۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / جراحی زیبایی شکم / بهترین و موثر ترین روش های جراحی زیبایی شکم
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

بهترین و موثر ترین روش های جراحی زیبایی شکم

پیکر تراشی و داشتن اندام زیبا یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از افراد دارند و برای اینکه بتوانند این مشکل را برطرف کنند راه حل های زیادی وجود دارد. شکم یکی از مناطقی بوده که می تواند در زیبایی اندام افراد تاثیر به سزایی بگذارد. زمانی که شما در قسمت شکم و پهلو چربی های اضافی نداشته باشید جذابیت اندام شما بالاتر می رود. روش هایی مانند لاغری با لیپوماتیک و همچنین جراحی زیبایی شکم وجود دارد که می تواند این مشکل را برطرف کند. عمل زیبایی شکم برای خارج کردن چربی های زیر شکم با استفاده از جراحی می باشد. در این جراحی در ابتدا برش هایی در پایین شکم ایجاد می شود و سپس چربی ها از قسمت عضلات جدا می شوند و در نهایت پوست دوباره با بخیه ها در جای خود فیکس می شود. جراحی زیبایی شکم ممکن است با لیفت شکم به صورت همزمان انجام بگیرد.

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی برای از بین بردن شلی و بدشکلی شکم می باشد. افرادی که برای این جراحی اقدام می کنند زنان بارداری هستند که بعد از زایمان زیبایی در شکم خود را از دست داده اند یا افرادی هستن که به واسطه چاقی مفرط چربی زیادی در شکمشان جمع شده است.
شکم از سه قسمت تشکیل شده است. پوست که ابتدایی ترین لایه در شکم می باشد و در قسمت بعدی لایه های چربی می باشند و سپس به محتویات شکم یعنی معده و روده می رسیم. حال در ابتدا زمانی که فردی برای جراحی زیبایی شکم به پزشک مراجعه می کند باید بررسی کرد که عیب های موجود در شکم در کدام یک از این قسمت ها وجود دارد.در صورتی که پوست شکم شل و یا افتاده ایی داشته باشد باید لیفت شکم انجام بگیرد.

افتادگی پوست شکم معمولا بعد از کاهش وزن و یا زایمان به وجود می آید اما زمانی که چربی ها باعث افتادگی زیاد شکم شده باشد باید جراحی زیبایی شکم جهت از بین بردن چربی ها و خارج کردن آنها انجام بگیرد به این صورت که با ایجاد شکاف در زیر شکم چربی های اضافه همگی از شکم جدا می شود.بعد از اینکه چربی ها خارج شد برای اینکه پوست افتاده و شل نشود اقدامات لازم انجام می گیرد. در این مقاله افراد مناسب برای جراحی زیبایی شکم توضیح داده می شود.

جراحی-زیبایی-شکم

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی شکم

 • کسانی که شکم های بزرگ و پر چربی دارند بهترین گزینه برای جراحی شکم می باشند زمانی که پوست های آویزان و چربی های انباشته شده با ورزش و یا رژیم غذایی از بین نمی رود و در عین حال دیگر نواحی بدن این فرد دارای تناسب لازم می باشد می توانند با جراحی شکم این مشکل خود را برطرف کند.
 • خانم هایی که در گذشته بارداری های متعدد داشته اند و پوست شکم آنها کشیده شده است و یا اینکه دیگر شکمشان از حالت ظاهری طبیعی خارج شده است.
 • جراحی شکم برای افرادی که به دلایل مختلف مانند رژیم غذایی یا بیماری های خاصی به طور مکرر دچار افزایش و کاهش وزن شده اند و پوست شکمشان خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است می تواند موثر واقع شود.
 • افراد منع شده برای جراحی شکم کسانی هستند که قصد به کاهش وزن شدید دارند و یا اینکه قصد بارداری دارند. در جراحی شکم عضلات راست شکم کنار یکدیگر فیکس می شود و اما در دوران بارداری به دلیل رشد جنین عضلات از یکدیگر دور شده و به همین دلیل شکم دوباره به حالت قبل از جراحی ابدومینوپلاستی باز می گردد.
 • نتیجه جراحی شکم باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد با شکم های بزرگ می شود زیرا زیبایی اندام آنها کاملا بعد از جراحی شکم مشهود می باشد.

شرایط لازم برای جراحی زیبایی شکم

 1. برخورداری از سلامت جسمی در صورتی که سابقه بیماری دارید یا در گذشته داشته اید پزشک متخصص را در جریان بگذارید.
 2. باید به مدت ۶ ماه قبل از جراحی زیبایی شکم وزن ثابتی داشته باشید و هیچ گونه کاهش یا افزایش وزن نداشته باشید.

انواع برش در جراحی زیبایی شکم

یکی از سوالاتی که برای افراد پیش می آید این است که چه تعداد برش در شکم برای کوچک کردن آن زده می شود؟ در جواب باید گفت تعداد برش ها به عواملی از جمله شرایط شکم مانند قوی بودن عضلات شکم ، میزان افتادگی شکم و نوع پوست شکم بستگی دارد. بهتر است فرد قبل از انجام جراحی زیبایی شکم با جراح زیبایی شکم درباره انتظارات خود مشورت کند. در مواقعی پزشک تشخیص به استفاده از روش دیگری مانند لیپوماتیک می دهد.

برش ها در جراحی زیبایی شکم دو نوع می باشد:

 1. برش زیاد و کامل در قسمت فوقانی شرمگاه برای خارج کردن چربی های شکم ( میزان این برش در افراد متفاوت می باشد.)
 2. برش برای جا به جا کردن محل ناف و دسترسی جراح به قسمت بالایی شکم

نحوه انجام ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی معمولا با لیپوساکشن به طور همزمان انجام می شود. در ابتدا چربی های قسمت شکم و پهلو با لیپوساکشن از بین می رود سپس برش کوچکی در روی پوست برای آزادسازی فلپ زده می شود. این برش تا قسمت تحتانی استخوان جناغ امتداد دارد. در این جراحی عروق خونی کمی آسیب می بینند.

مزایای جراحی زیبایی شکم

 1. صاف شدن شکم و ایجاد زیبایی شکم
 2. کمک به تناسب اندام فرد
 3. خارج شدن کامل چربی ها از شکم

عمل زیبایی شکم بعد از زایمان

با شروع بارداری تغییراتی در سیستم داخلی بدن اتفاق می افتد. این تغییرات بر ظاهر مادر تاثیر گذاشته و بعد از زایمان اثرات آن محسوس می باشد. یکی از زیبایی های افراد مربوط به تناسب اندام می باشد که بعد از زایمان فرد دچار عوارض ظاهری شامل افتادگی سینه ، شل شدن و بزرگ شدن پوست شکم ، ایجاد ترک هایی بر روی پوست و به وجود آمدن چربی هایی در برخی از قسمت های بدن می شود. این موضوع نه تنها باعث برهم خوردن تناسب اندام می شود بلکه باعث تضعیف روحیه اعتماد به نفس او می شود. با استفاده از انواع جراحی زیبایی شامل عمل زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی، لیفت سینه، لیپوماتیک می توان اقدام به ترمیم و اصلاح این اعضا کرد.

مشاوره قبل از عمل زیبایی شکم بعد از زایمان

قبل از انجام عمل فرد باید باید با جراح خود درباره انتظارات خود از جراحی مشورت کند. ابتدا پزشک به بررسی وضعیت بیمار می پردازد و در صورتی که شرایط لازم برای عمل زیبایی شکم را داشته باشد نحوه جراحی و استفاده از تکنیک های خود را به بیمار توضیح می دهد. فرد باید انتظارات معقولی از جزاحی داشته باشد. شرایط جسمی هر فرد بعد از زایمان متفاوت می باشد پزشک با در نظر گرفتن این موضوع اقدام به جراحی می کند.

در جلسه مشاوره که برای جراحی زیبایی شکم در نظر گرفته می شود جراح باید چندین فاکتور را در نظر داشته باشد زیرا تا زمانی که بیمار دارای شرایط مناسب برای جراحی زیبایی شکم نباشد جراحی ممکن است برای وی عوارض مختلفی داشته باشد در این جلسه مشاوره پزشک موارد زیر  را بررسی می کند.
سابقه جراحی های مربوط به شکم و زخم های ایجاد شده :شاید به دلایل مختلفی مانند سزارین و جراحی های مربوط به دستگاه گوارشی جراحی شکم صورت گرفته باشد که در این صورت اسکارهای ایجاد شده بر روی شکم  از لحاظ محل و نوع آن بررسی می شود و در صورت مشاهده هر گونه خطر باید آن را با بیمار مطرح کرد.

همچنین جراح باید اسکار های زیر ناف و همچنین بالای ناف را با دقت معاینه کند این اسکار ها معمولابه صورت افقی و یا عمودی وجود دارد.در این موارد جراح برای اینکه از رگ های آسیب دیده محافظت کند ممکن است برش ها را به صورت مورب در جراحی ایجاد کند.
بیمار باید تمامی آزمایشات لازم (تست قند، بررسی وضعیت کلیوی و میزان گلبول های قرمز خون و اینکه آیا کم خونی قبلی وجود دارد یا خیر) را پیش از جراحی انجام دهد و در صورت وجود هر گونه بیماری خاص این شخص نمی تواند جراحی را انجام دهد.
جراح می تواند از بیمار سوالاتی را بپرسد مثلا آیا شخص مورد نظر قصد بارداری دارد یا خیر.بهتر است خانم های باردار بعد از زایمان خود جراحی ابدومینوپلاستی انجام دهند .
همچنین در جلسه مشاوره پیش  از جراحی درباره دوره نقاهت و نحوه جراحی شکم توضیحاتی داده می شود. جراحان معمولا این موضوع را تایید دارند که بیماران باید بدانند بعد از جراحی رد عمل و برش ها از بین نخواهد رفت.

زمان انجام عمل زیبایی شکم بعد از زایمان

برخی از افراد تصور می کنند بعد از انجام زایمان سزارین بدون هیچ وقفه ای می توانند عمل زیبایی شکم را انجام دهند. این تصور اشتباه می باشد و نباید بلافاصله بعد از سزارین این عمل را انجام داد که دلایل آن به شرح ذیل می باشد:

 1. در بارداری بدن دچار تغییراتی در لگن و اندام های لگنی می شود. اندازه رحم و لگن بزرگ تر شده و نیاز به زمانی می باشد تا بعد از زایمان دوباره اندام ها به حالت طبیعی خود بازگردد.
 2. در زایمان سزارین شکم برش می خورد و امکان وجود میکروب در داخل لگن و شکم وجود دارد این در حالی است که در عمل زیبایی شکم امکان وجود میکروب در داخل شکم وجود ندارد بنابراین اگر بعد از سزارین بلافاصله از عمل زیبایی شکم استفاده شود امکان عفونت وجود دارد که به عمل ابدومینوپلاستی نسبت داده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم

به هر حال با اینکه جراحی زیبایی شکم برای زیبایی بیشتر اندام شما انجام گرفته است اما بعد از جراحی به دلیل برش های ایجاد شده و همچنین تغییرات حاصل شده در زیر پوست شکم زخم هایی ایجاد شده است که باید به درستی مراقبت های بعد از عمل انجام بگیرد تا نتیجه مناسبی از جراحی داشته باشید و بتوانید از اندام زیبای خود لذت ببرید. دقت داشته باشید برای اینکه روند بهبودی زودتر انجام بگیرد بهتر است نکاتی را رعایت کنیم:

 • فعالیت های سنگین انجام ندهید تا به بخیه ها فشاری وارد نشود.
 • از زخم های ایجاد شده در شکم مراقبت کنید و آنها را با آب گرم شسته و سپس خشک کنید.
 • برای اینکه درد در قسمت شکم کمتر شود در هنگام استراحت و خواب سر خود را بالاتر از بدن خود قرار بدهید.
 • تا سه روز بعد از عمل درد در قسمت شکم وجود دارد و می توانید در این سه روز برای  کنترل درد خود از مسکن استفاده کنید. اگر می خواهید درد خود را کمتر کنید بهتر است در هنگام استراحت و خواب سر خود را بالا تر از پاهای خود قرار دهید.شما می توانید فعالیت های سبک خود را انجام بدهید اما هر گونه فعالیت سنگین می تواند خطر لخته شدن خون را در شکم شما افزایش بدهد و ورم های در قسمت شکم بهبود پیدا نخواهد کرد.
 • به دلیل اینکه شما بعد از جراحی نسو جراح پل مقداری کم تحرک می شوید به همین دلیل بهتر است به مقدار زیاد آب و میوه جات مصرف کنید تا از ابتلا به یبوست جلوگیری کنید. زیرا یبوست باعث می شود در هنگام اجابت مزاج به شکم شما فشار وارد شود.بهتر است به صورت خمیده قرار نگیرید و از دستشویی فرنگی استفاده کنید.
 • ترشحاتی به صورت خونابه بعد از جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی طبیعی بوده و در صورتی که بعد از دو هفته بهبود پیدا نکرد آن را با پزشک خود در میان بگذارید. شاید شما در مقدار ورم ها مقداری تغییر احساس کنید به این صورتکه در برخی از ساعات ورم ها کمتر و در برخی بیشتر است.داروهای خود را به طور کامل مصرف کنید .سیگار و قلیون نکشید تا زخم ها زود تر خوب شوند.

 

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

جراحی زیبایی شکم در مردان

جراحی زیبایی شکم در مردان

جراحی زیبایی شکم امروزه در بین خانم ها بسیار متداول شده است و بسیاری از خانم ها بعد از زایمان اقدام به جراحی زیبایی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *