عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی زمانی انجام می گیرد که عمل جراحی بینی یا دچار ایراداتی شده باشد و یا بیمار از وضع ظاهری بینی خود راضی نباشد. معمولا تا یک سال بعد از عمل جراحی اولیه روند ترمیم بینی ادامه دارد و بهتر است که بیمار برای انجام عمل ترمیمی بینی خود این زمان را صبر نماید. البته گاهی اوقات تحت شرایط خاصی می توان برای انجام عمل ترمیمی بینی یک سال صبر نکرد. مثلا در شرایطی که پره های بینی درطی عمل جراحی اولیه جمع نشده باشد و نیاز باشد که در جراحی دوم این عمل صورت پذیرد. در این حالت می توان بعد از گذشت 6 ماه از عمل جراحی اولیه این عمل ترمیمی بینی را انجام داد و یا وقتی که اشکال تنها در محل استوتومی یا محل شکستن استخوان های بینی است.

کاندید مناسب برای عمل ترمیمی بینی

معمولا بیماران جوانی که از نظر سلامت عمومی مشکل خاصی مانند دیابت ندارند ، افراد مناسب برای انجام عمل ترمیمی بینی هستند. همچنین بیمارانی که از مشکلات بینی خود کاملا مطلع و آگاه هستند و شرایط ترمیمی بینی را درک می نمایند و از جراحی مجدد خود توقع منطقی دارند نیز برای عمل ترمیمی بینی مناسب هستند.

عمل ترمیمی بینی

اقدامات لازم قبل از عمل ترمیمی بینی

لازم است که بیمار قبل از اقدام به عمل ترمیمی بینی برای آنالیز ، از بینی خود عکس بگیرد (در مطب یا در عکاسی) و در صورت وجود اختلالات تنفسی ، انجام سی تی اسکن از بینی و سینوس ها و یا آندوسکوپی بینی و سینوس ها ضروری است. اگر برای عمل ترمیمی بینی به جراح دیگری غیر از جراح عمل اولیه بینی خود مراجعه کردید ، داشتن اطلاعات کافی و عکس های قبل و بعد عمل اول به جراحتان در هرچه بهتر شدن کیفیت عمل دوم کمک خواهد کرد.

مورد بعد اینکه اگر برای عمل ترمیمی بینی لازم است که دوباره از بیهوشی عمومی استفاده شود لازم است که آزمایشات روتین قبل از عمل را انجام دهید ولی در صورتی که عمل دوم با بیحسی موضعی در مطب یا کلینیک انجام می گیرد دیگر نیاز به انجام این آزمایشات نیست.

با تشکر مدیریت سایت دکتر سلیمان زاده ، جراح پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی

 

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 × 5 =

Call Now Button