۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

محدودیت در جراحی بینی

قبل از اینکه برای جراحی بینی اقدام شود باید به این نکته توجه شود که فرد از شرایط لازم برای جراحی برخوردار می باشد یا نه؟ همچنین فرد باید انتظارات معقول از جراحی داشته و از عوارض بعد از جراحی اطلاعات کافی در اختیار داشته باشد تا با رضایت کامل و اطلاع از پیامدهای آن برای جراحی بینی اقدام کند. برای داشتن چنین اطلاعاتی نیازمند جلسه ای با پزشک جراح بینی می باشد که در این جلسه پزشک بررسی های لازم درباره آناتومی بینی فرد و انتظارات او از عمل توسط پزشک انجام می شود. فرد نیز باید اطلاعاتی درباره سوابق بیماری و سلامت فعلی خود را در اختیار پزشک قرار دهد. پزشک قبل از عمل آزمایشاتی برای تایید سلامت فرد انجام می دهد.

مواردی که باعث ممنوعیت در جراحی بینی می شود:

مصرف سیگار

قبل از انجام جراحی بینی قرار گرفتن وضعیت بدن در  سلامت کامل یکی از شرایط ضروری فرد می باشد. جراح بینی در جلسه قبل از جراحی از فرد درباره سیگار کشیدن می پرسد و در صورتی که فرد سیگاری باشد، پزشک از جراحی بینی امتناع می کند. در مواردی پزشک توصیه می کند تا فرد چند هفته قبل از جراحی اقدام به ترک سیگار کند و بعد از جراحی نیز از کشیدن سیگار خودداری کند. عدم مصرف سیگار قبل از جراحی به دلایلی به شرح ذیل می باشد:

  1. عدم ترمیم بافت هایی که در طی جراحی تخریب شده است.
  2. اختلال در عملکرد سلول های بدن در نقش حمل اکسیژن
  3. فراهم کردن زمینه بروز عفونت با تضعیف سیستم ایمنی بدن
  4. تنگ کردن عروق خونی
  5. امکان تغییر اندازه قلب ( بزرگ شدن آن)
  6. ایجاد مشکلات تنفسی برای فرد

مصرف نوشیدنی های الکلی

یکی دیگر از مواردی که در جراحی بینی محدودیت ایجاد می کند، اعتیاد به مصرف نوشیدنی های الکلی می باشد. در مواردی پزشک توصیه به ترک مصرف الکل در هفته های قبل از عمل می باشد. مصرف الکل عوارضی را برای فرد در بعد از جراحی ایجاد می کند که مهم ترین آنها به شرح ذیل می باشد:

  1. امکان عفونت در بعد از جراحی بینی
  2. ایجاد اختلالات تنفسی
  3. تاخیر در زمان بهبودی تورم و کبودی بینی
  4. افزایش خونریزی در ناحیه جراحی

افزایش وزن و چاقی

در جراحی های زیبایی داشتن وزن ایده آل از عوارض ناشی از جراحی کاسته و به روند جراحی کمک میکند. معمولا برای  افراد چاق توصیه به کاهش وزن می شود. این کار برای اینست که عوارض ناشی از بیهوشی در بعد از جراحی کاهش یابد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت، دکتر سلیمان زاده

 

 

 

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *