سن مناسب برای جراحی بینی

سن مناسب برای جراحی بینی زمانی در نظر گرفته می شود که رشد بینی کامل شده است. معمولا این سن در دختران بین 14 تا 16 سالگی (سه سال کامل پس از شروع عادت ماهیانه) و در پسران15 تا 17 سالگی در نظر گرفته می شود. در سنین بالا محدودیتی برای انجام عمل جراحی بینی وجود نداشته و در صورت برخورداری متقاضی انجام جراحی از سلامت فیزیکی و روانی ، جراحی تا دهه ششم زندگی نیز بلامانع می باشد. با توجه به پیشرفت روزافزون علم پزشکی ، امروزه کمتر بیماری یا مشکلی و جود دارد که قابل درمان نباشد که جراحی بینی نیز از این مساله مستثنی نیست. اما ابتدا باید بدانیم که چه افرادی برای عمل جراحی بینی مناسب هستند و چه فافرادی مناسب نیستند.

سن مناسب برای جراحی بینی

شرایط مناسب برای جراحی بینی

سلامت جسمی و روحی

باید بدانیم که برای به حداقل رساندن دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی بینی و همچنین کاهش ریسک عوارض آن، بیمار باید از سلامت فیزیکی برخوردار باشد به همین منظور اگر جراح، در مورد قسمتی از سلامتی فیزیکی بیمار تردید داشته باشد ، متقاضی را به پزشک مربوطه معرفی می کند
از سوی دیگر، سلامت روحی و روانی بیمار نیز بسیار مهم بوده و افرادی که دچار مشکلات روانی هستند کاندیدای مناسب جراحی بینی نیستد. مانند کسانی که دچار افسردگی هستند یا کسانی که وسواس فکری و عملی دارند. کسانی که دچار وسواس فکری باشند بدون داشتن انتظارات منطقی و واقع بینانه ، انتظار معجزه دارند !

استقلال مالی

برای اینکه فرد پس از عمل جراحی زیبایی بینی تحت تاثیر فردی که هزینه عمل جراحی را تقبل کرده است ، دچار نارضایتی نشده و ایجاد مشکل نشود ، باید برای تامین هزینه جراحی و هزینه های بعد از عمل و برای تکمیل درمان خود، دارای استقلال مالی باشد.

شرایط فیزیکی بینی

گاهی بینی بیمار شرایط فیزیکی خاصی دارد که باعث می شود عمل جراحی بینی دارای نتیجه دلخواه بیمار نباشد و بنابر این او را از لیست افراد مناسب برای جراحی خارج می کند . مانند بیمارانی که پوست بینی آن ها بسیار ضخیم است و یا پوست بینی چربی دارند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر سلیمان زاده جراح پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی .

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سیزده − شش =