۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

جراحی تعویض پروتز سینه

جراحی تعویض پروتز سینه روشی است که در آن پروتزهای قدیمی سینه با اهداف مختلفی با پروتزهای جدید تعویض می‌شوند. عواملی مختلفی نظیر خرابی ایمپلنت، تغییر اندازه یا تغییر در ظاهر پروتز ضرورت انجام جراحی تعویض پروتز سینه را ایجاد می‌کند. در این مقاله افراد کاندید جراحی و چرایی انجام این عمل را بررسی خواهیم کرد.

جراحی-تعویض-پروتز-سینه

اهداف جراحی تعویض پروتز سینه

افرادی که در گذشته جراحی پروتز سینه را انجام داده اند ممکن است دچار درد یا فشار در ناحیه سینه شوند. بنابراین ممکن است جراحی تعویض پروتز سینه برای این افراد پیشنهاد شود. به طور کلی این جراحی با اهداف و دلایل مختلفی انجام می‌شود در ادامه به دلایل  که منجر به انجام جراحی تعویض پروتز سینه خواهد شد را می‌خوانیم:

برخی از مواردی که ممکن است نیاز به انجام جراحی تعویض پروتز سینه ایجاد کنند را در ادامه می‌خوانیم:

 احساس درد شدید در سینه

بروز دردهای شدید در ناحیه سینه افرادی که جراحی پروتز سینه را انجام داده‌اند ضرورت انجام عمل تعویض پروتز را ایجاد می‌کند.

خرابی یا نقص در پروتز

پروتز سینه ممکن است در دراز مدت یا به دلیل عدم رعایت صحیح مراقبت‌ها دچار آسیب یا خرابی شود و مواد داخل آن نشت کند در این صورت به منظور پیشگیری از بروز مشکلات و عوارض جراحی تعویض پروتز سینه انجام شود.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح پروتز سینه

تغییر در اندازه

 برخی از افراد ممکن است بخواهند اندازه پروتز سینه را تغییر دهند. پروتزهای بسیار بزرگ که تناسب کمتری با اندام فرد دارند در دراز مدت مشکلاتی برای فرد ایجاد می‌کند بنابراین امکان دارد فرد تمایل به کاهش سایز پروتز سینه داشته باشد.

تغییرات در ظاهری پروتز

بیشتر افراد که جراحی پروتز سینه را انجام می‌دهند توقع دارند سینه‌های صاف و خوش فرم داشته باشند. در صورت تغییرات ظاهری در پروتز سینه که ممکن است ناشی از زمان یا علل دیگر باشد،ممکن است ،سینه چروک  یا پوست اطراف سینه موج دار شود. بنابراین در این مواقع ممکن است جراحی تعویض پروتز سینه پیشنهاد شود.

تغییر موقعیت پروتز

موقعیت پروتز سینه در برخی مواقع تغییر می‌کند و ظاهر سینه را از حالت طبیعی خارج می‌کند. در این مواقع  پروتزها تعویض می‌شوند.

درمان عوارض جانبی

جراحی پروتز سینه ممکن است در برخی افراد همراه با عوارض باشد و بدن این افراد با پروتز سازگار نباشد بنابراین ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

تغییر محل قرار گیری پروتز

پروتز سینه معمولا در زیر عضله و یا روی عضله  جایگذاری می‌شوند که قرار دادن پروتز زیر عظله ظاهری طبیعی تری داشته و زنان بیشتر از آن استقبال می‌کنند. بعضی از افراد ممکن است تمایل داشته باشند محل قرار گیری پروتز خود را تغییر دهند.

تغییرات وزن

یکی دیگر از دلایل انجام جراحی تعویض پروتز سینه، افزایش یا کاهش شدید وزن است. زیرا با کاهش یا افزایش وزن نسبت تناسب سایز پروتز سینه با بدن تغییر می‌کند.

نارضایتی فرد

برخی افراد به دلیل نارضایتی از فرم و اندازه سینه‌هایشان اقدام به جراحی تعویض پروتز سینه می‌کنند.

اختلال در فعالیت روزمره

انتخاب پروتزهای خیلی بزرگ، انجام فعالیت‌های روزمره را دچار اختلال می‌کند. پروتزهای بسیار بزرگ موجب بروز  درد در ناحیه کمر و گردن می‌شوند. این موضوع می‌تواند از دلایل انجام جراحی تعویض پروتز سینه باشد.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

افراد کاندید جراحی تعویض پروتز سینه

افراد برای انجام جراحی تعویض پروتز سینه، باید ویژگی‌هایی خاصی داشته باشد انجام این جراحی بسیاری از مشکلات  و نگرانی‌ها را برطرف می‌کند در ادامه افراد کاندید جراحی تعویض پروتز سینه را معرفی خواهیم کرد: 

 • فرد متقاضی این جراحی باید از سلامت کامل جسمانی برخوردار باشد تا برای رفتن مجدد به اتاق عمل و بیهوشی مشکلی نداشته باشد.
 • اگر فردی قصد انجام جراحی تعویض پروتز سینه را دارد نباید استعمال دخانیات داشته باشد.
 • افرادی که از جنس، شکل و اندازه‌ سینه خود راضی نیستند یا دچار مشکلات ظاهری در ناحیه سینه شده‌اند کاندید مناسبی برای جراحی تعویض پروتز سینه هستند.
 • افرادی که از سلامت روحی برخوردار هستند اما در خصوص ایمپلنت سینه خود احساس نگرانی دارند می‌تواند این جراحی را انجام دهند تا از شرایط ایده آل‌تری بهرمند شوند.
 • افرادی که به دلیل آلرژی یا عوارض جانبی به مواد پروتز حساسیت نشان داده و نیاز به تعویض دارند.
کاندیدای-جراحی-تعویض-پروتز-سینه

بیشتر بخونید: هزینه جراحی پروتز سینه

آمادگی پیش از جراحی تعویض پروتز سینه

آمادگی پیش از جراحی تعویض پروتز سینه بسیار اهمیت دارد و شامل مراحل مختلفی می‌شود. در ادامه به برخی از موارد مهم مرتبط با آمادگی پیش از این نوع جراحی اشاره می‌شود:

مشاوره با پزشک

مراجعه به جراح پلاستیک و مشاوره دقیق در مورد اهداف و انتظارات شما از جراحی شامل اقدامات اولیه پیش از جراحی است. در این جلسات پزشک به بررسی تاریخچه پزشکی، داروهای مصرفی و هر نوع حساسیت یا عوارض جانبی می‌پردازد.

آزمون‌ها و تست‌ها

پیش از انجام جراحی تعویض پروتز سینه باید برخی تست‌های لازم، از جمله آزمون‌های خون و تصویربرداری انجام شود.

تدابیر قبل از جراحی

رعایت دستورات پیش‌جراحی از جمله: توقف مصرف برخی داروها، امتناع از خوردن یا نوشیدن در مدت معین پیش قبل از عمل از تدابیر مهم پیش از جراحی تعویض پروتز سینه است.

پشتیبانی روانی

مشاوره روانی در صورت نیاز برای مدیریت استرس و اضطراب مرتبط با جراحی نیز برای برخی افراد لازم است.

آموزش در مورد جراحی

دریافت اطلاعات دقیق از پزشک در مورد نحوه انجام جراحی، عوارض ممکن و توقعات پس از جراحی نیز بسیار اهمیت دارد.

آموزش در مورد مراقبت پس از جراحی

آشنایی با نحوه مراقبت از جراحی و پروتز سینه جدید، از جمله تغییرات در داروها، مراقبت از زخم‌ها و استفاده از لباس‌های پس از جراحی نیز لازم است.

بیشتر بخوانید: لیفت و پروتز سینه همزمان

عوارض جراحی تعویض پروتز سینه

جراحی تعویض پروتز سینه ممکن است همراه با عوارض جانبی باشد. هر فرد و هر جراحی ممکن است با تجربه‌های متفاوتی همراه باشد. عوارض جانبی این جراحی عبارتند از:

 • درد
 • تورم 
 • تغییرات در حساسیت پوست
 • علائم ناخوشایند مصرف دارو
 • خونریزی یا ایجاد گره در زیر پوست
 • علائم عفونت
 • تغییرات در حساسیت سینه

هرگونه نگرانی یا علائم غیر معمول باید به پزشک اطلاع داده شود تا توصیه‌های لازم ارائه شود. همچنین، پیگیری معاینات ثانویه منظم برای ارزیابی وضعیت و پیشرفت پس از جراحی اهمیت دارد.

سوالات متداول

نتیجه گیری

جراحی تعویض پروتز سینه در افرادی که از فرم و اندازه پروتز اولیه خود راضی نیستند انجام می شود در برخی موارد نادر خرابی پروتز عامل انجام جراحی مجدد و تعویض پروتز است. توسط یک جراح پلاستیک ماهر انجام می‌شود و ممکن است نیاز به گردآوری اطلاعات کامل از بیمار و بررسی دقیق وضعیت او داشته باشد. تمام این مراحل به همراه تیم درمانی انجام می‌شود تا این اطمینان حاصل شود که شما برای جراحی تعویض پروتز سینه آماده و بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد.

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *