۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - ۰۲۱-۸۸۷۷۵۴۱۰
تهران، ابتدای توانیر روبه روی بیمارستان دی ساختمان شماره ۴ طبقه اول واحد ۲
مدت زمان مطالعه ۲۴ دقیقه

لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی نوین و همچنین ایمن جهت پیکر تراشی و از بین بردن چربی های بدن می باشد. عوارض لیپوماتیک به نسبت سایر جراحی های لاغری بدن بسیار ناچیز می باشد. همچنین با توجه به هزینه های زیاد روش های دیگر لاغری، هزینه لیپوماتیک پایین می باشد. لیپوماتیک روشی است که دارای تاییدیه FDA می باشد و بسیار ایمن و موثر است. در این روش، سلول های چربی در ابتدا توسط ابزار مشخصی به نام کانولا، و با حرکات لرزشی، شکسته شده و سپس به آرامی بیرون کشیده می شود.

لیپوماتیک به کمک دستگاهی انجام می شود که در شیوه انجام عمل به پزشک کمک کرده و در صورتی که جراح مهارت کافی در انجام این عمل را نداشته باشد، لیپوماتیک مفید واقع نمی شود. این روش به جراح کمک می کند که دیر تر خسته شود. باید بدانید که بهره گیری از بهترین دستگاه ها بدون حضور پزشک حاذق و با تجربه، هیچ تاثیری بر بهبود روند درمانی ندارد. بنابراین نمی توان گفت که نتیجه خوب جراحی، به دلیل استفاده از دستگاه با کیفیت می باشد. پزشک می تواند برای پیشگیری از خستگی و راحتی در طول انجام جراحی، از لرزش این دستگاه برای شکستن چربی ها استفاده کند.

مزایای لیپوماتیک

ویژگی های دستگاه لیپوماتیک

 • سیستم ایمنی فعال (غیر فعال شدن خودکار دستگاه در حین مواجهه با بافت های دیگر بدن به جز چربی)
 • بدون انتشار گرما
 • سیستم میکروسکوپی که اجازه می دهد چربی ها بدون افزایش فشار در دستگاه، تخلیه شوند.
 • سیستم جنبشی بدون سر و صدای زیاد
 • فرکانس مادون قرمز

بیمار می تواند تمام شک های خود را در رابطه با انجام این جراحی کنار بگذارد، به این دلیل که این دستگاه بدون هیچ خطری بوده و دردی را برای بیمار ایجاد نمی کند. دلیل ایمن بودن این روش به دلیل وجود سیستم ایمنی فعال در دستگاه است که با برخورد به بافت های بدن مثل ماهیچه و رگ های خونی، دستگاه متوقف می شود.

همچنین دلیل بدون درد بودن این روش این است که حرکات لرزشی دستگاه، اثر بی حسی طبیعی را در بدن، به وجود می آورد. بیمار می تواند به جای بیهوشی کلی که خطرات زیادی دارد، از بی حسی موضعی استفاده کند. بدین ترتیب چندین ساعت بعد از جراحی، بیمار می تواند مرخص شده و به روال طبیعی زندگی خود باز گردد.

لاغری با لیپوماتیک یک راه ساده ، بدون درد و خونریزی است که می تواند در طول تنها یک جلسه، حجم، سایز و وزن شما را به طور چشمگیری کاهش دهد.
لیپوماتیک روشی کم تهاجم است و بدون هیچ عارضه ای می تواند باعث پیکر تراشی و فرم دهی به اندام شما باشد.

دستگاه لیپوماتیک

در این روش تخلیه چربی انجام شده و با تغییر سایز می توان نتیجه ایی متفاوت را مشاهده کرد.این روش که به آن لیپوساکشن انفراسونیک نیز گفته می شود از دستگاهی که دارای یک سیستم مطمئن و بی خطر است استفاده می شود .این دستگاه توسط سازمان غذا و دارو مورد تایید بوده که به شکلی بی خطر حجم بسیاری از چربی ها را در هر نقطه ایی از بدن از بین می برد.

این دستگاه در ابتدا با حرکات لرزشی چربی ها را می شکند و بعد از تبدیل شدن چربی ها به ذرات ریز ،همگی با مکش به بیرون کشیده می شود. لیپوماتیک با سیستم امنیتی پویا مشکلات رو ش های لیپوساکشن قدیمی را برطرف می کند ودر این روش سعی می شود  نتیجه ایی بهینه با به حداقل رساندن  عوارض برآمدگی و کبودی حاصل شود.

مزایای لیپوماتیک

عکس لیپوماتیک

در زیر توجه شما را به نمونه ای از انجام این جراحی که بسیار هم موفق بوده، جلب می کنیم:

همان طور که می بینید، تفاوت عکس قبل از عمل لیپوماتیک و عکس بعد از آن به اندازه ای است که نمی توان تشخیص داد که این فرد همان شخص است!

نحوه انجام لیپوماتیک

توسط لوله ای به نام کانولا یک حرکت ارتعاشی سریع در چربی ها ایجاد شده و با یک موتور بادی که در دستگاه لیپوماتیک قرار دارد هوای فشرده به صورت حرکات نوسانی ،چرخشی و ارتعاشی در لوله کانولا به وجود آمده و در برآیند این سه حرکت یک مسیر مارپیچی به وجود می آید که شروع به تبدیل کردن چربی ها به ذرات ریز می کند.حال بدون اینکه به بافت هایی مانند عضله های عروق خونی ،بافت پوست و عصب ها لطمه ایی وارد شود چربی ها خارج می شوند.

لیپوماتیک در بخش هایی که دارای فیبروز بوده و دشوار تر هستند بهتر عمل می کند. در این روش برای از بین بردن چربی ها از حرارت و اشعه   استفاده نمی شود و تنها با یک عامل فیزیکی که بدون خونریزی است چربی ها بیرون آورده می شود.

چربی های کدام قسمت را می توان با لیپوماتیک برطرف کرد؟

 • چربی های شل شده بازو
 • شکم و پهلو
 • خط سوتین
 • پستان
 • باسن
 • غبغب
 • ران

اقدامات پیش از انجام لیپوماتیک

نواحی مشخص شده به متخصص نشان داده شده و پزشک درباره روش کار با بیمار صحبت خواهد کرد.
بیمار باید درباره سابق بیماری های خود با پزشک صحبت کرده و داشتن هر گونه آلرژی و حساسیت های دارویی را با وی مطرح کند.
اگر در گذشته از روش های لاغری موضعی برای لاغری استفاده شده است بهتر است با پزشک خود در میان بگذارید.
برای مشخص شدن قطر چربی  زیر پوست فرد باید به انجام سونوگرافی بپردازد.
آزمایش خون هایی که توسط پزشک توصیه شده است انجام گرفته  تا عملکرد  کلیه،کبد، کم خونی  و غیره مشخص شود.
بیمار باید فرم رضایت را با دقت خوانده  و از تمامی جزییات عمل رضایت کافی داشته باشد.
پیش از انجام لیپوماتیک از نواحی مورد نظر عکس برداری شده تا تغییرات پس از لیپوماتیک به وضوح دیده شود.

مراقبت بعد از لیپوماتیک

پس از انجام عمل توصیه می شود بیمار مصرف مایعات را افزایش دهد و مواد غذایی آبکی  را در برنامه غذایی  خود بیشتر کند.
بلافاصله بعد از انجام لیپوماتیک افراد باید استراحت مطلق داشته باشند و کم کم بعد از گذشت چند روز پیاده روی سبک را آغاز کنند.
توصیه می شود افراد بعد از عمل به حالت نود درجه در جایی نشینند و بیشتر دراز بکشند.
پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک یکی از اقدامات مهم در تاثیر گذاری انجام لیپوماتیک می باشد بیمار باید برای سفت شدن و شکل دهی به قسمت های لیپوماتیک شده برای مدتی که پزشک به او دستور داده است از گن های لیپوماتیک استفاده کند.معمولا مدت زمان استفاده از گن ها حداقل دو ماه می باشد .
بعد از لیپوماتیک ممکن است ترشحاتی به شکل مایع از نواحی بیرون بیاید پیشنهاد می شود برای اینکه این مایعات به طور کامل از بدن تخلیه شود با ماساژ به سمت پایین به خارج شدن آنها کمک کنید.
تا جایی که در خواب شما اختلالی به وجود نمی آید زیر سر خود را بلند کنید.
کبودی های به وجود آمده بعد از لیپوماتیک طبیعی بوده و کاملا به مقدار حجم چربی خارج شده بستگی دارد برای اینکه کبودی ها سریع تر از بین برود باید نکات ذکر شده را با دقت انجام دهید.
داروهایی که پزشک برای دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک در نظر گرفته است باید منظم مصرف شوند.

مزایای لیپوماتیک

لیپوماتیک سختی های رو شهای دیگر را برطرف کرده و افراد اعتماد بیشتری به امنیت  لاغری با لیپوماتیک دارند زیرا با گذشت زمان عوارض این روش نسبت به دیگر رو شها کمتر شده است.
این روش باعث افتادگی و شلی پوست نمی شود بلکه پوست بعد از انجام لیپوماتیک سفت تر شده زیرا لیپوماتیک به لیفت پوست کمک می کند.
همان طور که می دانید لیپوماتیک جهت کاهش سایز انجام می شود و ممکن است به هیچ عنوان تغییری در وزن ایجاد نکند به هر حال با لیپوماتیک کاهش سایز تا مدت ها بعد از گذشت انجام عمل لیپوماتیک ادامه داشته و باعث از بین بردن سلولیت می شود.
دوره نقاهت بعد از انجام لیپوماتیک کوتاه بوده و بعد از سه تا هفت روز افراد  می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.
از چربی های بیرون آمده می توان برای جوان سازی صورت و تزریق چربی در نواحی دیگر مانند پیشانی،دور چشم و برطرف کردن خطوط خنده … استفاده کرد.

استحمام بعد از لیپوماتیک

بهترین زمان تخلیه مایعات به وجود آمده در عمل لیپوماتیک یک روز بعد از انجام لیپوماتیک است پس پیشنهاد می شود یک روز بعد از عمل به حمام بروید و نواحی مورد نظر به آرامی فشار دهید استفاده از حمام در این امر بسیار موثر عمل میکند.
نواحی که لوله ها وارد شده است با آب و صابون شست و شو داده شود و بعد از حمام به طور کامل خشک شود.می توانید این نواحی را با بتادین ضد عفونی کنید .
استحمام بعد از لیپوماتیک به کاهش ورم و کبودی ها کمک می کند .

مراقبت های لازم برای لیپوماتیک

اقدامات قبل از جراحی لیپوماتیک
قبل از عمل لیپوماتیک موارد زیر را رعایت بفرمایید
اگر تمایل به لاغری با لیپوماتیک دارید و این جراحی را برای زیبایی اندام خود انتخاب کرده اید ، به شما تبریک می گوییم، این روش کاملا موثر و کار آمد بوده و نیاز شما را از داشتن یک اندام ایده آل برطرف می سازد .قبل از جراحی لیپوماتیک لازم است تا اقدامات ویژه ای را انجام دهید .
لازم است تا پیش از جراحی لیپوماتیک سابقه بیماریهایی مانند :
•    دیابت کنترل نشده
•    فشارخون بالا
•    بیماریهای قلبی عروقی
•    سکته قلبی یا مغزی
•    جراحی های قبلی مخصوصا در ناحیه مورد نظر
•    بیماریهای مزمن مانند سرطان ، لوپوس ، بیماریهای همراه با ضعف سیستم ایمنی
مورد معاینه و بررسی قرار بگیرد.

آزمایشات لازم برای لیپوماتیک

لازم است تا آزمایشات خون از نظر  کم خونی، کارکرد کبد و کلیه ، تست بارداری در زنان ، تستهای انعقادی و تست تشخیص بیماریهایی مانند هپاتیت و … گرفته شود تا مشکلات احتمالی در زمان جراحی رخ ندهد.

همچنین لازم است تا با پر کردن فرم رضایت نامه اعلام رضایت و هماهنگی بنمایید.در ادامه باید تعدادی عکس قبل از عمل تهیه کنید که نتایج جراحی به خوبی مشهود باشند.
البته نکات کلیدی تری قبل از جراحی به شما کمک می کند تا نتیجه جراحی موفق تر باشد .

آمادگی لازم برای جراحی لیپوماتیک

•      از نیمه شب قبل از عمل از خوردن آب و وعده غذایی خودداری کنید.
•      دو روز قبل از عمل آسپرین مصرف نکنید
•      دو روز قبل از عمل و یک ماه پس از آن از کشیدن سیگار خودداری کنید.
•      یک روز قبل از عمل از مصرف روغن ویتامین ای خودداری کنید.
با پزشک خود در رابطه با میزان تغییرات لازم و ممکن صحبت کنید و انتظارات خود را از جراحی لیپوماتیک بیان نمایید.

افراد مناسب برای لیپوماتیک

یکی از سوالاتی که به طور مکرر بیماران می پرسند اینست که موارد کاندید لیپوماتیک چه افرادی هستند . این بیماران باید دارای شرایطی به شرح ذیل باشند تا اندیکاسوی لیپوماتیک داشته باشند:

 • در درجه اول باید فرد از سلامت جسمی کامل برخوردار باشد . این بدان معناست که بیماری حاد مانند بیماری های قلبی و عروقی نداشته باشند .
 • دوم اینکه 20 تا 30 درصد اضافه وزن نداشته باشند .چربی موضعی جدار شکم ، پهلو ، پشت،ران ها ،غبغب یا بازوها که به رژیم یا ورزش مقاوم می باشد .
 • نداشتن شلی یا لاکسیسیتی پوست ( در مواردی که شلی پوست خفیف می باشد با لیپوماتیک برطرف می شود ) در مواردی که شدید باشد نیاز به ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک همراه با ابدومینوپلاستی دارد .

لیپوماتیک شکم و پهلو

بیشترین تجمع بافت های چربی در ناحیه شکم می باشد. چربی زیاد در شکم علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی اندام فرد بر روی عملکرد سایر اعضای  بدن تاثیر منفی می گذارد. چربی بیش از اندازه در شکم باعث بروز بیماری های قلبی ، سکته مغزی و دیابت گرید 2 می شود.

تناسب اندام یکی از فاکتورهای مهم در زیبایی فرد می باشد. داشتن شکم و پهلویی بدون چربی اضافه در این زیبایی بسیار موثر می باشد. از روش های معمول برای از بین بردن چربی های اضافه در این ناحیه داشتن رژیم غذایی مداوم و انجام فعالیت ورزشی می باشد .

این روش ها باید به طور پیوسته بوده و در صورت قطع کردن آن بدن به حالت قبلی باز می گردد. همچنین برخی از افراد نمی توانند به دلیل شرایط خاص جسمی ورزش کرده یا رژیم غذایی بگیرند. با لیپوماتیک شکم و پهلو نه تنها چربی های اضافه از بدن خارج می شوند بلکه مدت زمان طولانی نیاز به استفاده از روش های معمول برای لاغری نمی باشد .

نحوه انجام لیپوماتیک شکم و پهلو

در ابتدا جراح پلاستیک به بررسی مناطق دارای چربی در قسمت شکم و پهلو می پردازد . سپس نواحی مورد نظر را علامت گذاری می کند. در جراحی ابتدا برش های کوچکی به ضخامت 2 الی 3 میلی متر در نقاط علامت گذاری شده زده می شود. ابزاری لوله مانند به نام کانولا از طریق این برش ها وارد شکم و پهلو می شود.

کانولا حرکت ارتعاشی و چرخشی داشته و باعث خورد شدن بافت چربی می شود. چربی ها شکسته شده و از لوله کانولا خارج می شود.دستگاه لیپوماتیک به گونه ای است که آسیبی به بافتهای دیگر وارد نمی کند. این دستگاه به گونه ایست که هنگاهی که به بافت های غیرچربی می رسد از حرکت باز می ایستد و در هنگام برخورد به چربی ها دوباره حرکت می کند.

لیپوماتیک شکم برای چه افرادی مناسب می باشد؟

 1. افرادی که به دلیل مشکلات جسمانی نمی توانند ورزش کنند برای انجام لیپوماتیک مناسب هستند.
 2. افرادی که به خاطر مشکلات گوارشی نمی توانند رژیم غذایی با کاهش وزن داشته باشند.
 3. افراد جوان به دلیل بافتهای در حال رشد و جوان برای لیپوماتیک به نسبت افراد پیر مناسب تر هستند.

مزایای لیپوماتیک شکم

 1. از بین رفتن چربی ها به صورت موضعی و عدم بازگشت چربی در صورت رعایت رژیم غذایی مناسب
 2. چربی های خارج شده از بین نرفته و استفاده و قابلیت استفاده در سایر نواحی بدن مانند سینه و باسن را دارد.
 3. اعتماد به نفس فرد به خاطر کوچک شدن و تخت شدن شکم تاثیر بر زیبایی فرد می گذارد.

 

اقدامات بعد از عمل لیپوماتیک شکم

معمولا دوره ی نقاهت بین 3 الی 7 روز می باشد و استراحت نسبی در این دوره لازم می باشد.
نیاز است تا حدود سه هفته گن مخصوص پوشیده شود تا نتایج بهتری از جراحی دریافت شود .
پوشیدن گن تنگ در هفته های اول و بعد از 4 هفته گن شل تر را استفاده نمایید .
از مصرف مواد غذایی که دارای نمک و کربوهیدرات می باشد پرهیز کنید و سعی کنید در کنار این روش از رژیم غذایی مشخصی نیز پیروی کنید.

لیپوماتیک شکم

استفاده از گن در لیپوماتیک

چرا استفاده از گن پس از عمل به ما کمک می کند ؟
لیپوماتیک سبب حذف چربی های اضافه در ناحیه زیر پوستی می شود که این چربی ها ما بین پوست و عضله می باشند، پس از برداشت چربی لایه پوست بلافاصله به ناحیه عضلات زیرین نمی چسبد، بلکه به جای ناحیه ای که قبلا چربی بوده است یک مایع فضا را پر می کند، استفاده از گن ها بعد از عمل موجب می شود که به نقاط لیپوماتیک شده فشار بیایید به طوری که سبب پراکنده شدن مایع شود و پوست به آسانی بتواند به ناحیه زیرعضلات بچسبد .
استفاده از گن ها فقط جنبه زیبایی ندارد بلکه کمک می نماید تا خطرات احتمالی که ممکن است پس از حذف چربی ها رخ دهد کاهش دهد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم :
•    استفاده از گن ها سبب شده که گردش خون افزایش یابد .
•    به ترمیم پوست کمک می نمایید .
•    کاهش دادن ساخت مایعات و کاهش دادن میزان تورم
•    کمک به نگه داشته شدن بخیه ها و پانسمان ها در محل خود .
چه گنی را پس از عمل لیپوماتیک انتخاب نماییم :
هدف از استفاده از گن بعد از عمل لیپوماتیک ایجاد نمودن فشار به شکل مداوم و ثابت به ناحیه جراحی شده می باشد جهت تخلیه نمودن مایعات می باشد که انتخاب گن نیازمند رعایت یکسری از موارد می باشد که در زیر به آنها اشاره می نماییم :
•    گن باید هم اندازه بیمار باشد و بیمار باید گنی را انتخاب نمایید که نه بسیار آزاد باشد نه بسیار تنگ باشد .
•    گن انتخابی باید در بدن شخص راحت باشد و موجب از بین بردن آرامش بیمار نشود .
•    گن باید دارای کیفیت مناسب باشد .
•    گن انتخابی باید فشار مناسبی را به ناحیه جراحی شده وارد نماید .
•    گن باید به گونه ای باشد که بیمار به راحتی بتوانند از آن استفاده نماید .
به بیماران توصیه می شود که تا دو ماه پس از جراحی لیپوماتیک از گن استفاده نمایند .

سوالات رایج بخش لیپوماتیک

آیا لیپوماتیک می تواند شکم های شل و افتاده را درمان کند ؟
جراحی زیبایی بازوها اشاره ی نزدیکی به کوچک کردن و فرم دهی به بازوها دارد. در بسیاری از موارد افراد دارای جسه ی کوچک و متناسبی هستند اما دارای بازوهایی قطور و پر چربی هستند.
ممکن است چاقی فرد در بازوها و سرشانه ها انباشته شده باشند و مشکلات بسیاری از لحاظ زیبایی برای فرد ایجاد نماید.
امروزه با جراحی پیکر تراشی می توان بسیاری از مشکلات بزرگ بودن اندام های مختلف بدن را بر طرف کرد. لیپوماتیک یا پیکر تراشی که کمک بزرگی به از بین بردن چربی های اضافی بدن می کند می تواند یک روش مفید و موثر برای سوزاندن چربی های اضافی باشد.
معمولا آب کردن و از بین بردن چربی های انباشته شده در بازوها و یا پهلوها بسیار سخت است .

ورزش و رژیم غذایی مشخص نیز نمیتواند به صورت قابل توجه تاثیر گذار باشد.
لاغر کردن یک قسمت مشخص از بدن را لاغری موضعی می گویند . به واسطه ی جراحی لیپوماتیک می توانید تنها بخشی از بدن خود که از بزرگ بودن آن راضی نیستید را جراحی نمایید.
لیپوماتیک یک روش موثر برای از بین بردن سلولیته های بدن است، سلولیت بافت های چربی سفت شده و کهنه ای هستند که با ورزش و رژیم های غذایی از بین نمی روند، کاهش سایز اندام های مختلف بدون نیاز به بیهوشی انجام می گیرد و بیمار نیازی به مراقبت های تغذیه ای و ورزش های طولانی و سخت ندارد .
در روش لیپوماتیک جراح بدن را وارد مرحله ای از چربی سوزی می کند که بعد از آن می تواند با انجام جراحی چربی های اضافی را از بدن تخلیه و فرم زیبا تری به آن ببخشید .
اگر دارای بازوهای بزرگی هستید و در پوشیدن لباستان مشکل دارید .
اگر بزرگی بازوها باعث ایجاد درد در قسمت گردن و سرشانه ها می شود .
اگر چاقی شما موضعی بوده و تجمع چربی در بازوهای شما قرار دارد، می توان گفت که کاندید مناسبی برای این جراحی محسوب خواهید شد. با لیپوماتیک لاغر شوید و لاغر بمانید .

آیا لیپوماتیک سلولیت را برطرف می کند؟

ساختار نا هموار چربی ها در زیر پوست را سلولیت می گویند. بسیاری از خانم هاو آقایان از وجود این چربی های تکه تکه در زیر پوست رنج می برند و به دنبال از بین بردن آن روش ها و ورزش های مختلفی را امتحان می کنند.

اندام سلولیته شده بسیار زشت و آزار دهنده است شایع ترین ناحیه ها ران ها و باسن هستند که زیبایی پاها را تحت تاثیر قرار می دهد.در چنین حالتی پوست شبیه به پرتقال شده و دچار نا همواری در سطح آن میشود.

سلولیت از چربی هایی تشکیل شده است که در بافت همبند زیر پوست ذخیره می شوند .
چربی های سلولیت شده عموما به صورت کیسه های کوچک در زیر بافت همبند پوست قرار می گیرند و بیشتر این مشکل در کفل ها، ران ها، کشاله ران ها، پشت بازو ها و حتی در بعضی موارد در سینه ها دیده می شوند.
رسوب غیر عادی و بیش از اندازه ی چربی در زیر پوست عامل اصلی این مشکل خواهد بود .
امروزه رفع این مشکل با انجام تمرینات سخت و رژیم های طولانی مدت ممکن نیست و تنها راه از بین بردن آن جراحی لاغری محسوب می شود. البته ورزش و رژیم تاثیر بسیار زیادی بر لاغری و تناسب اندام دارد اما این کار مستلزم زمان زیاد و صبوری فرد چاق است.

رفع سلولیت ها با لیپوماتیک

عموما برای از بین بردن سلولیت افزایش میزان سوخت و ساز چربی ها لازم است و این امر در بیشتر مواقع بسیار سخت و دشوار خواهد بود معمولا تحرک و ورزش های سنگین تنها مقدار ناچیزی از چربی هارا از بین میبرد.
به شما پیشنهاد می کنیم روش لاغری با لیپوماتیک را امتحان کنید .
این جراحی یک روش بسیار موفق برای از بین چربی های سلولیت شده ای است که نمی توانید از شر آنها خلاص شوید.
در جراحی لیپوماتیک جراح یک لوله ی بسیار نازک در بدن فرو می کند، این لوله که کانولا نام دارد می تواند اشعه های لیزر را به زیر پوست بتاباند، نتیجه ی این تابش شل شدن و شکسته شدن چربی های زیر پوستی است که بعد از جراحی نیز از بدن خارج می شوند.
در این روش چربی ها بدون کوچکترین آسیبی از بین می روند، و مزیتی که این روش دارد امکان انتقال چربی ها به سایر اندام های بدن است .
در نتیجه می توان چربی های بیرون کشیده شده را در باسن یا سینه ها نیز تزریق نمود.

 از سوالات رایج لیپوماتیک میتوان نام برد:

تا چه مدت بعد از این جراحی باید گن بپوشیم؟
پوشیدن ۲تا ۳ هفته گن تنگ و ۴ تا ۶ هفته گن شل تر توصیه می شود البته این زمان بستگی به میزان چاقی و نوع جراحی لیپوماتیک دارد.
•    شروع فعالیت های بدنی چه مدت بعداز جراحی خواهد بود؟
از روز اول می توانید پیاده روی کنید ،اما سعی کنید ورزش هایی که فشار خون را بالا می برند انجام ندهید، تا یک هفته بعداز جراحی از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید.
•    تورمات ناشی از جراحی چه زمانی از بین می روند؟
معمولا از بین رفتن تورم و کبودی مختصر بعد از لیپوماتیک تا ۸ هفته به طور کامل از بین میرود، البته برای مشاهده نتیجه ی نهایی باید 6 ماه صبر کنید زیرا در طول این مدت نیز بدن دچار اکنش هایی برای کاهش سایز خواهد بود.
•    برای دریافت نتیجه های بسیار خوب از این جراحی باید چه کارهایی انجام دهیم؟
یک ماه اول بعد از این جراحی غذاهای چرب و شور مصرف نکنید ، سعی کنید تورم  را با ماساژ بدن از بین ببرید.
•    اگر در جراحی دچار کبودی بشویم تا چه مدت از بین می روند؟
کبودی ها در هفته ی اول از بین می روند و در بیشترین زمان حدود دو هفته زمان می برد.
•    در ماه اول رفتن به سفر و انجام فعالیت هایی مثل رانندگی ممکن است؟
بله بعد از کاهش تورمات می توان سفر کرد و فعالیت هایی مانند رانندگی ممکن خواهد بود.
•    رفتن به استخر یا سونا مجاز است ؟
خیر ،رفتن به استخر و سونا تا بسته شدن کامل سوراخ ها ممنوع است.
•    بعد از جراحی دچار ترشح می شویم چرا؟
معمولا بعد از جراحی 5 تا ۱۰ روز ترشح خونابه دیده می شود، این هم به دلیل سوراخ های موجود روی بدن است و تا زمان بسته شدن باید مراقب آن باشید،البته میزان این ترشحات به محل عمل و حجم چربی تخلیه شده بستگی دارد.
    استفاده از کمپرس ها مجاز است؟
به هیچ عنوان موضع درمانی را کمپرس نکنید ،استفاده از کمپرس های سرد و گرم ممنوع است.
•    آیا لیپوماتیک خانم هارا دچار اختلال قاعدگی می کند؟
احتمال اختلال وجود دارد و همچنین تب مختصر بعد از این جراحی به علت رفلکس بدن به ترومای دستگاه احتمال دارد.

برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

بسیاری از افراد به دنبال روشی برای لاغری هستند که نیاز به جراحی نداشته باشد . امروزه لیپوماتیک به عنوان روش غیر جراحی می باشد که به صورت موضعی چربی های نواحی مختلف بدن از جمله شکم ، پهلو ، ران پا را از بدن  خارج می کند.

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد می کنند اینست که امکان برگشت چربی بعد از لیپوماتیک وجود دارد یا نه ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که چربی ها به صورتی از بدن خارج می شود که اگر فرد مجدد چاق شود در آن ناحیه ای که لیپوماتیک انجام شده چربی دیده نمی شود. زیرا با برداشته شدن چربی از قسمتهای مورد نظر سلول های این ناحیه می میرند و امکان برگشت چاقی وجود ندارد.

نقش جراح در برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

از آنجائیکه لیپوماتیک نوعی جراحی زیبایی می باشد باید در انتخاب جراح دقت کافی را داشته باشید . بهتراست نزد جراح پلاستیک بروید تا نتایجی رضایت بخشی به دست آورید. جراح باید تجربه و تبحر کافی را داشته باشد تا عمل را به دقت انجام دهد. در هر جلسه از لیپوماتیک میزان 9 لیتر چربی از بدن خارج می شود که 6 تا 8 کیلو از وزن بیمار می کاهد. در واقع این جراحی نه تنها باعث با از بین بردن چربی باعث کاهش وزن می شود بلکه از سایز فرد نیز کم می کند.

عوارض لیپوماتیک

این جراحی به ذات عوارضی نداشته ولی در صورت رعایت نکردن مواردی که در ادامه ذکر می شود، احتمال وقوع یکسری مشکلات وجود دارد. اقدامات مراقبتی فرد بعد از لیپوماتیک مهم می باشد . فرد باید رژیم غذایی مناسب داشته باشد و از تحرک و فعالیت کافی برخوردار باشد. غذاهای پرکالری و پرچرب باعث چاقی و افزایش وزن می شود. تنها تفاوتی که لیپوماتیک با سایر روشها دارد اینست که در صورت بازگشت چاقی ، چربی در این ناحیه انباشته نمی شود.

به طور کلی تعداد چربی ها تا سن 6 سالگی افزایش پیدا می کند و بعد از این سن بر حجم آن افزوده می شود. به همین خاطر بهتر است تا این سن از افزایش تعداد سلول های چربی جلوگیری شود تا در آیند مستعد چاقی نباشند. انباشته شدن چربی در زنان و مردان متفاوت می باشد . در زنان معمولا در باسن و ران چربی انباشته می شود و در مردان بیشتر در ناحیه شکم و پهلو مشاهده می شود. روش های لاغری با رژیم غذایی و ورزش از حجم چربی می کاهد ولی تاثیری در تعداد چربی ندارد.

بارداری بعد از لیپوماتیک

بارداری بعد از لیپوماتیک یکی از مسائلی است که برای ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است . تصور این افراد آن است که این روش مخصوصا در ناحیه شکم باعث از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست به علت خارج شدن بافت چربی شده و  بارداری را با مشکل مواجه می کند. اما از نظر پزشکی این تصور اشتباه می باشد و فرد بعد از انجام این جراحی می تواند باردار شود و حتی زایمان به صورت طبیعی داشته باشد .

اثر لیپوماتیک بر بارداری

لیپوماتیک به عنوان روش لاغری موضعی مانعی برای بارداری ایجاد نمی کند.شایع ترین دلایل آن به شرح ذیل می باشد :

 1. روش لاغری هیچ گونه برشی در پوست زده نمی شود بنابراین بخیه نداشته و نیاز به دوره ای طولانی برای بهبودی ندارد.
 2. تکنولوژی به کار رفته در دستگاه لیپوماتیک به گونه ایست که با وجود انجام لیفت پوست باعث سفتی و کشیدگی پوست نمی شود. بنابراین آسیبی به بافت پوست وارد نمی کند.
 3. این روش مربوط به تخلیه چربی لایه های پوستی می باشد و به اعضای شکم و لگن کاری ندارد .

چه زمانی بعد از لیپوماتیک می توان باردار شد ؟

طبق نظر پزشکان بعد از بهبودی کامل می توان باردار شد و معمولا مدت زمان 6 ماه بعد از این روش حاملگی بلامانع می باشد .

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک با توجه به تعدد مراکز درمانی و پزشکان مختلف ، متفاوت است. بهتر است برای اطلاع از قیمت دقیق با پزشکتان مشورت کنید.

متخصص لیپوماتیک

موفقیت در این روش لاغری به انتخاب جراح بستگی دارد. تبلیغات گسترده در این حوزه پزشکی باعث شده افراد سودجو بدون تخصص و دانش کافی از جراحی زیبایی اقدام به عمل کرده و فرد را دچار صدمات جبران ناپذیری کند. به همین دلیل فرد باید به پزشکی مراجعه کند که متخصص لیپوماتیک باشد و در این زمینه علاوه بر داشتن دانش ( گذراندن دوره های پزشکی و آکادمیک) از تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد .

فیلم لیپوماتیک شکم و پهلو

بهترین دکتر لیپوماتیک تهران

عزیزان تهرانی که به دنبال بهترین دکتر لیپوماتیک تهران می باشند باید در انتخاب جراح به نکات ذیل دقت داشته باشند :

 • پزشک باید متخصص لیپوماتیک یا جراح زیبایی باشد .
 • نمونه کارهای پزشک را که معمولا به صورت آلبومی از عکس ها در مطب پزشک می باشد را حتما مشاهده کنید.
 • قبل از مراجعه به پزشک برای انجام لیپوماتیک اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید .
 • در یک جلسه با پزشک خود در مورد نحوه جراحی ، عوارض آن با او مشورت کنید .
 • پزشک باید با بیمار صادق باشد و در صورتی که شرایط لازم برای این جراحی را نداشته باشید به شما بگوید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماش حاصل فرمایید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. مرمر

  دکتر جان لیپوماتیک فقط شکم بدون پهلو هم انجام م یشود؟ چون من پهلو به آن صورت ندارم.

  پاسخ
  • جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

   باید از نزدیک معاینه شود. زمانی که حجم بالایی از شکم برداشته می شود گاهی نیاز است تا برای تناسب بهتر حجمی از چربی پهلوها هم برداشته شود.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 2 =

Call Now Buttonتماس با پزشک