۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / جراحی زیبایی بینی / زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی

زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی

قطعا با وجود عمل های بسیار جراحی زیبایی بینی که امروزه رواج پیدا کرده است گاهی ممکن است برخی از این عمل ها نتیجه خوبی را برای بیمار به همراه نداشته باشد، حال این نتیجه نامطلوب می تواند از سوی پزشک یا از سمت خود بیمار باشد. برای اصلاح مشکلات به وجود آمده طی عمل اولیه بینی معمولا بیماران به فکر عمل جراحی ترمیمی بینی می افتند. اما بیمار برای انجام عمل ترمیمی بینی چه شرایطی داشته باشد؟ آیا زمان خاصی برای انجام آن باید در نظر گرفت؟ با ما همراه باشید.

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۰۵۸۲ و ۰۹۱۲۹۳۳۰۲۵۲ تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

چه زمانی برای انجام جراحی ثانویه بینی مناسب است؟

طبیعتا در پزشک باید در قبول بیمارانی که قصد انجام عمل ترمیمی بینی را دارند باید به یک سری نکات توجه کند:

اولین نکته در نظر گرفتن زمان انجام جراحی اول می باشد. معمولا جراحان عمل ثانویه بینی را از شش ماه تا یکسال بعد از عمل اولیه انجام میدهند زیرا در این مدت تورم و ضایعاتی کاملا از بین می رود و بینی شکل نهایی خودش را بدست می آورد. بعد از اینکه بینی شکل نهایی خودش را بدست آورد جراح بهتر می تواند تصمیم بگیرد که چه پلان درمانی را برای بیمار پیاده کند.

کاندیدای مناسب برای جراحی ترمیمی بینی

  • عمده بیماران بعد از جراحی بینی دچار دفرمیتی یا بدشکلی های بینی می شوند و زمانی که سابقه آنها بررسی می شود مشخص می شود جراحی بینی این بیماران توسط افراد غیرماهر و غیر مجرب عمل شده است. گاهی بیمارانی ممکن است به پزشک جهت درخواست انجام بینی ثانویه مراجعه کنند اما بینی آنها مشکل خاصی ندارد و فقط از فرم بینی خود راضی نیستند. پذیرش این بیماران نیازمند دقت فراوانی است.
  • برخی از بیماران ممکن است بعد از عمل دچار مشکلات تنفسی شوند و از گرفتگی ممتد و متناوب بینی خود شکایت دارند.
  • دسته ای دیگر از این بیماران هر دو مشکل را باهم دارند . طبعتا اصلاح مشکلات این بیماران با سختی و تامل زیادی همراه است چرا که بخشی از غضروف های حمایتی و تنفسی در این بیماران به دلایل مختلف اعم از مشکلات تکنیکی یا عفونت های بعد از عمل و مراقبت های نادرست بیمار از بین رفته و باید از غضروف های حمایتی از ناحیه های دیگر بدن در بینی آنها استفاده شود تا هم بد شکلی و هم مشکلات تنفسی آنها برطرف شود.

عوارض احتمالی جراحی بینی

  • جراحی بینی نیز مانند سایر جراحی ها دارای یک سری عارضه های نادری است و این عارضه ها در بهترین مراکز جهان و به دست حاذق ترین جراحان یک امری اجتناب ناپذیر است و کاملا وابسته به شرایط جسمانی بیمار می باشد. این عوارض زودگذر می باشد و با گذشت زمان بهبود پیدا می کند.
  • یکی از این عوارض خونریزی می باشد، اما امروزه این مساله با پیشرفت علم و ابزارهای مجهز اتاق عمل و تجربه جراحان به حداقل رسیده است.
  • عارضه بعدی بد شکلی هایی است که به دنبال جراحی بینی ممکن است ایجاد شود این موارد نادر اما قابل ذکر می باشد. بخشی از احتمال بروز بد شکلی بینی به تکنیک یا حوصله جراح بر می گردد.
  • عارضه بعدی که می توان به آن اشاره کرد عفونت های بعد از عمل می باشد. چراکه گاها بینی ممکن است بعد از عمل در هفته های اول و حتی ماه های بعد دچار عفونت شود. زیرا بینی منشا میکروب های فراوانی است و اگر بهداشت بینی توسط بیمار به هر دلیلی رعایت نشود بیمار دچار سینوزیت و عفونت می شود که نهایتا می تواند عوارضی مانند بدشکلی در بینی ایجاد کند.
  • عارضه دیگری که ممکن است طی عمل جراحی بینی ایجاد شود از بین رفتن بخشی از غضروف های بینی می باشد. در این شرایط قسمتی از فضای بینی به علت از بین رفتن عضروف ها به داخل کشیده شود و باعث ایجاد معضل مشکلات تنفسی و بدشکلی در بینی می شود.
نمونه جراحی بینی

نمونه جراحی بینی

نتیجه گیری

عمل مجدد بینی امروزه در تمام دنیا و در کشورهای پیشرفته بخشی از عمل های زیبایی را شامل می شود اما به جرات می توان گفت اگر جراحی اولیه بینی به درستی و توسط جراحان حاذق و مجرب صورت گیرد آمار عمل مجدد کمتر می شود. اما از آنجایی که امروزه افراد زیادی اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی می کنند به وفور افرادی را مشاهده می کنیم که به دلیل عمل نادرست اولیه بینی به دلیل مشکلات زیادی که با آن دست و پنجه نرم می کنند، برای ترمیم بینی اقدام می کنند.

راه های ارتباطی با دکتر سلیمان زاده:

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *