۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / جوانسازی صورت / لیفت صورت چگونه انجام می شود؟ + نمونه کارهای جراحی لیفت صورت
مدت زمان مطالعه ۱۸ دقیقه

لیفت صورت چگونه انجام می شود؟ + نمونه کارهای جراحی لیفت صورت

با افزایش سن فرد دچار تغییراتی به خصوص در ظاهر می شود. از جمله این تغییرات پیر شدن پوست در اثر فرسودگی بافت ها در صورت و دیگر اعضای بدن می باشد. این بافت ها نقش سفت نگه داشتن پوست را داند که باعث جوانی و شادابی آن می شوند. با گذشت زمان این بافت ها قدرت خود را از دست داده و ضعیف می شوند. به همین جهت پوست دچار شلی، افتادگی و چروک می شود. این موضوع برای خانم ها از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. امروزه روش های متنوعی برای جوانسازی پوست صورت وجود دارد. از جمله لیفت صورت می باشد که به روش های جراحی و بدون جراحی انجام می شود.

جراحی لیفتینگ و کشیدن پوست صورت

همه ما با گذشت زمان و پیری پوست مشکلاتی مانند پیری و شلی پوست و پدید آمدن انواع چین و چروک ها با عمیق های کم و زیاد در پوست، به فکر کاهش میزان این علائم می باشیم. امروزه روش های مختلفی برای انجام این کار رواج پیدا کرده است. یکی از این روش ها عمل لیفتینگ پوست صورت می باشد. با استفاده از آن می توان تا حد بسیار زیادی این مشکلات را برطرف کرد. طی این روش پوست های اضافی و چربی هایی که در زیر چانه جمع شده است و همچنین شلی پوست را برطرف کرد. یکی از جراحی های زیبایی لیفت صورت می باشد. اما در این میان سوالاتی که ممکن است ذهن همه مارا درگیر خود کند این است که آیا لیفت صورت پایان چین و چروک صورت افراد در هر سنی می باشد؟ هر کسی با هر شرایطی می تواند می تواند این جراحی را انجام دهد؟ آیا ممکن است این جراحی با عوارضی همراه باشد یا نه؟ آیا جراحی لیفت صورت جراحی بسیار ساده ای است که توسط پزشکان متخصص یا فوق تخصص می تواند صورت بگیرد؟ در ادامه مقاله به نحوه انجام این عمل لیفتینگ پرداخته می شود.

در این مقاله لیفت صورت را توضیح خواهیم داد. پوست صورت با توجه به عوامل بسیاری دچار تغییر و افتادگی می شود که شایع ترین آن ها شامل موارد زیر خواهد بود:
•    افزایش سن
•    کاهش وزن
•    استرس
•    وراثت
•    استفاده از سیگار
•    استفاده از الکل
•    استعداد
•    بیش از حد در معرض آفتاب بودن

چین و چروک های ناحیه چشم و چانه می تواند مشکلات ظاهری بسیاری را برای فرد ایجاد نماید. یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست صورت، لیفت صورت می باشد که قوی ترین و موثرترین روش برای از بین بردن پیری پوست و جوانسازی مجدد است.
پوست هر فرد در کودکی قابلیت ارتجاعی بیشتری دارد زیرا در کودکی در زیر پوست چربی زیادی وجود دارد. زمانی که سن به مرور زمان افزایش می یابد بی شک از چربی های پوست کاسته می شود و قابلیت ارتجاعی پوست نیز کاهش می یابد. همین امر باعث می شود که پوست حالت جمع شدگی به خود بگیرد و چین و چروک هایی در پوست ایجاد شود. این تغییر شکل در کل بدن تاثیر دارد اما در صورت بیشتر بروز خواهد کرد.

لیفت به چه معناست؟

لیفت یک کلمه انگلیسی به معنای کشیدن است و این کشیدن فقط در ناحیه پوست صورت انجام نمی شود و اگر به این صورت باشد قطعا برگشت پذیر خواهد بود.

لایه های مختلف صورت

صورت از لایه های مختلفی تشکیل شده است که یکی از آنها پوست صورت می باشد که خارجی ترین لایه صورت را پوست تشکیل می دهد. از بافت های صورت تا استخوان حداقل ۵ لایه وجود دارد که عناصر تشکیل دهنده آنها باید به درستی شناخته شود که مهم ترین آنها لایه ای به نام اسمز است که همراه با بافت صورت باید لیفت شود. در صورت اجزای مختفی مانند عروق و اعصاب نیز وجود دارد که باید به درستی شناخته شود و پزشکی که قصد انجام لیفت صورت را دارد باید آشنایی کاملی نسبت به آنها را داشته باشد تا آسیب کمتری به بافت وارد شود.

اگر تصور می کنید شما هم به جراحی لیفت صورت نیاز دارید و میخواهید مستقیما با پزشک خود در ارتباط باشید و مشاوره های لازم پیش از جراحی را انجام دهید، فرم زیر را پر کنید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد!
ارسال فرم با خطا مواجه شد. لطفا پس از بررسی مجددا ارسال نمایید.

ماندگاری لیفت صورت

ماندگاری لیفت صورت به نحوه انجام لیفت صورت بستگی دارد. به طور کلی لیفت صورت در دو ناحیه انجام می شود که هر کدام از این بخش ها از تکنیک مجزایی برخوردار است.

 • لیفت بخش بالای چشم ها، ابروها و پیشانی
 • لیفت در ناحیه زیر چشم ها یا همان لیفت صورت

بهترین روش لیفت صورت

امروزه با روش های جدیدی می توان از طریق روش های آندوسکوپیک این کار را انجام داد. در این روش نیاز نیست که برش سرتاسری در ناحیه موها ایجاد شود که باعث شود فرد ریزش مو پیدا کند. در این روش ۳ تا ۵ برش، دو تا سه سانتی در ناحیه موها ایجاد می شود و هیچ اسکاری در ناحیه صورت باقی نمی ماند. در این روش با دوربین های مخصوصی وارد محدوده مورد نظر شده و فضا آزاد را آزاد می کنند.

با استفاده از این روش در افرادی که در سنین بالاتر این مساله شدت پیدا کرده باشد ضمن اینکه صورت لیفت می شود، فاصله بین ابروها در جای خود قرار می گیرد، فاصله بین مژه های چشم و ابرو در جای بهتری قرار می گیرند یعنی فاصه طبیعی خود را پیدا می کنند، خطوط ناحیه پیشانی و خطوط اخم اصلاح می شوند قطعا نیاز فرد به کارهای غیر تهاجمی مانند تزریق بوتاکس کمتر خواهد شد.

لیفت بخش فوقانی صورت

در ناحیه پیشانی یک سری عضلات وجود دارد که معمولا باعث می شوند که بافت ناحیه پیشانی و ابروها به سمت پایین کشیده شود که عمده ترین آنها عضلات اخم هستند. تنها عضله ای که باعث می شود پیشانی به سمت بالا کشیده شود و در ناحیه خود قرار گیرد عضله خود پیشانی است. بنابراین یک عضله بالا برنده وجود دارد و تقریبا بین ۵ تا ۶ عضله وجود دارد که پایین آورنده هستند. در این جراحی غیر از اینکه بافت لیفت می شود و به سمت بالا کشیده می شود، عضلات اخم هم به نوعی تضعیف می شود یا این عضلات به طور کامل قطع یا حتی مقداری از عضلات برداشته می شود.

لیفت بخش پایینی صورت

همانطور که در بالای چشم و ناحیه ابروها و پیشانی افتادگی وجود دارد در قسمت های تحتانی صورت نیز وجود دارد. هرچه سن بالاتر می رود بافت ها در ناحیه صورت به علت جاذبه شروع به افتادگی و شلی در ناحیه صورت ایجاد می شود. در افرادی که افتادگی خیلی شدید داشته باشند همزمان با لیفت صورت برش پشت گوش هم برای آنها انجام می شود. گاهی اوقات افتادگی بسیار شدید است و پرشک مجبود می شود به غیر از برش پشت گوش در ناحیه زیر چانه هم برش کوچک ایجاد کند و لیفت را انجام دهد.

جوانسازی پوست با لیفت صورت

این چروک ها بیشتر در نواحی چشم و چانه رخ خواهد داد. با بروز این چین و چروک ها بر روی صورت چهره فرد اخمو به نظر می آید و پوست افتاده می شود. بسیاری از افراد برای از بین بردن این چین و چروک ها به پزشک مراجعه می کنند و با انجام عمل لیفت صورت اقدام به جوانسازی پوست با لیفت صورت می کنند. با انجام این عمل فرد حدودا ۱۰ سال جوانتر خواهد شد.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ یکی از روش های نوین و موثر برای زیبایی و جوانسازی می باشد، جوانسازی با استفاده از نخ های اروپایی و آمریکایی که به نخ های PDO معروف می باشند، انقلابی نوین در زمینه جراحی های زیبایی ایجاد نموده است.
بد نیست بدانید که استفاده از نخ های قابل جذب PDO در کمترین زمان ممکن لیفت و جوانسازی را به همراه خواهد داشت و تغییرات ایجاد شده در چهره به خوبی و با ماندگاری بالا همراه خواهند بود، استفاده از نخ های زیبایی آخرین و بهترین روش مطرح شده برای لیفت صورت و بدن می باشد.
دوره نقاهت بعد از جراحی بسیار کوتاه است و البته بیمار در مدت بسیار کوتاهی شاهد تغییرات زیادی خواهد بود.

لیفت صورت با نخ های قابل جذب

لیفت صورت با این روش بسیار سریع اتفاق می افتد و این نخ ها قابل جذب می باشند، این نخ ها باعث تولید و ترشح هورمون کلاژن در لایه های پوست می شوند که البته عنصری اصلی برای زیبایی و جوانی محسوب می شود.

عمل لیفت صورت

چه کسانی کاندیدای لیفت صورت هستند؟

بیشتر افرادی کاندیدای جراحی لیفت صورت خواهند شد که در سن میانسالی قرار دارند یعنی سنشان بین ۴۰ تا ۶۰ است. البته عمل لیفت صورت در هر سنی امکان پذیر است اما بیشتر این افراد دچار افتادگی پوست می شوند. در عمل لیفتینگ صورت چربی های اضافه برداشته می شود و عضلات زیرین سفت می شوند و همچنین پوست صورت و گردن کشیده می شود. با این عمل نشانه های افزایش سن در فرد از بین خواهد رفت و فرد چند سال جوان تر به نظر خواهد رسید.

لیفت صورت می تواند یکی از بهترین راه های جوان سازی صورت باشد و تمامی خانم ها و آقایانی که چین و چروک های عمیقی دارند و تمایل دارند که جوان تر به نظر برسند می تواند گزینه مناسبی برای عمل لیفت صورت باشند.

 • افرادی که وزن زیادی را از دست می دهند و به همین دلیل پوست صورت افتاده می شود.
 • بیمارانی که متقاضی عمل لیفت صورت هستند باید به طور کامل از لحاظ جسمانی سالم باشند.

اغلب افراد خواهان کشیده تر شدن پوست خود هستند تا نشانه های پیری را در صورت و گردن خود بهبود دهند. افرادی که تصمیم به عمل جراحی لیفتینگ صورت دارند باید از نظر جسمانی در وضعیت مناسبی باشند. افراد کاندیدای عمل لیفتینگ صورت معمولا پوست هایی با چین و چروک بسیار و شل و افتاده ای دارند.

بهترین سن جراحی لیفت صورت

از نظر علمی معمولا سن حدود ۴۰ تا ۴۵ سال سن مناسبی جهت انجام لیفت صورت می باشد اما اگر بافت صورت چین و چروک و شلی ایجاد نشده باشد، تغییرات ایجاد شده بعد از لیفت بسیار عالی خواهد بود زیرا لایه های کلاژن و الاستین در سنین بالاتر تحلیل می رود. بنابراین لیفت در یک فردی که در سن ۴۰ تا ۴۵ سال انجام می شود قطعا نتیجه بهتری خواهد داشت تا در یک فرد در سن ۶۰ سالگی. مساله دیگری که می تواند در نتیجه لیفت تاثیرگذار باشد ژنتیک است که می تواند در میزان افتادگی پوست تاثیر گذار باشد. ممکن است فردی در سن ۴۰ سالگی شرایط پوستی، جنس پوست، نوع بافت و از نظر لیگامان و کلاژنی که در بافت الاستین در پوست بافت خوبی باشد، در این شرایط پزشک پیشنهاد می دهد تا لیفت را در سنین بالاتر انجام دهد و گاهی به فردی پیشنهاد می شود تا زودتر برای انجام لیفت اقدام کند.

چه نوع بیهوشی در عمل لیفتینگ صورت به کار می رود؟

این روش هم می تواند با بی حسی موضعی و هم بیهوشی عمومی و تزریق داروهای آرامبخش انجام شود. پزشک با توجه به وضعیت بیمار معمولا یکی از این دو روش را انتخاب می کند.

نحوه عمل لیفتینگ صورت

به طور کلی لیفت صورت یا همان کشیدن پوست صورت و بافت زیر آن می باشد که باعث کاهش میزان چین و چروک صورت می شود. طی این روش یک برش کوچک و نا آشکار زیر چانه ایجاد می شود تا شلی پوست، چربی های اضافه، چین ها و ستون های عمودی گردن مرتفع شود. معمولا برش اصلی داخل خط مو قرار می گیرد مانند برشی که از کنار خط مو در پشت گوش تا دورتادور لاله و جلوی گوش داده می شود. قسمت های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش آنها سست می شود. سپس از عقب گوش کشیده می شود تا صاف شود. عضله پلک پایینی را کمی بالاتر می کشند تا چروک های اطراف آن ناپدید شود. گاهی اوقات از چربی شکم خود فرد استفاده می شود تا شلی پوست روی برجستگی گونه را پر کند. همچنین چین های عمیق کناره بینی تا کنار دهان با همان چربی پر می شود. با یک برش در عضلات اطراف لب برای بالا بردن آن کمک گرفته می شود و یک برش در خط رویش مو در پیشانی ایجاد می شود تا عضلات بین دو ابرو کشیده کشیده و صاف شود. برش بعدی زیر بینی ایجاد می شود که افتادگی فاصله بین لب و بینی را رفع می کند.

همزمان با این عمل می توان عمل جراحی پلک ها را هم انجام داد و در آخر با لیزر پوست صورت جلا بخشیده می شود. این عمل صورت را ۵ تا ۲۰ سال جوانتر نشان می دهد.

مزایای لیفت صورت

لیفت صورت باعث می شود که پوست صورت و همچنین گردن جوان تر به نظر برسد. به عبارتی دیگر لیفت صورت باعث می شود که جوانی گردن و صورت بازگردد. شما با لیفت صورت به اهداف زیر خواهید رسید:

 • پوست صورت سفت شده و با کشیدگی پوست دیگر به حالت شل و افتاده نمی باشد.
 • زمانی که پوست صورت کشیده می شود فک به سمت بالاکشیده می شود.
 • به صاف شدن چروک های اطراف دهان کمک می کند.
 • در گردن چربی گردن و زیر چانه برداشته می شود و باعث می شود که پوست شل گردن سفت شود.

برش های ایجاد شده در عمل لیفت صورت چگونه است؟

برش ها در پشت خط رویش مو در قسمت شقیقه ها شروع می شود و تا سمت زیر گوش ها ادامه پیدا می کند. با ایجاد برش ها می توان چربی های منطقه صورت، گردن و گونه ها را برداشت و معمولا برش ها به این گونه است که لاله گوش را دور می زند. البته ایجاد برش ها به جراح شما بستگی دارد. شاید حتی نیاز باشد در برخی موارد در زیر چانه برش هایی نیز زده شود. به طور کل شما نباید نگران دیده شدن برش ها بعد از جراحی باشید زیرا جراح سعی بر این دارد که برش ها بر روی چین های طبیعی ایجاد شود تا بعد از عمل لیفت صورت دیده نشود.

آیا لیفت صورت باعث لیفت ابرو می شود؟

تصور غلطی که درباره لیفت صورت در بیماران وجود دارد این است که گمان می کنند لیفت صورت باعث لیفت ابرو نیز خواهد شد. درست است که ابرو و پیشانی جزیی از صورت است اما تحت تاثیر عمل لیفت صورت قرار نخواهد گرفت. افرادی که علاقمند هستند لیفت ابرو انجام بدهند باید در یک عمل جداگانه این کار را انجام دهند. همچنین باید بدانید که لیفت صورت باعث لیفت پلک ها نیز نخواهد شد. معمولا جراحی های هم زمان به این صورت است. لیفت صورت، لیفت ابرو و جراحی پلک فوقانی و تحتانی. شما می توانید در این زمینه نیز با دکتر پژوا سلیمان زاده مشورت کنید تا بتوانید برای رسیدن به زیبایی مورد نظر خود جراحی را به درستی انتخاب کنید و چندین عمل را به طور همزمان با یکدیگر انجام دهید تا به زیبایی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

افرادی که تمایل به لیفت صورت به شکل جراحی را ندارند می توانند از روش هایی مانند تزریق چربی  و تزریق پرکننده ها استفاده کنند واما باید بدانید که دوام عمل لیفت صورت بین هفت تا ده سال خواهد بود در صورتی که با تزریق نمی توان به چنین ماندگاری دست پیدا کرد و بعد از چند ماه دوباره باید تزریق را تکرار کنید زیرا پر کننده  ها و هم چنین چربی بعد از مدتی جذب بافت بدن خواهند شد.

 لیفت صورت با جراحی

برای برطرف کردن افتادگی و شلی پوست باید بافت ها سفت کرد برای این کار از روش جراحی لیفت صورت استفاده می شود. در این روش پوست صورت کشیده شده و بافت های اضافی برداشته می شود. همچنین چین و چروک هایی که معمولا از اطراف بینی شروع شده و تا دهان امتداد یافته است با استفاده از این جراحی برطرف می شود. چربی های زائد که در صورت وجود دارد خارج می شود و به جوانسازی صورت کمک می کند. لیفت صورت با جراحی دارای اثرات طولانی مدت بوده و نیاز به مراجعه مجدد به پزشک جراح پلاستیک ندارد. این روش در بین همه تکنیک های جوانسازی صورت دارای ماندگاری بیشتری می باشد.

لیفت صورت بدون جراحی

لیفت صورت با دستگاه

یکی از روش های لیفت صورت بدون جراحی با استفاده از دستگاه می باشد که به نام هایفوتراپی می باشد. در این روش از امواج کم تهاجمی به نام اولتراسوند استفاده می شود و برای رفع چین و چروک و جوانسازی صورت استفاده می شود. از مزایای این روش عدم استفاده از تیغ جراحی بوده و نقاهت کوتاهتری دارد. عیب این روش ماندگاری کم آن می باشد که نیاز به ترمیم دارد.

لیفت صورت لیزر

یکی از روش های لیفت صورت بدون جراحی استفاده از لیزر به روش میکرونیدنیگ می باشد. در این روش ازمنبع نور مادون قرمز استفاده می شود که از طریق حرارت دادن تحریک به تولید کلاژن در پوست می کند که باعث سفت شدن پوست صورت می شود. این روش نیز کم خطر بوده و دوره نقاهت کوتاهی دارد ولی تاثیر آن در کوتاه مدت می باشد.

هزینه لیفت صورت

هزینه لیفت صورت به میزان برش و جراحی در نواحی صورت دارد. در صورتی که نیاز به جوانسازی و ترمیم در نقاط بیشتری از صورت باشد بیشتر می باشد.

مراقبت های بعد از عمل لیفت صورت

 • در روز های اول فعالیت های خود را مقداری محدود کنید و از انجام کار های سنگین بپرهیزید.
 • برای جلوگیری کردن از خونریزی و یا تورم و کم تر شدن درد می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • در هنگام خواب سر خود را بالا تر از بدن قرار دهید.
 • در روز های اول از تابش مستقیم آفتاب دوری کنید و برای مراقبت از پوست خود ضدآفتاب مصرف کنید.
 • در عمل لیفت صورت تغییرات متعددی انجام گرفته است بهتر است در روز های اول مواد غذایی مایع مصرف کنید تا به صورت شما فشاری وارد نشود. بهتر است نمک را نیز از غذاهای خود حذف کنید.
 • تا یک ماه دخانیات و الکل مصرف نکنید زیرا بهبودی صورت شما را کند خواهد کرد.
 • داروهای خود را به طور کامل مصرف کنید و در باره مصرف داروهایی مانند آسپرین بعد از لیفت صورت با جراح خود مشروت کنید.
 • پیاده روی را در روز های اول بعد از جراحی آغاز کنید تا از لخته شدن خون جلوگیری شود.
 • چون شما از داروهای مسکن و یا خواب آور استفاده می کنید نباید رانندگی کنید.
 • تا سه هفته نباید ورز شهای سنگین و همچنین فعالیت های شدید داشته باشید.
 • برای فعالیت های قلبی و عروقی مانند فعالیت های جنسی باید به آمادگی خود دقت داشته باشید و بعد از سه هفته می توانید برای انجام آنها اقدام کنید.
 • در جراحی لیفت صورت بعد از اینکه بیهوشی انجام می گیرد از کنار گوش ها برش هایی ایجاد می شود و به طوری که پوست به اندازه ایی از روی صورت بلند می شود و قسمت های اضافه برداشته می شود و پوست به سمت اطراف کشیده می شود و بعد از آن دوباره برش ها دوباره با بخیه ها بسته می شوند.
 • مراقبت های عمومی، مراقبت هایی شامل تحرک و فعالیت های بدنی و همچنین مراقبت از زخم های صورت بعد از عمل باید با دقت انجام بگیرد تا مشکلی بعد از جراحی لیفت صورت برای شما به وجود نیاید. مراقبت های عمومی بعد از عمل معمولا برای تمامی جراحی ها یکسان است که باید رعایت شود.
 • در روز های اول به مقدار زیاد و کافی استراحت داشته باشید و در هنگام خواب و استراحت زیر سر خود را بلند کنید.
 • در عمل لیفت صورت تغییرات متعددی انجام گرفته است بهتر است در روز های اول مواد غذایی مایع مصرف کنید تا به صورت شما فشاری وارد نشود. بهتر است نمک را نیز از غذاهای خود حذف کنید.
 • تا یک ماه دخانیات و الکل مصرف نکنید زیرا بهبودی صورت شما را کند خواهد کرد.
 • داروهای خود را به طور کامل مصرف کنید و در باره مصرف داروهایی مانند آسپرین بعد از لیفت صورت با جراح خود مشروت کنید.
 • پیاده روی را در روز های اول بعد از جراحی آغاز کنید تا از لخته شدن خون جلوگیری شود.
 • چون شما از داروهای مسکن و یا خواب آور استفاده می کنید نباید رانندگی کنید.
 • تا سه هفته نباید ورزش های سنگین و همچنین فعالیت های شدید داشته باشید.
 • برای فعالیت های قلبی و عروقی مانند فعالیت های جنسی باید به آمادگی خود دقت داشته باشید و بعد از سه هفته می توانید برای انجام آنها اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: جراحی لیفت ران

عوارض لیفت صورت

قطعا هر روش جراحی و تهاجمی اگر درست انجام شود عوارض کمتری خواهد داشت اما اگر به اشتباه صورت گیرد صددرصد با عوارض بیشتری همراه خواهد بود. معمولا جراح پلاستیک با فردی که قصد انجام جراحی را دارد کامل صحبت می کند و بیمار را در جریان احتمال به وجود آمدن عارضه می گذارد و معمولا خود بیمار با آگاهی لازم تصمیم به جراحی می گیرد. همچنین اگر جراح به درستی انتخاب شود و اگر جراح از امکانات بهینه ای و بهترین روش جراحی و حتی از وسایلی که طی جراحی استفاده می شود به بهترین نوع استفاده کند، درصد خطر برای بیمار پایین می آید.

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۲ دیدگاه ها
 1. مریم

  چرا غبغب برمیگرده بعد از دوماه؟

  پاسخ
  • جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

   غبغب اگر افتادگی پوست داسته باشد باید لیفت شود

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *