۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / لاغری موضعی با لیپوماتیک / آیا پوست بعد از لیپوساکشن شل می شود؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

آیا پوست بعد از لیپوساکشن شل می شود؟

لیپوساکشن یک عمل جراحی زیبایی برای از بین بردن چربی های ناخواسته بدن است و شامل مکش نواحی کوچکی از چربی است که به سختی از طریق ورزش و رژیم غذایی سالم از بین می روند.

بعید است پوست بعد از لیپوساکشن شل شود مگر اینکه مقدار زیادی چربی برداشته شود و پوست شل شود. در این مورد، ترکیبی از لیپوساکشن و برداشتن پوست ممکن است گزینه بهتری برای بیمار باشد. این شبیه زمانی است که یک فرد مقدار قابل توجهی وزن از دست می دهد و مقدار زیادی پوست آویزان شل باقی می ماند.

آیا پوست بعد از لیپوساکشن سفت می شود؟

تمام تکنیک های لیپوساکشن پوست را سفت می کند، اما راه حلی برای درمان پوست افتاده نیست. سفت شدن پوست در جاهایی که پوست نازک است، مانند گردن و بازوها، چشمگیرتر خواهد بود. در جاهای دیگر، جایی که پوست سنگین‌تر است، به‌دلیل برداشتن چربی، معمولاً شلی پوست بیشتری اتفاق می افتد. در مناطقی که پوست قبلاً در چین‌ها آویزان است، مانند قسمت پایین شکم، این چین‌ها تمایل دارند باقی بمانند، زیرا لیپوساکشن نمی‌تواند پوست شل شده را ترمیم کند. با این حال، در جایی که چین‌های چربی سنگین روی کمر وجود دارد، لیپوساکشن می‌تواند پیشرفت بسیار چشمگیری داشته باشد. اگر پوست فردی در زمان انجام عمل لیپوساکشن خاصیت ارتجاعی خوبی داشته باشد، پس از برداشتن چربی، نتایج سفت شدن فوری را مشاهده خواهد کرد.

بعد از لیپوساکشن می توان انتظار جمع شدن پوست را داشت؟

میزان جمع شدن پوست از فردی به فرد دیگر می تواند متفاوت باشد. پس از لیپوساکشن، هر گونه پوست شل و افتاده در طول زمان بهبودی به جمع شدن ادامه می دهد، به این معنی که ممکن است ماه ها طول بکشد تا بدن نتیجه نهایی عمل را نشان دهد. با این حال، اگر خاصیت ارتجاعی پوست کافی نباشد، آنگاه ممکن است پوست به طور موثر «بازگشت» نداشته باشد. از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست تنها بخش دیگری از روند پیری است. سایر مشکلات پوستی از قبل موجود، مانند آتروفی و ​​ترک‌های پوستی نیز می‌توانند بر جمع شدن پوست تأثیر بگذارند.

برای کمک به بهبودی بدن پس از لیپوساکشن، بسیار مهم است که بیمار دستورالعمل های مراقبت های بعدی صادر شده توسط جراح پلاستیک خود را دنبال کند. گن مخصوص باید به مدت شش تا هشت هفته پس از جراحی پوشیده شود. پوشیدن گن مخصوص، هیکل جدید بیمار را فشرده می کند و به بهبودی بدن کمک می کند. این در حالی که پوست به بافت‌ها می‌چسبد سرعت بهبودی را افزایش می‌دهد و از احتباس مایعات جلوگیری می‌کند. پوشیدن لباس خطر چروک شدن و شل شدن پوست را کاهش می دهد.

مراقبت های لازم بعد از لیپوساکشن جهت جلوگیری از افتادگی پوست

  • بیماران باید بعد از لیپوساکشن یک هفته مرخصی از محل کار خود را در نظر بگیرند، اگرچه اگر بیمار از نظر فیزیکی کار سختی داشته باشد، استراحت طولانی تری را توصیه می کنیم. به مدت یک هفته از رانندگی اجتناب شود. بهبودی کامل پس از جراحی باید طی دو هفته انتظار داشت.
  • با این حال، تعدادی از فعالیت ها وجود دارد که برای کمک به روند بهبودی باید از آنها اجتناب کرد. بیماران باید تا دو هفته پس از جراحی از فعالیت جنسی خودداری کنند، زیرا فعالیت محدود می تواند از سر گرفته شود. جراح می تواند راهنمایی های بیشتری در این زمینه به شما ارائه دهد. همچنین توصیه می کنیم برای کمک به روند اسکار از نور UV به مدت دو تا چهار هفته اجتناب کنید. این شامل استفاده از دوری از آفتاب می شود.
  • ورزش از جمله باشگاه را می توان چهار تا شش هفته پس از لیپوساکشن از سر گرفت.
  • توصیه می کنیم بیماران به مدت دو هفته پس از جراحی به پشت بخوابند.
  • هر بیماری که تحت عمل لیپوساکشن قرار می گیرد، مراقبت های پس از عمل کامل پس از عمل توسط پرستاران و جراح پلاستیک خود را دریافت می کند.

چگونه افتادگی پوست بعد از لیپوساکشن را رفع کنیم؟

در جاهایی که مقدار زیادی چربی برداشته می شود پوست شل می شود، مانند پوست شکم یا جایی که کاهش وزن قابل توجهی وجود دارد، ترکیبی از لیپوساکشن و برداشتن پوست ممکن است گزینه بهتری باشد. این می تواند به شکل عمل جراحی شکم باشد که به آن ابدومینوپلاستی نیز می گویند. برای بیمار مناسب و با برنامه ریزی صحیح می توان عمل جراحی شکم و لیپوساکشن را به طور همزمان انجام داد.

روش دیگر، لیفت بدن می تواند انجام شود، روشی که سایر قسمت های بدن مانند باسن و ران را درگیر می کند.

اگر از قبل پوست شل و افتاده ای دارید و به لیپوساکشن فکر می کنید، شایان ذکر است که لیپو به طور خاص برای هدف قرار دادن بافت های چربی طراحی شده است و ظاهر پوست شل را به میزان قابل توجهی بهبود نمی بخشد. در این صورت، سایر روش‌های کانتورینگ بدن، مانند کشیدن شکم یا لیفت بدن، ممکن است گزینه‌های بهتری برای شما باشند.

سایر گزینه های غیر جراحی را می توان برای سفت کردن پوست و بهبود کیفیت استفاده کرد.

همین امروز می توانید جهت رزرو نوبت با مطب دکتر پژوا سلیمان زاده ما تماس بگیرید. در جلسه مشاوره، می‌توانید با جراح خود در مورد آنچه که امیدوارید از این عمل به دست آورید، بحث کنید، و همچنین به تفصیل در مورد آنچه ممکن است یا ممکن نیست با توجه به شکل موجود و سطح پوست و چربی خود صحبت کنید.

در طول مشاوره اولیه شما، جراح شما تمام گزینه های درمانی در دسترس شما را برای دستیابی به نتایج دلخواهتان بررسی خواهد کرد. بدون جراحی یا لیپوساکشن، با یا بدون برش پوست، با جراح شما مشخص می شود.

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *