۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - ۰۲۱-۸۸۷۷۵۴۱۰
تهران، ابتدای توانیر روبه روی بیمارستان دی ساختمان شماره ۴ طبقه اول واحد ۲
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی با اهداف مختلف انجام می گیرد جراحی بینی می تواند برای رسیدن به زیبایی بیشتر در بینی و از بین بردن نواقص صورت و یا با جنبه درمانی و  برطرف کردن مشکلاتی مانند انحراف بینی ،پولیپ بینی و ایرادات ساختمان اصلی بینی انجام بگیرد. اما جراحی ترمیمی بینی که یک جراحی ثانویه می باشد برای برطرف کردن ایراداتی انجام می شود که در عمل بینی اولیه به وجود آمده است.

جراحی ترمیمی بینی با اهداف زیر انجام می گیرد :

در صورتی که بعد از  جراحی بینی اولیه همچنان برخی از مواردی که جز ایردات بینی شما محسوب می شدند مانند کوتاه بودن بینی ،پهن بودن بینی و بزرگ بودن نوک بینی و یا بینی های کج  باقی مانده اند نیاز به جراحی ترمیم بینی وجود خواهد داشت.

جراحی ترمیمی بینی

در مواردی دیده می شود که جراحی بینی باعث می شود مشکلات تنفسی در فرد به وجود بیاید این امر به خصوص در کسانی که جراحی بینی عروسکی انجام داده اند بیشتر دیده می شود زیرا  در این گونه بینی ها از استخوان ها و غضروف های بینی به اندازه زیادی کاسته می شود که همین امر باعث تنگ شدن مجاری تنفسی و کوچک شدن سوراخ های بینی می شود در جراحی ترمیمی بینی در صورتی که به پوست بینی آسیب زیادی وارد نشده باشد جراحی ترمیم بینی راحت تر انجام می گیرد.

در جراحی بینی امکان این وجود ندارد که جراح به مانند جراحی بینی معمولی تمامی مانورهای لازم  و مورد نیاز را انجام دهد زیرا محدودیت هایی به دلایل آسیب های به وجود آمده در عمل رینوپلاستی اولیه وجود دارد .

جراحی ترمیمی بینی برای بیمار  استرس بیشتری دارد  زیرا نسبت به جراحی بدبین می باشد زیرا از جراحی اولیه خود نتیجه ایی قابل قبول دریافت نکرده است .جراحی ترممی بینی بسیار پیچیده تر بوده و نیاز است که برای آن جراح خوب و متخصصی با تجربه انتخاب کنید .

انتخاب جراح بینی :

به دلیل سنگینی جراحی ترمیم بینی و پیچیدگی های ترمیم ، لازم است بیماران عزیز در انتخاب پزشک جراحشان نهایت دقت را داشته باشند این دقت حتی از جراحی بینی اولیه نیز مهم تر است . زیرا کمبود ها و نقصان هایی در ترمیم بینی به چشم می خورد که هریک راهکار خاصی را می طلبد و تنها یک پزشک جراح بینی ماهر و با تجربه می تواند از پس تدبیراندیشی سریع حین جراحی برآید . و باید گفت که جراحی ترمیم بینیتنها بازسازی بینی نیست بلکه بسیاری از نکات حساس و حیاتی باید در آن لحاظ شوند که علاوه بر فرم و عملکرد سالم ، اثرات جراحی ماندگار بماند . برای انتخاب یک جراح حاذق می توان نمونه کارهای پیشین او مبنی بر جراحی ترمیم بینی را مشاهده کرد و مورد بررسی قرار داد .

زمان مناسب برای ترمیم بینی :

به دلیل آنکه طی جراحی بینی قبلی ممکن است بافت بخش های مختلفی از بینی خراب و ناقص شده باشد ، وجود اختلال در این نواحی غیرقابل چشم پوشی است به همین دلیل لازم است مدتی زمان مشخصی از جراحی بینی سپری شود تا خونرسانی به بافت ها انجام شده و ورم و التهاب ناشی از جراحی از میان برود بنابراین با اطمینان بیشتر می توان به جراحی ترمیم بینی پرداخت و از آسیب های ناشی دستکاری متعدد بینی جلوگیری نمود .  بنا بر این پس از ۱۲ ماه یا بیشتر می توان جراحی ثانویه یا جراحی ترمیم بینی را ترتیب داد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژوا سلیمان زاده جراح پلاستیک و ترمیمی و زیبایی .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
بیشتر بخوانید
سن مناسب برای جراحی بینی
دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماش حاصل فرمایید.

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی

زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی

زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی قطعا با وجود عمل های بسیار جراحی زیبایی بینی که امروزه رواج پیدا کرده است گاهی ممکن است...

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

 جراحی زیبایی بینی در عمل جراحی زیبایی بینی ایجاد هارمونی در صورت اهمیت زیادی دارد. گاهی اوقات بیماران با مراجعه...

شکستگی بینی

شکستگی بینی

شکستگی بینی درمان شکستگی های بینی در دهه های اخیر به طور کلی تکامل یافته است. در حالیکه جراحی بسته شکستگی بینی در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *