۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - ۰۲۱-۸۸۷۷۵۴۱۰
تهران، ابتدای توانیر روبه روی بیمارستان دی ساختمان شماره ۴ طبقه اول واحد ۲
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی

در صورتی که فرد پروتز سینه انجام داده باشد، قادر به شیردهی در آینده می باشد؟ آیا موادی که در ساختار پروتز سینه به کار رفته تاثیر بدی بر شیر مادر دارد؟ این پرسش ها و مشابه این موارد در مورد پروتز سینه و شیردهی از دغدغه های زنانی می باشند که جهت پروتز سینه نزد جراح می روند. این مسائل کاملاً بستگی به نوع پروتز به کار رفته، جاگذاری و محل دقیق پروتز و روش انجام جراحی توسط پزشک دارد.

برخی از پروتز های سینه از محلول مخصوصی پر شده است. پس از تحقیقات گستره به این نتیجه رسیده اند که این محلول هیچ تاثیر بدی بر شیر مادر نمی گذارد. ولی برخی دیگر از پروتز های سینه، از جنس سیلیکون می باشند. برخی از محققان در حوزه سلامتی می گویند که سیلیکون خطری برای شیر مادر ندارد ولی برای اطمینان خاطر می توانید از پزشکتان در مورد سلامت سیلیکون به کار رفته و ایمن بودن آن برای نوزاد تحقیق کنید.

پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی

شیر دادن با سینه پروتز

در صورتی که این جراحی توسط پزشکی که تجربه کافی ندارد انجام گیرد، عصب ها، مجراهای شیر و غدد شیر دهی می توانند در طول جراحی پروتز سینه آسیب ببینند. عصب های آسیب دیده باعث کاهش احساس در نوک سینه ها می گردد. همچنین باعث کاهش حس فرو آمدن شیر از مجراها می شود. این احساس جاری شدن شیربه زمانی گفته می شود که شیر از غدد تولید شیر به مجراها می رسند و برای نوزاد فراهم می گردند. پروتز سینه همچنین در برخی موارد در جراحی های غیر حرفه ای ، موجب گرفتگی مجراهای شیر، مسدود کردن جریان شیر و ورم سینه ها می گردند.

از کجا بفهمیم شیرمان کم است

در صورتی که پوشک نوزاد ۶ تا ۸ بار در روز خیس می گردد، و ۳ تا ۴ بار در روز مدفوع می کند، نشانه این است که نوزادتان شیر کافی می خورد. همچنین در صورتی که وزن نوزاد افزایش یافته و یا ۸ تا ۱۲ بار در روز به نوزاد شیر داده می شود، این میزان کافی است. همچنین برای اطمینان خاطر می توانید با متخصص اطفال مشورت کنید.

پرسش ها و مشابه این موارد در مورد پروتز سینه و شیردهی از دغدغه های زنانی می باشند که جهت پروتز سینه نزد جراح می روند. دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام جراحی پروتز سینه می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۰۵۸۲ و ۰۹۱۲۹۳۳۰۲۵۲ تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

راههای افزایش شیر مادران شیرده

از دستگاه های مکشی برای افزایش شیردهی استفاده کنید. همچنین این دستگاه های مکشی به خالی کردن کامل سینه ها کمک می کنند. همچنین این دستگاه فرایند شیردهی را شبیه سازی کرده و تولید شیر را افزایش می دهد. ماساژ سینه ها نیز به فرایند افزایش شیر کمک شایانی می کند. سعی کنید حداقل ۸ تا ۱۲ بار در روز به نوزاد شیر داده و برای اطلاعات بیشتر و نکات دیگری جهت افزایش شیر با پزشکتان مشورت کنید.

https://www.drugs.com/cg/breastfeeding-and-breast-implants.html

مطالب مرتبط با این مقاله:

لیفت سینه

پروتز سینه

مراقبت های بعد از لیفت سینه

مقایسه پروتز و تزریق چربی سینه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
بیشتر بخوانید
لیفت سینه با نخ
دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *