ویژگی های لیپوماتیک

  1. استفاده از بی حسی موضعی و مجهز بودن دستگاه به امواج مادون صوت برای اسپیراسیون و لیز چربی اصلی
  2. دستگاه لیپوماتیک دارای مانیتوری است که شدت امواج و میزان اثر بیحس کننده را نشان می دهد.
  3. ذخیره مواد تزریق شده در چربی
  4. مجهز بودن دستگاه لیپوماتیک به سنسور که نسبت به چربی حساس بوده و در برخورد با بافت چربی حرکت کرده و در غیر اینصورت از حرکت بازمی ایستد. این حرکت به صورت چرخشی و سه بعدی بوده و باعث تفکیک چربی ها شده بدون اینکه به عروق آسیبی بزند.

نحوه جراحی لیپوماتیک

در گذشته بیشتر از روش لیپوساکشن استفاده می شد که در آن بافت های چربی از بین برده می شد و درد شدیدی برای فرد در طی جراحی و بعد از جراحی در پی داشت. امروزه استفاده از لیپوماتیک این عوارض را نداشته و چربی ها در مناطق دیگر بدن قابل استفاده می باشد. برای لیپوماتیک در ابتدا  سوراخی کوچک به اندازه 2 الی 5 میلی متر در محدوده مورد نظر ایجاد شده و دستگاهی لوله مانند به نام کانولا وارد بدن فرد می شود. کانولا مایعی حاوی بی حسی و برای جلوگیری از خونریزی احتمالی به موضع مورد نظر وارد می کند. کانولا همچنین امواج صوتی به ناحیه مورد نظر وارد کرده و باعث خرد شدن بافت چربی می شود. بافت های چربی و مایع بی حسی از طریق کانولا از بدن خارج می شود. چربی خارج شده قابلیت استفاده در نواحی دیگر بدن می باشد. دستگاه با قابلیت های پیشرفته ای که دارد دارای نوعی سیستم ایمنی می باشد که خطر و عوارضی برای فرد ایجاد نمی کند. دستگاه وقتی در بدن به بافت چربی برخورد می کند حرکت کرده و باعث خرد شدن بافت های چربی می شود ولی وقت  به بافتی غیر از چربی برخورد می کند، از حرکت می ایستد. این خصوصیت دستگاه از سوختن لایه های پوست در اثر برخورد دستگاه جلوگیری کرده و دچار پارگی احشائی و پرفوراسیون نمی شود.

اقدامات قبل از لیپوماتیک

قبل از انجام لیپومات مراجعه به پزشک و مشورت با او ضروری می باشد. در جلسه پزشک ابتدا به بررسی وضعیت فرد می پردازد و با اندازه گیری وزن و قد بیمار به میزان چربی بدن پی می برد. در این جلسه درباره انتظارات فرد و پزشک مشورت کرده و در صورت معقول بودن انتظارات فرد از لیپوماتیک  درباره آمادگی فرد برای این عمل صحبت می شود.

نواحی انجام لیپوماتیک

  1. شکم و پهلو: افرادی که توانایی از بین بردن چربی شکم و پهلو با رژیم غذایی و ورزش ندارند از روش لیپوماتیک در ناحیه شکم و پهلو استفاده می کنند. بیشترین افرادی که از این لیپوماتیک استقبال می کنند زنان می باشند.
  2. بازو ها : قبل از لیپوماتیک پزشک بررسی های لازم درباره میزان چربی در ناحیه کتف را می کند و با این روش چربی را از بدن خارج می کند.
  3. غبغب : افرادی که دچار چاقی شده و اضافه وزن دارند دارای تجمع بافت چربی در ناحیه زیر چانه و گردن می شوند. برداشتن چربی از این ناحیه هم به تناسب صورت کمک می کند و هم تاثیر بسزایی در زیبایی فرد دارد.
  4. باسن و ساق پا

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژوا سلیمان زاده

 

درباره جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی با انجام اعمال همچون جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم ، لاغری با لیپوماتیک و ... جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس با ما اقدام نمایید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پانزده + دوازده =