۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - ۰۲۱-۸۸۷۷۵۴۱۰
تهران، ابتدای توانیر روبه روی بیمارستان دی ساختمان شماره ۴ طبقه اول واحد ۲
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی برای اینکه نتیجه قابل قبولی داشته باشد باید توسط یک جراح بینی با تجربه صورت بگیرد.زیرا یک جراح بینی خوب در ابتدا تمامی جوانب و عامل هایی که در جراحی بینی تاثیر گذار است را بررسی می کند .یکی از این عامل ها نوع بینی است که در این مطلب به جراحی بینی گوشتی می پردازیم.دکتر پژوا سلیمان زاده در زمینه های لیپوماتیک ، جراحی بینی ،لیفت صورت و دیگر خدمات زیبایی می تواند شما را یاری کند.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

زیبایی و ایده تناسب در چهره همگی جزو مفاهیمی هستند که این روزها بیشتر استفاده و استقبال می شود و نمی توان به راحتی تاثیر مدرنیسم را در ظهور چنین پدیده های نادیده گرفت و باید تغییراتی در فکر و ساحت افراد می گذارد را پذیرفت.

عمل جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی است، آمار ها نشان می دهد ایران در رتبه نخست انجام جراحی بینی قرار دارد. به دلیل همین حجم بالای متقاضیان انجام آن است که متخصصین و جراحان ایرانی در سطح بین المللی مطرح هستند و حتی تبحر و تخصص شان به حدی است که از سایر کشور ها برای انجام عمل بینی به ایران سفر می کنند که از این پدیده تحت عنوان توریسم پزشکی یاد می کنند. حال این که عمل های زیبایی بینی بر اساس نوع بینی انجام می شوند. عمل جراحی بینی گوشتی به دلیل پیچیدگی ساختاری که دارند از سایر عمل های بینی اهمیت بیشتری دارند.

گزیده ای از بینی گوشتی

به طور کلی نوع بینی با توجه به نوع پوست و ساختار تشکیل دهنده آن به دو دسته بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند. بینی های استخوانی مشخصاتی با پوستی نازک، ساختار اصلی استخوانی و به شکل کشیده ای دارد. اما برخلاف آن ها بینی های گوشتی مشخصاتی با پوست های ضخیم و چرب که ساختار تشکیل دهنده آن بافت غضروفی با نوک و شکلی پهن می باشد.

باز هم دو نوع بینی گوشتی داریم، دسته اول افرادی هستند که پوستشان غدد سباسه زیادی دارد و به همین خاطر چربی بیشتری را تولید می کند، دسته ی دیگر از افرادی که بافت زیرین پوست شان حجم بیشتری نسبت به سایر بینی ها دارد. به شما این نوید را می دهیم که امروزه تمامی این موارد با انجام عمل جراحی بینی گوشتی برطرف و درمان خواهد شد.

 نحوه جراحی بینی گوشتی

از آن جایی که بینی های گوشتی پوستی ضخیم و غضروفی بسیار نازک دارند، برای انجام عمل جراحی نمی توان به روش های سنتی آن اکتفا کرد زیرا با تراشیدن غضروف ها و نازک کردن آن ها به مرور زمان بینی به حالت قبلی بر می گشت، به همین دلیل هنوز به هنوز هم عده ای بر این باورند که عمل جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است. اما خوشبختانه با توجه به پیشرفتی که در زمینه پزشکی اتفاق افتاده است با روش های نوین جلوی بروز چنین اتفاق ناخوشایندی را می گیرند. امروزه با تقویت غضروف های بینی و استحکام بخشیدن به ساختار آن در کنار فرمدهی نتیجه جراحی بینی بسیار عالی بوده و دیگری خبری از برگشت پذیری و نگرانی های از این دست نخواهد بود. در واقع در این روش غضروف را از تیغه میانی بینی برداشته و در بخش ابتدایی نوک بینی جای گذاری می کنند که موجب تقویت غضروف ها می گردد. البته که بسیاری از متخصصین گوش و حلق و بینی بر این باو.رند با توجه به شرایط ساختاری بینی گوشتی انجام چنین عمل های جراحی بسیار دشوار تر خواهد بود و مهارت و تجربه ای بیشتری را می طلبد.

تجربه عمل بینی گوشتی

بسیاری از افرادی که بینی های گوشتی دارند و می خواهند برای انجام عمل جراحی بینی اقدام کنند بر اساس شنیده های که جراحی بینی گوشتی قابل برگشت است یا با دشواری بسیاری انجام می شود ممکن است دچار یاس و ناامیدی شود.در این شرایط است که دانش پزشکی و آگاهی های از این دست اهمیت بیشتری پیدا می کنند زیرا می توان با مقداری تحقیق و پرس و جو به نتیجه ای مثبتی در مورد انجام عمل بینی گوشتی رسید و دیدگاه منفی گرایانه به کلی تغییر پیدا می کند.

راهکار های برای کاهش تورم بعد از عمل جراحی بینی گوشتی

یکسری نکات و دستورالعمل های وجود دارند که با رعایت تمامی آن ها به شکل صحیح می توانید تورم بینی و صورت خود را به حد چشم گیری کاهش دهد.

  1. تغذیه مناسبی داشته باشید از خوردن مواد غذایی سفت و جویدنی، حاوی نمک ید دار خودداری کنید.
  2. تا دو روز بعد از اتمام عمل جارحی هر یک ساعت یک مرتبه 15 دقیقه کمپرس سرد بر روی موضع قرار دهید.
  3. سعی کنید سرتان را به سمت پایین خم نکنید.
  4. تا مدت 2 ماه باید روی بینی جراحی شده تان را تا چسب بزنید تا امکان تورم بیشتری وجود نداشته باشد.
  5. تا دو هفته هیچ گونه فعالیت جنسی و جسمی نداشته باشید.

هزینه عمل بینی گوشتی

هزینه عمل جراحی بینی گوشتی با توجه به این که عملی علاوه بر درمان به منظور زیبایی انجام می شود بیمه هم هیچ گونه حمایت مالی نمی کند، به طور کلی هر گونه عمل های زیبایی تحت پوشش برخی از شرکت های بیمه قرار نمی گیرد و باید هزینه های جاری عمل را از پس انداز خود پرداخت کنید. حال برای این که بتوانید برنامه ریزی بودجه ای داشته باشید به تعدادی از پارامتر های موثر در محاسبه هزینه ها اشاره خواهیم کرد.

  • هزینه دستمزد جراح بر اساس تخصص، تبحر، تجربه و شهرت وی برآورد می شود.
  • نوع بیمارستان محل جراحی از لحاظ دولتی یا خصوصی بودن آن
  • کمیت و کیفیت ابزار و تجهیزاتی که در حین جراحی مورد استفاده قرار گرفته است.
  • در صورت لزوم استفاده از غضروف مصنوعی یا ساکشن چربی از محلی دیگر و کارگذاری آن داخل بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

اقداماتی که بعد از جراحی بینی گوشتی باید انجام شود مانند همان جراحی رینوپلاستی است .اما چون بینی های گوشتی پوست ضخیم تری دارند باید برای مدت بیشتری از چسب بینی استفاده کنند و زدن چسب بینی به طور صحیح اهمیت بالایی دارد .چسب بینی از آن جهت اهمیت دارد که چون پوست بینی برای رسیدن به غضروف ها برداشته می شود باید دوباره به استخوان ها بچسبد و چسب ها باعث می شوند تا ترمیم پوست زودتر اتفاق بیفتد. و بروی استخوان بینی فیکس شود.

نتیجه گیری

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که در کلان شهری چون تهران زندگی می کنید و قصد انجام عمل بینی گوشتی را دارید باید از بهترین جراح بینی گوشتی در تهران کمک بگیرید زیرا انجام چنین عمل جراحی در نزدیکی محل سکونت خود علاوه بر نزدیکی مزایا بیشتری را برای شما رقم خواهد زد. با انتخابی هوشمندانه می توانید سلامتی و زیبایی تان را تضمین کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که در جراحی بینی نباید نتیجه جراحی بینی خود را با دیگران مقایسه کنید به خصوص در جراحی بینی گوشتی که جراح به دلیل ضخامت پوست بالا مقداری محدودیت دارد.

دکتر پژوا سلیمان زاده جراح بینی در تهران، دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام جراحی بینی گوشتی می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122770582 و 09129330252 تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماش حاصل فرمایید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

Call Now Buttonتماس با پزشک