سوتین تان را دوباره بپوشید.

رژیم غذایی بعد از لیفت سینه

برای چند روز اول از غذاهای آبکی مانند سوپ یا آش و غذاهای له شده استفاده کنید تا به معده تان فشار زیادی وارد نشود. مقدار کمی غذا در هر نوبت استفاده کنید.

منبع: https://www.beautologie.com/patient-resources/after-surgery-instructions/breast-lift/

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 × یک =