۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - ۰۲۱-۸۸۷۷۵۴۱۰
تهران، ابتدای توانیر روبه روی بیمارستان دی ساختمان شماره ۴ طبقه اول واحد ۲
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

انواع لیفت صورت

انواع لیفت صورت

یکی از جراحی های زیبایی لیفت صورت می باشد. اما در این میان سوالاتی که ممکن است ذهن همه مارا درگیر خود کند این است که آیا لیفت صورت پایان چین و چروک صورت افراد در هر سنی می باشد؟ هر کسی با هر شرایطی می تواند می تواند این جراحی را انجام دهد؟ آیا ممکن است این جراحی با عوارضی همراه باشد یا نه؟ آیا جراحی لیفت صورت جراحی بسیار ساده ای است که توسط پزشکان متخصص یا فوق تخصص می تواند صورت بگیرد؟

لیفت به چه معناست؟

لیفت یک کلمه انگلیسی به معنای کشیدن است و این کشیدن فقط در ناحیه پوست صورت انجام نمی شود و اگر به این صورت باشد قطعا برگشت پذیر خواهد بود.

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام جراحی لیفت صورت می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۰۵۸۲ و ۰۹۱۲۹۳۳۰۲۵۲ تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

لایه های مختلف صورت

صورت از لایه های مختلفی تشکیل شده است که یکی از آنها پوست صورت می باشد که خارجی ترین لایه صورت را پوست تشکیل می دهد. از بافت های صورت تا استخوان حداقل ۵ لایه وجود دارد که عناصر تشکیل دهنده آنها باید به درستی شناخته شود که مهم ترین آنها لایه ای به نام اسمز است که همراه با بافت صورت باید لیفت شود. در صورت اجزای مختفی مانند عروق و اعصاب نیز وجود دارد که باید به درستی شناخته شود و پزشکی که قصد انجام لیفت صورت را دارد باید آشنایی کاملی نسبت به آنها را داشته باشد تا آسیب کمتری به بافت وارد شود.

ماندگاری لیفت صورت

ماندگاری لیفت صورت به نحوه انجام لیفت صورت بستگی دارد. به طور کلی لیفت صورت در دو ناحیه انجام می شود که هر کدام از این بخش ها از تکنیک مجزایی برخوردار است.

  • لیفت بخش بالای چشم ها، ابروها و پیشانی
  • لیفت در ناحیه زیر چشم ها یا همان لیفت صورت

بهترین روش لیفت صورت

امروزه با روش های جدیدی می توان از طریق روش های آندوسکوپیک این کار را انجام داد. در این روش نیاز نیست که برش سرتاسری در ناحیه موها ایجاد شود که باعث شود فرد ریزش مو پیدا کند. در این روش ۳ تا ۵ برش، دو تا سه سانتی در ناحیه موها ایجاد می شود و هیچ اسکاری در ناحیه صورت باقی نمی ماند. در این روش با دوربین های مخصوصی وارد محدوده مورد نظر شده و فضا آزاد را آزاد می کنند.

با استفاده از این روش در افرادی که در سنین بالاتر این مساله شدت پیدا کرده باشد ضمن اینکه صورت لیفت می شود، فاصله بین ابروها در جای خود قرار می گیرد، فاصله بین مژه های چشم و ابرو در جای بهتری قرار می گیرند یعنی فاصه طبیعی خود را پیدا می کنند، خطوط ناحیه پیشانی و خطوط اخم اصلاح می شوند قطعا نیاز فرد به کارهای غیر تهاجمی مانند تزریق بوتاکس کمتر خواهد شد.

لیفت بخش فوقانی صورت

در ناحیه پیشانی یک سری عضلات وجود دارد که معمولا باعث می شوند که بافت ناحیه پیشانی و ابروها به سمت پایین کشیده شود که عمده ترین آنها عضلات اخم هستند. تنها عضله ای که باعث می شود پیشانی به سمت بالا کشیده شود و در ناحیه خود قرار گیرد عضله خود پیشانی است. بنابراین یک عضله بالا برنده وجود دارد و تقریبا بین ۵ تا ۶ عضله وجود دارد که پایین آورنده هستند. در این جراحی غیر از اینکه بافت لیفت می شود و به سمت بالا کشیده می شود، عضلات اخم هم به نوعی تضعیف می شود یا این عضلات به طور کامل قطع یا حتی مقداری از عضلات برداشته می شود.

لیفت بخش پایینی صورت

همانطور که در بالای چشم و ناحیه ابروها و پیشانی افتادگی وجود دارد در قسمت های تحتانی صورت نیز وجود دارد. هرچه سن بالاتر می رود بافت ها در ناحیه صورت به علت جاذبه شروع به افتادگی و شلی در ناحیه صورت ایجاد می شود. در افرادی که افتادگی خیلی شدید داشته باشند همزمان با لیفت صورت برش پشت گوش هم برای آنها انجام می شود. گاهی اوقات افتادگی بسیار شدید است و پرشک مجبود می شود به غیر از برش پشت گوش در ناحیه زیر چانه هم برش کوچک ایجاد کند و لیفت را انجام دهد.

انواع لیفت صورت

انواع لیفت صورت

بهترین سن جراحی لیفت صورت

از نظر علمی معمولا سن حدود ۴۰ تا ۴۵ سال سن مناسبی جهت انجام لیفت صورت می باشد اما اگر بافت صورت چین و چروک و شلی ایجاد نشده باشد، تغییرات ایجاد شده بعد از لیفت بسیار عالی خواهد بود زیرا لایه های کلاژن و الاستین در سنین بالاتر تحلیل می رود. بنابراین لیفت در یک فردی که در سن ۴۰ تا ۴۵ سال انجام می شود قطعا نتیجه بهتری خواهد داشت تا در یک فرد در سن ۶۰ سالگی. مساله دیگری که می تواند در نتیجه لیفت تاثیرگذار باشد ژنتیک است که می تواند در میزان افتادگی پوست تاثیر گذار باشد. ممکن است فردی در سن ۴۰ سالگی شرایط پوستی، جنس پوست، نوع بافت و از نظر لیگامان و کلاژنی که در بافت الاستین در پوست بافت خوبی باشد، در این شرایط پزشک پیشنهاد می دهد تا لیفت را در سنین بالاتر انجام دهد و گاهی به فردی پیشنهاد می شود تا زودتر برای انجام لیفت اقدام کند.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی عروسکی

عوارض لیفت صورت

قطعا هر روش جراحی و تهاجمی اگر درست انجام شود عوارض کمتری خواهد داشت اما اگر به اشتباه صورت گیرد صددرصد با عوارض بیشتری همراه خواهد بود. معمولا پزشک با فردی که قصد انجام جراحی را دارد کامل صحبت می کند و بیمار را در جریان احتمال به وجود آمدن عارضه می گذارد و معمولا خود بیمار با آگاهی لازم تصمیم به جراحی می گیرد. همچنین اگر جراح به درستی انتخاب شود واگر جراح از امکانات بهینه ای و بهترین روش جراحی و حتی از وسایلی که طی جراحی استفاده می شود به بهترین نوع استفاده کند، درصد خطر برای بیمار پایین می آید .

راه های ارتباط با دکتر سلیمان زاده:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماش حاصل فرمایید.

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

جراحی لیفت ران

جراحی لیفت ران

جراحی لیفت ران جراحی لیفت ران چیست؟ عمل جراحی لیفت ران با کاهش پوست و چربی اضافی ، مجدداً ران ها را تغییر می دهد و در...

جراحی اتوپلاستی یا گوش برجسته

جراحی اتوپلاستی یا گوش برجسته

اتوپلاستی به تغییر شکل گوش خارجی اشاره دارد. هدف اصلاح ناهنجاری های شکل گوش یا بهبود ظاهر آن می باشد.این ناهنجاری ها ی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *