عوارض تزریق فیلر و راههای کنترل آن

زیبایی ، جوانسازی و جلوگیری از پیری از نگرانی های انسان صنعتی امروزی است که با پیشرفت علم و دانش راهکارهای جدیدی برای رسیدن به این اهداف پیدا کرده است . یکی از این راهها استفاده از تزریق فیلر است . طی سالهای اخیر در کشور ما نیز استفاده از فیلر به میزان زیادی افزایش یافته ، هر چند کاربرد آن توسط افراد غیرمتخصص عوارضی را به همراه داشته است .

عوارض تزریق فیلر

بیماران چهار هفته پس از درمان مجددا ارزیابی می شوند . مواردی مانند اریتم ، تورم ، تندرنس و کبودی بررسی می شود. برای کنترل و بهبودی آن موارد زیر توصیه می شود :

  • استفاده از کیسه یخ روی ناحیه درمان شده تورم و کبودی را کاهش می دهد .
  • تورم به طور معمول در یک تا 3 روز و کبودی در 7 تا 10 روز برطرف می شود .
  • کبودی را می توان با استفاده از آرایش پوشاند . بیمارانی که سابقه تورم به دنبال تزریق فیلر دارند از درمان با آنتی هیستامین خوراکی مانند سیتریزین 10mg روزانه تزریق فیلر سود می برند که این درمان می تواند تا زمان برطرف شدن تورم ادامه یابد .
عوارض-تزریق-فیلر-و-راههای-کنترل-آن

عوارض-تزریق-فیلر-و-راههای-کنترل-آن

نگهداری و استفاده از سرنگ های محتوی فیلر باقیمانده

یکی از مهمترین نگرانی ها در استفاده از سرنگ های محتوی باقیمانده فیلرها احتمال آلودگی باکتریایی و افزایش احتمال عفونت است . یک مطالعه گذشته نگر احتمال عفونت را در استفاده از باقیمانده فیلرهای HA که در دمای 4c برای حدود 6 ماه نگهداری می شدند بررسی کرد که افزایش عفونت دیده نشد.

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجامجراحی های زیبایی و تزریقات زیبایی می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122770582 و 09129330252 تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

هزینه تزریق فیلر

درمان با فیلرهای پوستی زیبایی معمولا به وسیله بیمه پوشش داده نمی شود . هزینه فیلرهای پوستی بسته به نوع فیلرهای به کاررفته ، اندازه و نوع سرنگها و در مناطق مختلف فرق می کند . هزینه از 500 تا 650 دلار برای هر سرنگ Ha ، 8 سی سی تا 650 تا 1200 دلار برای هر سرنگی CaHA ، 1.5 سیسی متغیر است .

درمان ترکیبی زیبایی با تزریق فیلر

پیری صورت یک پدیده چندعاملی است و نه تنها باعث ایجاد خطوط و چین و چروک صورت می شود بلکه تغییر شکل ، شلی پوست ، ضایعات عروقی و رنگدانه ای ، رویش موهای ناخواسته و همچنین تغییرات خوش خیم  بدخیم پوست می تواند ایجاد گردد.

برای رسیدن به بهترین نتایج زیبایی ترکیبی از درمان های کم تهاجمی زیبایی به کار می رود . فیلرهای پوستی به راحتی می توانند با بوتاکس ، لیزر و نورهای intense pulsed light جوانسازی پوست و لایه برداری پوست با میکرودرم ابریژن و لایه برداری های شیمیایی ترکیب شوند .

ترکیب فیلرها و بوتاکس در نواحی با حرکت زیاد مانند لبها و خط اخم دوام طولانی تر فیلر و صافی بیشتر سطح تزریق را باعث می شون . بخصوص در ناحیه پیشانی حتما باید قبل از تزریق فیلر ، بوتاکس تزریق شود که ماندگاری فیلر افزایش یابد .

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار + دوازده =

Call Now Button