۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - ۰۲۱-۸۸۷۷۵۴۱۰
تهران، ابتدای توانیر روبه روی بیمارستان دی ساختمان شماره ۴ طبقه اول واحد ۲
دکتر پژوا سلیمان زاده / لاغری موضعی با لیپوماتیک / عمل لیپوماتیک، تیر آخر برای لاغری
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

عمل لیپوماتیک، تیر آخر برای لاغری

وجود چربی بدن بسیار آزار دهنده است و منجر به بد شکل دیده شدن فرم بدنی می شود. این چربی ها ممکن است در نواحی مختلفی از بدن از جمله شکم و پهلو جمع شده باشند. در حالی که به وسیله ورزش های سنگین و یا رژیم های لاغری موفق به از بین بردن چربی ها در نواحی مختلف نشده باشید، می توانید به وسیله عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی به فرم ایده آل خود برسید.

عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک روش جدیدی است که به تازگی جای خود را در جوامع علمی باز کرده. این روش برخلاف روش های قبلی که در آن از برش جراحی استفاده می شود با ایجاد چند سوراخ کوچک در ناحیه ای که قرار است از آن چربی استخراج شود، انجام می شود. لیپوماتیک یک نوع عمل زیبایی است و مانند بقیه عمل های زیبایی ، کیفیت کار عمل بسته به جراح زیبایی ، تجربه و حس زیبایی شناسی او دارد.

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام عمل لیپوماتیک می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۰۵۸۲ و ۰۹۱۲۹۳۳۰۲۵۲ تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

نحوه انجام لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک وسیله ای به نام کانولا که به کمک فشار هوا کار می کند، از طریق یک سوراخ کوچک بین چربی ها فرستاده می شود و بین آنها قرار می گیرد. نوک وسیله شروع به لرزیدن در جهات مختلف می کند و مسیر مارپیچ مانندی را در بین چربی ها طی می کند. با این لرزش و تکان های مختلف چربی ها را از جای خود کنده می شود و آنها را کوچک تر می کند. بعد از ورود کانولا به لایه های زیرین پوست بافت چربی از حالت جامد به مایع به مایع تبدیل می شود و سپس توسط سوراخ های مکنده در سر کانولا و مکش های قوی در دستگاه، چربی استخراج می شود.

چربی های کشیده شده در مخزن مخصوصی جمع آوری می شود. می توانید از این چربی ها برای تزریق زیبایی به نقاط دیگر بدن استفاده کنید. نکته حائز اهمیت در تزریق چربی های جمع آوری شده برای عمل های زیبایی این است که احتمال پس زدن چربی توسط بدن بسیار کم است. دلیل پس نزدن چربی، این است که چربی ها از بدن خود متقاضی است و نتیجه بسیار رضایت بخش خواهد بود.

این عمل لاغری بدون درد انجام می شود. به صورتی که این دستگاه به وسیله کانولا داروی بی حسی را به تمامی نقاطی که نیاز به لیپوماتیک است پخش می کند و کاملا بی حس می شود.

لیپوماتیک در کدام قسمت ها استفاده می شود؟

این عمل زیبایی برای ناحیه هایی که چربی بیش از حد جمع شده باشد و با ورزش و رژیم غذایی، چربی ها از بین نروند مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشترین نواحی که برای لاغری از عمل لیپوماتیک استفاده می کنند عبارتند از :

چرا لیپوماتیک بهتر از سایر پیکر تراشی ها است؟

 • در این روش به دلیل تخریب یکنواخت چربی ها، چربی در زیر پوست گوله گوله نمی شود.
 • در این روش پوست جمع می شود و به نسبت سایر جراحی ها پوست کمتر افتاده می شود.
 • بروز عفونت و عوارض آن نسبت به بقیه عمل ها بسیار کمتر است.
 • بعد از این عمل نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و فرد می تواند بعد از لیپوماتایک به خانه برود.
 • در این روش نیازی به بستن گن به صورت طولانی نیست و تنها تا دو هفته کفایت می کند.
 • برش ها در این روش بسیار کوچک تر هستند، در نتیجه، آسیب دیدگی بدن نیز نسبت به روش های دیگر کمتر است.

چه اقداماتی قبل از لیپوماتیک نیاز است؟

برای بهتر بودن نتیجه لیپوماتیک، بهتر است مواردی را رعایت کنید، پزشک متخصص با توجه به متابولیسم بدنی شما، برخی از اقدامات قبل از لیپوماتیک را به شما می گوید. اما مهم ترین اقدامات عباتند از:

 • حدود ۲ هفته قبل از عمل، از سیگار کشیدن و مصرف دخانیات امتناع کنید.
 • از خوردن نمک فراوان بپرهیزید.
 • غذذاهای سنگین  پرچرب مصرف نکنید.
 • درمورد سابقه پزشکی و داروهای مصرفی خود را قبل زپاز عمل با پزشک درمیان بگذارید.
 • حدود چند هفته قبل از عمل تباید از داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن  استفاده کنید.
 • رژیم غذایی خود را رعایت کنید و سعی کنید به وزن ایده آل خود برسید.
بیشتر بخوانید
عوارض بعد از لیپوماتیک

افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک

اینک نهایتا نتیجه پوست بعد از برداشت چربی به شیوه های مختلف چه خواهد شد به چند فاکتور کلی بستگی دارد:

سن بیمار

طبیعتا پوست هم مانند بقیه ارگان ها با بالا رفتن سن پیرتر می شود و از نظر کیفیت و جنس دچاری پیری می شود بنابراین سن بیمار در نتیجه نهایی جمع شدگی پوست اهمیت دارد

تعداد بارداری ها و افتادگی پوست قبل از عمل

هرچه تعداد و میزان بارداری ها بیشتر باشد و وجود یک افتادگی پوست زیر شکم از قبل عمل، پوست ممکن است در جمع شدگی کمتر همکاری کند تا اینکه فردی مجرد است و هیچ گونه بارداری نداشته

ژنتیک

کیفیت خود پوست به صورت ژنتیکی است برخی از افراد از نظر ژنتیکی پوست هایی با کیفیت خوب دارند اما برخ از پوست ها کیفیت لازم را از نظر ژنتیکی ندارند بنابرین کیفیت پوست از نظر ژنتیکی اهمیت بسیار بالایی از نظر جمع شدگی پوست دارد.

به هر حال مساله ای که وجود دارد این است که اگر پوست از قبل افتادگی داشته باشد این پوست نیاز به جراحی و لیفت پوست دارد که همزمان این کار را می توان با برداشت چربی انجام داد اما اگر قبل از عمل افتادگی پوست واضح نباشد می تواند در اثر جمع شدن الیاف کلاژن و سلول های پوستی این پوست بعد از لیپوماتیک به میزان کافی جمع شود و نیاز به لیفت پوست ندارد.

سن مناسب برای انجام لیپوماتیک

این عمل برای تمام افراد با هر سنی قابل انجام می باشد و محدودیتی از نظر سنی وجود ندارد. اما تنها محدودیتی که وجود دارد از نظر سلامت کلی بدن می باشد به طور مثال اگر بیمار مشکل قلبی داشته باشد این فرد نمی تواند عمل را انجام دهد حال این فرد جوان باشد یا پیر فرقی نمی کند. همچنین اگر فردی دچار مشکلات کلیوی و کبدی پیشرفته باشند این عمل برای آنها قابل انجام نیست.

جراحی لیپوماتیک پهلو و پشت

نمونه جراحی لیپوماتیک پهلو و پشت دکتر پژواک سلیمان زاده

عوارض لیپوماتیک

برخلاف روش ها قبل نیاز به بیهوشی یا دوره های نقاهت طولانی ندارد. در روش لیپوماتیک استانداردهایی هم وجود دارد که می توان به تجربه بالای پزشک و در دست داشتن امکانات کافی استرلیزه بودن اتاق عمل و تجهیز تیم همراه اشاره کرد. بنابراین اگر این کار در محیط هایی که استانداردهای لازم از قبیل استریلیته و ضدعفونی کافی انجام نشده باشد صورت گیرد ممکن است عوارضی از قبیل تجمع عفونت دیر جوش خوردن یا جوش نخوردن زخم ها و عدم تقارن در ناحیه مورد عمل ایجاد کند. برخی عوارض دیگر که ممکن است بعد از عمل لیپوماتیک ایجاد عبارت است از:

 • کبودی: این کبودی ممکن است تا چند هفته بعد از عمل باقی بماند.
 • ورم و ملتهب شدن: در برخی از موارد ممکن است لیپوماتیک منجر به ورم شود که بعد از مدتی از بین می رود.
 • بی حس بودن: تا چند روز بعد از عمل ناحیه لیپوماتیک بی حس است.
 • لخته خون: در موارد نادری ممکن است خون در رگ لخته شود که موجب التهاب و مشکلات بعد از آن شود.

عوارض نادر عمل لیپوماتیک

برخی عوارض به صورت خیلی نادر رخ می دهند. اما قبل از انجام لیپوماتیک نیاز است تا درمورد اینگونه عوارض نیز اطلاعات داشته باشید:

 • کانولا، منجر به سوراخ شدن بعضی از اعضای داخلی بدن شود.
 • مشکلات قبلی یا کلیوی، تغیر سطح مایعات در بدن منجر به مشکلاتی از این قبیل می شود.
 • مسدود شدن جریان درون ریه، این مشکل به دلیل وارد شدن چربی به جریان خون و رسیدن آن به ریه به وجود می آید و جان متقاضی را به خطر می اندازد.
 • آسیب به پوست یا عصب، آسیب در طول عمل ممکن است به خاطر حرکات دستگاه ویبریشن صورت بگیرد.
 • ممکن است متقاضی به مواد مورد استفاده در عمل یا داروها آلرژی نشان دهد. برای جلوگیری از این اتفاق قبل از عمل حتما با پزشک خود مشورت کنید.

لیپوماتیک برای چه کسانی ممنوع است؟

این عمل لاغری برای همه افراد مناسب نیست. افرادی که مشکلاتی از قبیل موارد زیر را دارند کاندید مناسبی برای لیپوماتیک نیستند:

 • افرادی که چاقی مفرط دارند. لیپوماتیک برای از بین بردن چربی ها در نقطه ای خاص به کار می رود. کسانی که چاقی در بدنشان بهص ورت یکدست است کاندید مناسب این عمل نیستند. افراط در این عمل منجر به عوارض زیادی می شود.
 • در صورتی که فردی همزمان با بیماری قلبی، به مواد بی حس کننده نیز حساسیت داشته باشد، انام این عمل برایش مضر است. در صورتی که فردی به مواد بی حس کننده حساسیت داشته باشد، پزشک باید از بیهوشی کامل استفاده کنند که این بی هوشی نیز برای بیماران قبلی بسیار مضر است.
 • اگر فردی مبتلا به بیماری عفونی باشد، سیستم دفاعی بدنش بسیار ضعیف می شود. از جمله بیماری هایی که در این دسته قرار می گیرند عباتند از: دیابت، اتایمیون مثل لوپوس پیشرفته.
 • بیماران هموفیلی: این بیماری منجر می شود تا خون زیادی از بدن بیمار خارج شود. پس این بیماران از انجام لیپوماتیک به صورت کامل صرف نظر کنند.
بیشتر بخوانید
لیپوماتیک پهلو

راه های ارتباطی با دکتر سلیمان زاده:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماش حاصل فرمایید.

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو به دلیل تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی که امروزه اتفاق افتاده است، افراد زیادی هستند که از...

پیکر تراشی ساعت شنی

پیکر تراشی ساعت شنی

پیکر تراشی ساعت شنی امروزه بسیاری از افراد به منظور رسیدن به تناسب اندام به انواع روش های جراحی و غیر جراحی اقدام می...

لیفت و پروتز سینه همزمان

لیفت و پروتز سینه همزمان

لیفت و پروتز سینه همزمان یکی از اندام های جلوه گر خانم ها پستان آن ها است، سینه های خوش فرم و زیبا اندامی متناسب و...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *