علل ایجاد گوشت اضافه پس از جراحی بینی

یکی از شایع ترین  دغدغه هایی که برای افراد بعد از انجام جراحی بینی جهت زیبایی ایجاد می شود،  ماندن اثر ضایعاتی همچون گوشت اضافه بینی می باشد.  این مشکل  بندرت اتفاق می افتد.  از دلایل مهم این ضایعه تولید کلوئید در اینگونه افراد می باشد. معمولا در مرحله پس از جراحی افراد از برجستگی های بخیه در داخل بینی و در لبه های پوست و اطراف بینی احساس ناخشنودی و نارضایتی می کنند . اثر این برجستگی ها در اغلب موارد با گذشت زمان یا با مصرف پمادهایی از بین می روند.

دکتر سلیمان زاده بیان می کنند که گاهی افراد دچار خطای چشم در تشخیص برجستگی ها و نامنظمی بینی پس از جراحی می شوند و این حالت بیشتر در هنگام شستشوی بینی بینی اتفاق می افتد. آنها با دیدن قرمزی سر پایین بینی خود دچار اشتباه شده و نگران می شوند.

نمونه عمل بینی

دکتر سلیمان زاده بیان می کنند که در برخی موارد هم افراد متوجه نوک بینی خود شده و در تصور می کنند دارای گوشت اضافه در این ناحیه شدند.

از دلایل افتادگی بینی و بزرگ شدن نوک بینی، می توان به عدم انجام اقدامات مناسب جراح و متخصص بینی در حین جراحی و عدم رعایت فرد از بینی جهت نگهداری پس از انجام عمل بینی اشاره کرد.

تاثیر روش جراحی از نوع کلوئید در ایجاد گوشت اضافه پس از جراحی

بینی افرادی که کلوئید یا گوشت اضافه تولید می کند در صورت انجام جراحی باز امکان رشد آن را فراهم می کند. زیرا در جراحی باز شکاف هایی در وسط بینی  در ناحیه خارجی آن ایجاد می شود و مکانی مستعد برای ایجاد گوشت اضافه فراهم می کند. از آنجائیکه در جراحی بسته شکاف در داخل بینی می باشد و احتمال تشکیل کلوئید نزدیک به صفر است لذا  به اینگونه افراد جراحی به روش بسته توصیه می شود .

چه اقداماتی جهت جلوگیری از گوشت اضافه در محل بخیه ها پس از جراحی بینی کنیم؟

ایجاد برآمدگی دربخیه  بینی بعد از انجام عمل جراحی با توجه به عوامل ذیل به وجود می آید:

  • رنگ و نوع پوست بیمار
  • اقدامات پزشک جراح که تجربه و دانش جراح در آن تاثیر گذار می باشد.
  • نوع برش و بخیه جراح در ناحیه پره های بینی
  • افراد دارای بینی پهن و گوشتی بیشتر از سایرین بینی آنها دچار این ضایعه می شوند.

در مواردی که محل بخیه باعث اسکار و نامنظمی در بینی می شود می توان از پمادهای مخصوص ترمیم و لیزر مانند درم ابریژن استفاده کرد.

برخی از خدمات دکتر سلیمان زاده ، جراح پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی

با تشکر مدیریت سایت دکتر سلیمان زاده ، جراح پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی

مطالب مرتبط : جراحی بینی در ماه رمضان ، لیپوماتیک ، مقایسه لیپوماتیک با روش های لاغری دیگر

 

 

 

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یازده + نوزده =