۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - ۰۲۱-۸۸۷۷۵۴۱۰
تهران، ابتدای توانیر روبه روی بیمارستان دی ساختمان شماره ۴ طبقه اول واحد ۲
دکتر پژوا سلیمان زاده / جراحی زیبایی صورت / رفع غبغب با روش غیر جراحی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

رفع غبغب با روش غیر جراحی

رفع غبغب با روش غیر جراحی

امروزه دسته جدیدی از ترکیبات تزریق جهت درمان چاقی متوسط ناحیه زیر چانه ای به دلیل افزایش چربی پیش پلاتیسمایی در دسترس قرار گرفته است .دزاکسی کولیک اسید یک اسید صفراوی ست که سبب تجزیه سلول های چربی می شود ( مشابه عملکرد آن در دستگاه گوارش )

ملاحظات آناتومیک

دز اکسی کولیک اسید در درمان چربی اضافه پیش پلاتیسمایی کاربرد دارد . با این وجود برای تزریق کننده دشوار است که مشخص کند که آیا برجستگی این ناحیه ناشی از چربی پیش پلاتیسمایی است یا پس پلاتیسمایی .

رفع-غبغب-با-روش-غیر-جراحی

رفع-غبغب-با-روش-غیر-جراحی

افراد مناسب برای رفع غبغب با روش غیر جراحی

بیماران ایده آل برای تزریق Kybella افراد جوانتر با پوست قابل انعطاف تر هستند که برجستگی چربی در ناحیه زیر چانه ای آنها را می توان بین انگشت اشاره و شست تحت فشار قرار داد . بیمارانی که دارای چربی زیادی در غبغب دارند کاندید درمان نمی باشند .

همچنین بیمارانی که دارای نوارهای پلاتیسمایی گردنی هستند و زاویه گردنی چانه ای آنها وضوح کمی دارد کاندیدای مناسبی برای این درمان نمی باشند . باید بین بیمارانی که کاندید مناسب این درمان هستند و سایر بیمارانی که کاندید لیفت جراحی گردن یا صورت می باشند تمایز قایل شد .

نحوه تزریق برای رفع غبغب

این تکنیک تا حدی دردناک است و پیش از تزریق باید یک داروی بی حسی موضعی در محل تزریق گردد که خود با احتمال کبودی همراه است . مولف استفاده از کرم بی حسی موضعی و همچنین یخ ( بلافاصله بعد از تزریق ) را ترجیح می دهد . همچنین ایپوپروفن ۸۰۰mg ( دو قرص ) ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از تزریق مصرف می شود .

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۰۵۸۲ و ۰۹۱۲۹۳۳۰۲۵۲ تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

محدوده تزریق در ناحیه زیر چانه ای بیمار ترسیم می شود : لبه تحتانی استخوان فک ، چین زیرچانه ای ( ساب منتال ) ، استخوان هیوئید و عضله استرنوکلئیدوماستوئید . سپس یک الگوی شبکه ای ( که در کیت تزریق وجود دارد ) بر روی گردن مشخص می گردد . البته اغلب افراد پس از چند بار تزریق با این تکنیک دیگر از ان استفاده نمی کنند . تزریق ها با فاصله یک سانتیمتری در لایه چربی زیرجلدی با استفاده از سوزن شماره ۳۰ انجام گردد . تزریق یکجای ۲/. سی سی در نواحی داخلی تر و ۱/. سی سی در نواحی محیطی در هر نقطه صورت می گیرد

عوارض بعد از تزریق

سوزش خفیف تا یک ساعت بعد از تزریق وجود دارد و استفاده از یخ موجب کاهش آن می شود . ادم شدید رایج است و حتی ممکن است حین تزریق رخ دهد. ادم عموما ۳ روز به طول می انجامد ، گرچه برخی از بیماران ۱۰-۷ روز نیز ادم را تجربه می کنن د که این برای افرادی گه فعالیت اجتماعی زیادی دارند مشکل زاست . کبودی رایج است و در عرض چند روز رفع می گردد .

بی حسی و یا سفتی موضعی محل تزریق نیز رایج بوده و ممکن است تا جلسه بعد نیز به طول انجامد .

خطرات ناشی از تزریق برای از بین بردن غبغب

انتخاب مناسب بیمار و آموزش وی در این تکنیک بسیار مهم است . بیمار باید انتظارات واقع گرایانه داشته باشد و برای وی توضیح داده شود که پس از درمانی در همه افراد کاهش چربی قابل توجه رخ نمی دهد . این موضوع بدلیل وجود چربی زیر پلاتیسمایی است . بیمارانی که کاندیدای جراحی هستند ممکن است جهت لیفت صورت ، لیفت گردن یا لیپوساکشن زیرچانه ای در نظر گرفته شوند. باید در مورد عدم آسیب به عصب مارژینال مندیبولار دقت لازم صورت گیرد . تزریق در سمت داخل و استفاده از حجم کمتر تزریق در نواحی محیطی خطر آسیب را کاهش می دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
بیشتر بخوانید
روش های بزرگ کردن و افزایش سایز باسن
دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماش حاصل فرمایید.

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

جراحی لیفت ران

جراحی لیفت ران

جراحی لیفت ران جراحی لیفت ران چیست؟ عمل جراحی لیفت ران با کاهش پوست و چربی اضافی ، مجدداً ران ها را تغییر می دهد و در...

جراحی اتوپلاستی یا گوش برجسته

جراحی اتوپلاستی یا گوش برجسته

اتوپلاستی به تغییر شکل گوش خارجی اشاره دارد. هدف اصلاح ناهنجاری های شکل گوش یا بهبود ظاهر آن می باشد.این ناهنجاری ها ی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *