۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - ۰۲۱-۸۸۷۷۵۴۱۰
تهران، ابتدای توانیر روبه روی بیمارستان دی ساختمان شماره ۴ طبقه اول واحد ۲
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

عوارض ابدومینوپلاستی

عوارض ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک روش تهاجمی جهت صاف کردن شکم و پهلوها می باشد. در این عمل جراحی تلاش می شود تا با خارج کردن پوست و بخشی از چربی ها و در نهایت با کشیدن پوست و عضلات، شکم صافی ایجاد کرد. این عمل جراحی با توجه به وسعت عملکردش ممکن است عوارضی را هم در پی داشته باشد که در ادامه معایب و مزایای این روش را برای داشتن یک هیکل متناسب شرح داده می شود. از آنجاییکه این عمل قدری متفاوت تر از دیگر عمل های جراحی زیبایی می باشد در برخی موارد جنبه درمانی آن غلبه بر جنبه زیبایی پیدا می کند. بنابراین طبیعتا این عمل جراحی به عنوان یک عمل جراحی وسیع نیاز به مقدمات یا مراقبت های ویژه دارد.

 

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۰۵۸۲ و ۰۹۱۲۹۳۳۰۲۵۲ تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

به طور کلی ابدومینوپلاستی یک اصطلاح است و اشاره دارد به استفاده جراح از تکنیک های خاص جراحی و بازگرداندن فرم اولیه شکم بعد از تغییر شکل آن در اثر عوامل مختلف می باشد.

چه کسانی کاندید انجام عمل ابدومینوپلاستی می باشند؟

اکثریت قریب به اتفاق افرادی که برای اعمال جراحی شکم به پزشک مراجعه می کنند می توانند تحت انجام این عمل قرار گیرند. معمولا اکثر مواقع این افراد خانم ها هستند که قبلا زایمان داشته اند. افتادگی های شکم معمولا به تعداد زایمان ها بستگی ندارد بلکه کاملا وابسته به تغییراتی است که در دوران حاملگی در جداره شکم پوست و لایه های چربی زیر آن اتفاق می افتد. خانم ها و آقایانی که به دلیل کاهش وزن زیاد دچار این تغییرات در سطح پوست و عضلات جداره شکم شده اند زمانی که به پزشک مراجحعه می کنند بعد از معاینات اولیه ممکن است کاندید عمل جراحی ابدومینوپلاستی قرار گیرند.

چه زمانی ابدومینوپلاستی انجام می شود؟

لایه های مختلفی در جدار داخلی شکم برای همه افراد وجود دارد. این لایه ها عبارتند از پوست، لایه چربی، لایه عضلانی و جداره شکم که در طی مراحل مختلف و در اثر ابتلا به بیماری های مختلف و حتی با زایمان و حاملگی و عوارض ناشی از آن این لایه ها به ترتیب دچار تغییرات می شود. در نتیجه حاملگی بر روی پوست یک سری خطوط ایجاد می شود که اصطلاحا از آن به عنوان استریا نام برده می شود. به همین ترتیب تجمع چربی در قسمت میانی و تحتانی پوست شکم و به دنبال آن شل شدن عضلات جداره شکم اتفاق می افتد.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی


عوارض ابدومینوپلاستی

اگر هر عملی طبق اصول انجام شود و جراح از تکنیک های صحیح برای انجام آن استفاده کند و مراجعین به درستی انتخاب شوند معمولا  احتمال بروز عوارض بسیار کمتر می شود. به طور کلی عوارض زمانی خودش را نشان می دهند که یا کیس به درستی انتخاب نشده یا از تکنیک مناسبی استفاده نشده است. در صورتی که تکنیک درست و انتخاب کیس مناسب در کنار یکدیگر قرار گیرد معمولا عوارض یا خیلی کمتر اتفاق می افتد یا اگر هم اتفاق بیفتد بسیار شدید و خطرناک نخواهد بود. در تمام اعمال جراحی یه خصوص عمل جراحی ابدومینوپلاستی یک سری عوارض کلی برای آن ها وجود دارد که عمل ابدومینوپلاستی مستثنی از آن نیست.

خونریزی، عفونت، زخم، بدحالی و جوش خوردن جای زخم از عوارض کلی همه جراحی ها محسوب می شود. در رابطه با جراحی ابدومینوپلاستی یک سری عوارض اختصاصی در این رابطه وجود دارد. یکی از این عوارض آمبولی یا لخته شدن خون و آمبولی چربی و  در صورتی که تکنیک بسیار مناسبی استفاده شده باشد نکروز یا از بین رفتن لبه های زخم می باشد. این موارد تقریبا جزء عوارض عمده و اصلی است که در عمل ابدومینوپلاستی می باشد.

نتیجه گیری

در حالت کلی عمل ابدومینوپلاستی هنگامی انجام می شود که عضلات و پوست شکم افتادگی پیدا کرده باشد. نتیجه جراحی شکم به روش ابدومینوپلاستی با گذشت زمان خود را نشان می دهد. برخلاف عمل های جراحی دیگر صبوری بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی جهت رسیدن به نتیجه بهتر مورد نیاز می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
بیشتر بخوانید
افراد مناسب برای جراحی زیبایی شکم
دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماش حاصل فرمایید.

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

پیکر تراشی ساعت شنی

پیکر تراشی ساعت شنی

پیکر تراشی ساعت شنی امروزه بسیاری از افراد به منظور رسیدن به تناسب اندام به انواع روش های جراحی و غیر جراحی اقدام می...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *