۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

سپتوپلاستی

سپتوپلاستی یا جراحی انحراف تیغه میانی بینی ، عملی است که به منظور اصلاح هرگونه انحراف و کجی در تیغه بینی انجام می گیرد. سپتوم همان تیغه میانی بین دو سوراخ بینی است ، که اگر در محل مناسب خود نباشد ، ممکن است در موارد حاد باعث انسداد بینی شود و علاوه برایجاد مشکلات تنفسب با گشاد تر شدن سوراخ دیگر بینی باعث برهم خوردن توازن در عمل تنفس شود.

نحوه جراحی سپتوپلاستی

جراحی سپتوپلاستی معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. در این جراحی پزشک جراح ، در سوراخ های بینی برش ایجاد می کند تا با بالا زدن پوست بینی به تیغه میانی بینی دسترسی داشته باشد. در این روش باید بخش های اضافه غضروف بینی که باعث انحراف بینی می شود برداشته شود. معمولا در سپتوپلاستی تکه ای L شکل از جنس غضروف در بخش های بخش های پشت و مقابل برای اتکای بینی فیکس می شود. بعد از انجام تغییرات و برداشتن قسمت های اضافی ، سپتوم در جای خود محکم شده و با استفاده از بخیه فیکس می شود.

سپتوپلاستی

پس از جراحی سپتوپلاستی

سپتوپلاستی یکی از جراحی های سنگین بینی است که بعد از انجام آن بیمار در ناحیه بینی دچار التهاب و تورم می شود و در صورت او کبودی و سرخی پوست مشاهده می شود. بسته به نوع جراحی ممکن است که بیمار برای داخل بینی خود پانسمان نیاز داشته باشد یا نداشته باشد. ولی در اکثر موارد برا ی مراقبت از برش های داخل بینی این کار انجام می گیرد یعنی تامپون هایی از جنس گاز استریل فشرده در داخل بینی بیمار قرار داده می شود تاخونریزی های جزئی بعد از عمل را به خود جذب نماید. در این مرحله لازم است که برای پیشگیری از عفونت های بعد از جراحی بیمار به تجویز پزشک از آنتی بیوتیک استفاده نماید.

بعد از عمل جراحی پزشک توصیه می نماید که بیمار برای استراحت ، تا یک هفته بعد از عمل سپتوپلاستی از دو بالش برای زیر سرش استفاده نماید تاسر بالا تر از سطح بدن قرار گیرد. همچنین استفاده از کمپرس سرد برای تورم جراحی در روزهای اولیه بعد از جراحی بسیار می تواند مفید باشد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر سلیمان زاده ، جراح پلاستیک ، ترمیمی و زیبایی

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *