عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک روش جدیدی است که به تازگی جای خود را در جوامع علمی باز کرده و برخلاف روش های قبلی که در آن از برش جراحی استفاده می شود با ایجاد چند سوراخ کوچک در ناحیه ای که قرار است از آن چربی استخراج شود، انجام می شود. لیپوماتیک یک نوع عمل زیبایی است و مانند بقیه عمل های زیبایی ، کیفیت کار عمل بسته به جراح زیبایی ، تجربه و حس زیبایی شناسی او دارد.

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام عمل لیپوماتیک می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122770582 و 09129330252 تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

نحوه انجام لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک وسیله مورد نظر از طریق یک سوراخ کوچک بین چربی ها فرستاده می شود و بین آنها قرار می گیرد. نوک وسیله شروع به لرزیدن در جهات مختلف می کند. با این لرزش و تکان های مختلف چربی ها را از جای خود کنده می شود و آنها را کوچک تر می کند. بعد از ورود کانولا به لایه های زیرین پوست بافت چربی از حالت جامد به مایع به مایع تبدل می شود و سپس توسط  مکش خود دستگاه چربی استخراج می شود.

افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک

اینک نهایتا نتیجه پوست بعد از برداشت چربی به شیوه های مختلف چه خواهد شد به چند فاکتور کلی بستگی دارد:

سن بیمار

طبیعتا پوست هم مانند بقیه ارگان ها با بالا رفتن سن پیرتر می شود و از نظر کیفیت و جنس دچاری پیری می شود بنابراین سن بیمار در نتیجه نهایی جمع شدگی پوست اهمیت دارد

تعداد بارداری ها و افتادگی پوست قبل از عمل

هرچه تعداد و میزان بارداری ها بیشتر باشد و وجود یک افتادگی پوست زیر شکم از قبل عمل، پوست ممکن است در جمع شدگی کمتر همکاری کند تا اینکه فردی مجرد است و هیچ گونه بارداری نداشته

ژنتیک

کیفیت خود پوست به صورت ژنتیکی است برخی از افراد از نظر ژنتیکی پوست هایی با کیفیت خوب دارند اما برخ از پوست ها کیفیت لازم را از نظر ژنتیکی ندارند بنابرین کیفیت پوست از نظر ژنتیکی اهمیت بسیار بالایی از نظر جمع شدگی پوست دارد.

به هر حال مساله ای که وجود دارد این است که اگر پوست از قبل افتادگی داشته باشد این پوست نیاز به جراحی و لیفت پوست دارد که همزمان این کار را می توان با برداشت چربی انجام داد اما اگر قبل از عمل افتادگی پوست واضح نباشد می تواند در اثر جمع شدن الیاف کلاژن و سلول های پوستی این پوست بعد از لیپوماتیک به میزان کافی جمع شود و نیاز به لیفت پوست ندارد.

سن مناسب برای انجام لیپوماتیک

این عمل برای تمام افراد با هر سنی قابل انجام می باشد و محدودیتی از نظر سنی وجود ندارد. اما تنها محدودیتی که وجود دارد از نظر سلامت کلی بدن می باشد به طور مثال اگر بیمار مشکل قلبی داشته باشد این فرد نمی تواند عمل را انجام دهد حال این فرد جوان باشد یا پیر فرقی نمی کند. همچنین اگر فردی دچار مشکلات کلیوی و کبدی پیشرفته باشند این عمل برای آنها قابل انجام نیست.

عوارض لیپوماتیک

برخلاف روش ها قبل نیاز به بیهوشی یا دوره های نقاهت طولانی ندارد. در روش لیپوماتیک استانداردهایی هم وجود دارد که می توان به تجربه بالای پزشک و در دست داشتن امکانات کافی استرلیزه بودن اتاق عمل و تجهیز تیم همراه اشاره کرد. بنابراین اگر این کار در محیط هایی که استانداردهای لازم از قبیل استریلیته و ضدعفونی کافی انجام نشده باشد صورت گیرد ممکن است عوارضی از قبیل تجمع عفونت دیر جوش خوردن یا جوش نخوردن زخم ها و عدم تقارن در ناحیه مورد عمل ایجاد کند.

راه های ارتباطی با دکتر سلیمان زاده:

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 16 − چهارده =

Call Now Button