۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - ۰۲۱-۸۸۷۷۵۴۱۰
تهران، ابتدای توانیر روبه روی بیمارستان دی ساختمان شماره ۴ طبقه اول واحد ۲
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین روش های جوانسازی صورت بوده که امروزه طرفداران و متقاضیان زیادی دارد. در این مقاله به چگونگی کارکرد بوتاکس و مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس پرداخته می شود.

تزریق بوتاکس می تواند آثار پیری و افتادگی پوست و چین چروک را بهبود ببخشد. معمولا بالا رفتن سن مهم ترین عامل ایجاد چین و چروک در صورت است. البته عوامل دیگری مانند کشیدن سیگار، آفتاب، چاق و لاغر شدن زیاد و عوامل ژنتیکی و موروثی در بروز آن دخیل هستند. همچنین برای اطلاع از قیمت بوتاکس به مراکز درمانی مورد اطمینان مراجعه کنید.
یکی از موثرترین روش های جوانسازی صورت که بدون نیاز به جراحی بوده، تزریق بوتاکس است. همچنین مضرات بوتاکس در صورتی که نزد یک متخصص صورت گیرد، بسیار کمتر از سایر روش های جوانسازی می باشد. با تزریق بوتاکس آثار باقی مانده از خطوط اخم و خنده از بین رفته و چین و چروک های عمیق و سطحی پر می شوند. البته روند تزریق و نوع بوتاکس در دریافت نتیجه ی بهتر تاثیر گذار است و می تواند در جوانسازی صورت نقش مهمی داشته باشد.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس که نوعی سم کشنده می باشد، با تزریق به ماهیچه های صورت، باعث فلج شدن ماهیچه های ارادی و غیر ارادی می گردد. البته این ماده به صورت مستقیم به بدن وارد نمی شود و در موارد درمانی از آن بهره می گیرند .ماهیچه های صورت که به حرکات صورت و اخم و خنده و … کمک می کنند، در صورت فلج شدن دیگر قابلیت حرکت چندانی نداشته و از خیلی از حرکت های غیر ارادی صورت جلوگیری می شود.

به موجب این روش چین و چروک های سطحی و عمقی پوست بهبود قابل توجهی پیدا کرده و از به وجود آمدن چروک های جدید جلوگیری می شود.به بیان دیگر چین و چروک های سطحی صورت از بین رفته و از عمیق شدن چین های عمقی جلوگیری نمایید. به طور کلی تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورت و گردن کاربرد دارد. البته بوتاکس کاربردهای مختلفی در علم پزشکی دارد که در درمان و زیبایی بیشتر از آن استفاده می شود.

مضرات بوتاکس

در صورت تزریق بوتاکس منقضی شده و یا استفاده ناشیانه ممکن است آسیب های جدی به چشم و پلک ها وارد شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

این ماده از چه چیزی تهیه می شود ؟

این ماده در واقع نوعی باکتری به نام کلسترویدیوم بوتولینیوم هوازی بوده که پزشکان از سم این باکتری در مصارف پزشکی و زیبایی بهره می گیرند.
تزریق بوتاکس در عضلات پر تحرک صورت انجام می شود و باعث فلج شدن موقتی آنها می گردد. عدم تحرک باعث می شود تا صورت جوان و زیبا بماند و چرروک های آن عمیق نگردد . این حالت همانطور که بیان شد موقتی است و حدود 3 ماه تا 6 ماه ماندگاری دارد. بعد از این دوره نیاز به تزریق مجدد می باشد.

مزایای تزریق بوتاکس صورت

بوتاکس به از بین رفتن چین و چروک در نواحی زیر می شود:

– خطوط اخم

– خطوط خنده

– زیر چشم

– خطوط افقی پیشانی

– گردن

همچنین با تزریق بوتاکس می توان به بالا بردن ابرو ها و کاهش نمایش لثه ها هنگام خندیدن منجر شد.

قبل از تزریق بوتاکس

اولین قدم قطعاً یافتن یک مرکز معتبر درمانی زیر نظر پزشک ها و متخصصین این حوزه می باشد. به هیچ عنوان برای پرداخت هزینه کمتر به کلینیک های زیبایی یا آرایشگاه ها مراجعه نکنید.

قبل از تزریق بوتاکس از مصرف آسپیرین و ایبوپروفن و استامینوفن خودداری کنید.

از مصرف سیگار و دخانیات بپرهیزید.

از انتخاب نقاط تزریق بوتاکس اطمینان حاصل کنید.

تزریق بوتاکس یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین روش های جوانسازی صورت بوده که امروزه طرفداران و متقاضیان زیادی دارد. دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی از روش های نوینی با استاندارد های بالا و بهترین مواد، جهت تزریق بوتاکس استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122770582 و 09129330252 تماس بگیرید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

•  استفاده از کمپرس سرد بعد از تزریق بوتاکس توصیه می شود.
•  5 ساعت بعد از تزریق از خوابیدن پرهیز شود.
•  در روز تزریق از استحمام بپرهیزید.( تا 48 ساعت دوش آب گرم ممنوع است )
•  تا 48 ساعت از فعالیت های سنگین بپرهیزید.
•  اثر بوتاکس از روز سوم یا چهارم شروع خواهد شد.
•  شب اول تزریق به پیشانی نخوابید.
•  به هیچ وجه محل تزریق بوتاکس را ماساژ ندهید.
شما برای تزریق بوتاکس نیازی به همراه نخواهید داشت. بوتاکس یک عمل سرپایی بوده و 3 الی 4 روز بعد از تزریق، آثار آن قابل مشاهده است. بنابراین زودتر از این جلوی آینه نرفته، تا بعد از این مدت شاهد بهبود چین و چروک نواحی دور چشم و سپس خطوط افقی صورت و در نهایت خطوط عمودی پیشانی در نواحی اخم باشید.

میزان اثر گذاری بوتاکس

تاثیرات بوتاکس رابطه نزدیکی با جنس بوتاکس و البته پوست فرد دارد ، اما به طور میانگین حدود 3 تا 6 ماه ماندگاری مفید خواهد داشت و بعد از این مدت نیاز به تزریق مجدد می باشد.

چند بار می توانیم بوتاکس تزریق کنیم ؟

محدودیتی برای تزریق بوتاکس وجود ندارد، و به تعداد دفعات مورد نیاز و لازم می توان از این ماده مفید استفاده نمود.

آیا بوتاکس چین و چروک را به طور کامل از بین می برد؟

خیر بوتاکس باعث از بین رفتن چین و چروک نمی شود بلکه مانع از ایجاد آن ها شده و چروک های ایجاد شده ی قبلی را نیز بدون تحرک خواهد کرد ، عدم تحرک چروک ها باعث می شود تا از عمیق شدن آن ها جلوگیری شود و البته این یک مزیت است. آنچه شما در نهایت می بینید یک پوست صاف و زیبا و براق خواهد بود .

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

بوتاکس و دیسپورت

روش های مختلفی برای جوانسازی پوست صورت از جمله تزریق بوتاکس وجود دارد. یکی دیگر از روش های موثر برای برطرف کردن ضایعات پوستی و از بین بردن خطوط صورت دیسپورت می باشد. در ادامه به معرفی این محصول و تفاوت آن با تزریق بوتاکس می پردازیم .

دیسپورت

دیسپورت از محلولی تشکیل شده  که برای برطرف کردن چین و چروک و خطوط صورت استفاده می شود. این ماده بر عضله های اطراف محل تزریق تاثیر گذاشته و آن را بی حرکت می کند. چین و چروک روی صورت در اثر ماده ای به نام نوروتوکسین که در دیسپورت وجود دارد برطرف می شود. این ماده پیام هایی که از مغز دریافت می شود و به عضله های خاص منتقل می شود  را مسدود می کند. بنابراین با اختلال در این پیام ها چین و چروک و خطوط صورت را کاهش می دهد.

تفاوت بوتاکس و دیسپورت

ماهیت بوتاکس و دیسپورت یکسان می باشد . هر دو دارای ماده نوروتوکسین هستند . تنها تفاوت آنها در مقدار پروتئین است که مولکول های فعال را دربرمی گیرد. این پروتئین در دیسپورت نسبت به بوتاکس کمتر می باشد بنابراین نتیجه سریع تر مشاهده می شود . به همین جهت نتایج این روش طبیعی تر می باشد .

تفات دیگر این دو روش در میزان عمق تزریق می باشد . عمق تزریق در دیسپورت 2 سانیتمتر بیشتر از بوتاکس می باشد . بنابراین با اینکه این میزان محسوس نیست ولی در نتیجه قابل مشاهده می باشد .

با وجود اینکه نتایج دیسپورت (یک روز تا یک هفته ) سریع تر از بوتاکس قابل مشاهده می باشد اما ماندگاری بوتاکس بیشتر گزارش شده است . این مدت بین 4 الی 6 ماه می باشد . البته در برخی موارد 13 ماه نیز گزارش شده است .

عوارض احتمالی دیسپورت

عوارض این روش کم می باشد و بندرت عوارضی به شرح ذیل مشاهده می شود :

سردرد

افتادگی چشم

هزینه دیسپورت

هزینه دیسپورت با توجه به میزان و نواحی مورد نظر برای تزریق متفاوت می باشد .

            مطالب مرتبط با این مقاله

مزایای تزریق بوتاکس

روش های جوانسازی صورت

از بین بردن خط اخم

بلفاروپلاستی

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژوا سلیمان زاده

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماش حاصل فرمایید.

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + دو =

Call Now Buttonتماس با پزشک