مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

مشکلات تنفسی بعد جراحی بینی یکی از مسائل نگران کننده در افراد می باشد. معمولا افراد به طور طبیعی بعد از جراحی بینی دچار گرفتگی می شوند . این افراد غالبا بعد از جراحی از مسائل موجود به پزشک خود شکایت می کنند. گرفتگی یک پره بینی یا هر دو ، با دهان نفس کشیدن ، شنیدن صدای تنفس توسط دیگران و … مواردی است که معمولا افراد دچار آن می شوند. این مشکلات تا زمانی که بیشتر از چند ماه ادامه داشته باشد جدی بوده و باید برای بررسی علل و درمان آن به پزشک مراجعه کرد. نکته ای که باید افراد در نظر بگیرند اینست که در انتخاب جراح و متخصص دقت داشته باشند که هم تجربه کافی در این زمینه داشته باشد و هم به روش های درمانی مشکلات تنفسی بینی تسلط کافی را داشته باشد.

جراحی بینی

مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

علل مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

  1. توجه به مجرای تنفسی بینی که ممکن است با لخته های خون و ترشحات بینی مسدود شده باشد. برای رفع این مشکل از سرم و اسپری شستشوی بینی استفاده می شود.
  2. اعضای داخلی بینی به علت جراحی دچار ورم شده و این ورم مانع از جذب اکسیژن به بینی می شود. این تورم با گذشت زمان (معمولا تا 2ماه) بهبود می یابد.
  3. در برخی موارد در طول جراحی تیغه میانی بینی تراشیده و صاف می شود که باعث گرفتگی بینی و ایجاد مشکلات تنفسی می شود. این روند تا 4 الی 6 هفته ادامه می یابد و نیاز به اقدام خاصی نداشته و به صورت خودکار خوب می شود.
  4. داشتن آلرژی
  5. پولیپ های بینی
  6. در طول جراحی برش های در داخل بینی ( روش بسته جراحی) زده می شود که باعث ایجاد اسکار می شود و این خود عاملی در ایجاد مشکلات تنفسی می باشد.
  7. ایجاد چسبندگی بینی در بین بافتهای داخلی بینی که در اثر از بین رفتن لایه های مخاطی بینی به وجود می آید.
  8. جراحی هایی که تغییرات زیادی در جهت زیبایی بینی انجام می شود که شامل کوچک کردن یا باریک کردن بیش از اندازه موجب بروز مشکلات تنفسی در فرد می شود.
  9. جراحی بینی عروسکی معمولا با مشکلات تنفسی همراه می باشد.

نکته ی قابل توجه اینست که مشکلات تنفسی معمولا بعد از جراحی وجود دارد و موقتی بوده و در بسیاری موارد با گذشت زمان و راههای درمانی ساده قابل حل می باشد.

برخی از خدمات دکتر سلیمان زاده ، جراح پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی

با تشکر مدیریت سایت دکتر سلیمان زاده ، جراح پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی

 

 

 

 

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هجده + هجده =