مشاوره پیش از جراحی شکم (ابدومینوپلاستی)

در جلسه مشاوره که برای جراحی زیبایی شکم در نظر گرفته می شود جراح باید چندین فاکتور را در نظر داشته باشد زیرا تا زمانی که بیمار دارای شرایط مناسب برای جراحی زیبایی شکم نباشد جراحی ممکن است برای وی عوارض مختلفی داشته باشد در این جلسه مشاوره پزشک موارد زیر  را بررسی می کند.
سابقه جراحی های مربوط به شکم و زخم های ایجاد شده :شاید به دلایل مختلفی مانند سزارین و جراحی های مربوط به دستگاه گوارشی جراحی شکم صورت گرفته باشد که در این صورت اسکارهای ایجاد شده بر روی شکم  از لحاظ محل و نوع آن بررسی می شود و در صورت مشاهده هر گونه خطر باید آن را با بیمار مطرح کرد .

%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87-%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%a7%d8%b2-%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b4%da%a9%d9%85
همچنین جراح باید اسکار های زیر ناف و همچنین بالای ناف را با دقت معاینه کند این اسکار ها معمولابه صورت افقی و یا عمودی وجود دارد.در این موارد جراح برای اینکه  از رگ های آسیب دیده محافظت کند ممکن است برش ها را به صورت مورب در جراحی ایجاد کند.
بیمار باید تمامی آزمایشات لازم ( تست قند، بررسی وضعیت کلیوی و میزان گلبول های قرمز خون و اینکه آیا کم خونی قبلی وجود دارد یا خیر )را پیش از جراحی انجام دهد  و در صورت وجود هر گونه بیماری خاص این شخص نمی تواند جراحی را انجام دهد.
جراح می تواند از بیمار سوالاتی را بپرسد مثلا آیا شخص مورد نظر قصد بارداری  دارد یا خیر.بهتر است خانم های باردار بعد از زایمان خود جراحی ابدومینوپلاستی انجام دهند .
همچنین در جلسه مشاوره پیش  از جراحی درباره دوره نقاهت و نحوه جراحی شکم توضیحاتی داده می شود.جراحان معمولا این موضوع را تایید دارند که بیماران باید بدانند بعد از جراحی رد عمل و برش ها  از بین نخواهد رفت.

با تشکر مدیریت سایت دکتر سلیمان زاده

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 + یک =