ورزش بعد از ماموپلاستی

به طور کلی زمانی که سینه بزرگ می شود ، افتادگی پیدا کرده و فشار زیادی بر روی ستون فقرات ، مهره ها ، کمر و پشت وارد می کند ، بیمار به دنبال اصلاح آن می باشد . روش های مختلفی برای کوچک کردن و یا بالابردن پستان وجود دارد . از جمله تکنیک لیفت سینه عمودی ، لیفت داخلی ، لیفت با پدیکول تحتانی و روش گرافت آزاد نوک سینه می توان اشاره کرد .

مراقبت های بعد از ماموپلاستی را باید تا 2 الی 3 ماه داشته باشید تا محل زخم کاملا بهبود یابد . دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام جراحی سینه و لیپوماتیک و بسیاری از جراحی های پلاستیک می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122770582 و 09129330252 تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

علل ماموپلاستی

بزرگی پستان در خانم ها می تواند عوارض زیادی را داشته باشد . ماموپلاستی هم اندیکاسیون درمانی دارد و هم اندیکاسیون زیبایی . این جراحی همراه با برداشتن بافت و لیفت پستان است . در سنی که مادر در زمان شیردهی است و شیردهی هنوز تمام نشده است ، ماموپلاستی نباید انجام شود .پستان بزرگ در بارداری های بعدی می تواند مانع از شیردهی شود یکی از مسائلی است که باید در خانم های جوان به آن توجه شود .

ورزش-بعد-از-ماموپلاستی

ورزش-بعد-از-ماموپلاستی

لیفت سینه با پدیکول تحتانی

این روش ماندگاری بیشتری دارد . البته این تکنیک برای سینه هایی که افتادگی شدید دارند مناسب نمی باشد . در برخی موارد برای بهتر شدن نتیجه جراحی از روش پروتز سازی با بافت سینه استفاده می شود . در این روش بافت میانی سینه را به صورت فلپ بالا می برند و بالای سینه را پر می کنند . این باعث می شود هم حجم سینه پر شود و هم ماندگاری بیشتری نسبت به روش های دیگر داشته باشد .

سن ماموپلاستی

خانم های بالای 18 سال کاندید این جراحی هستند و عمدتا خانم هایی هستند که زایمان داشته اند .

ورزش بعد از ماموپلاستی

مراقبت های بعد از ماموپلاستی را باید تا 2 الی 3 ماه داشته باشید تا محل زخم کاملا بهبود یابد . یکی از سوالات شایعی که افراد می پرسند اینست که بعد از ماموپلاستی می توان  ورزش کرد ؟ در حقیقت باید گفت تا زمانی که کامل بهبود نیافته اید ورزش نکنید . این به این معنا نیست که هیچ تحرکی نداشته باشید . بعد از هفته سوم شروع به پیاده روی آهسته کنید. بعد از یک ماه شروع به ورزش های هوازی و سبک کنید . در ههفته ششم تا هشتم انجام ورزش هایی نظیر دو ، دوچرخه سواری تردمیل و شنا بلامانع می باشد . در هفته دوازدهم تا هجدهم انجام حرکات ورزشی شدید بدنسازی با وزنه و ورزش های استقامتی را می توان انجام داد.

مطالب مرتبط با این مقاله :

لیفت سینه 

جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه در مردان 

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 16 − 12 =