۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - ۰۲۱-۸۸۷۷۵۴۱۰
تهران، ابتدای توانیر روبه روی بیمارستان دی ساختمان شماره ۴ طبقه اول واحد ۲
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

پیکر تراشی ساعت شنی

پیکر تراشی ساعت شنی

امروزه بسیاری از افراد به منظور رسیدن به تناسب اندام به انواع روش های جراحی و غیر جراحی اقدام می کنند تا به زیبایی مورد نظر خود برسند. بسیاری از زنان به دنبال داشتن اندامی همانند ساعت شنی هستند که بسیاری از جراحان پلاستیک در زمان انجام پیکر تراشی و بادی کانتورینگ با روش های مختلف در صورت لزوم این کار را نیز انجام میدهند.

دکتر پژوا سلیمان زاده جراح پلاستیک در خصوص روش های پیکرتراشی ساعت شنی و اقداماتی که باید برای این جراحی انجام شود را توضیح می دهند.

پیکر-تراشی-ساعت-شنی

بادی کانتورینگ یا پیکر تراشی

برای انجام پیکرتراشی نیاز است تا برخی از جراحی ها و تزریقات با توجه به شرایط بیمار انجام شود. که در ادامه به هر کدام از این جراحی ها و شرایط انجام آن خواهیم پرداخت.

لیپوماتیک شکم و پهلو

از جمله روش هایی که در آن جراح اقدام به خارج کردن و ساکشن چربی های بدن از این نواحی به منظور پیکر تراشی می نماید، لیپوماتیک شکم و پهلو است.

در این روش جراح با ایجاد چند برش، چربی های اضافی را خارج می کند و باعث تحریک کلاژن های پوست شده و بازسازی زخم ها و افزایش میزان الاستیک پوست اتفاق می افتد.

این روش جراحی برای افرادی که حجم کمی از چربی را در شکم و پهلو دارند، قابل استفاده است. در صورتی که حجم چربی زیاد باشد، بعد از لیپوماتیک کردن چربی های شکم، ممکن است نیاز به ابدومینوپلاستی باشد.

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی در افرادی که دارای حجم بسیار زیاد شکم بوده و شکم دارای حالتی افتاده است، انجام می شود. در این جراحی عضلات شکم به یکدیگر متصل می شود و فرم شکم بازسازی می شود. به همین دلیل به خانم هایی که قسد بارداری دارند، این جراحی توصیه نمی شود.

لیپولیزر

این روش جراحی یک روش جراحی است که به واسطه لیزر و فیبر نوری انجام می شود. این نوع لیزر سبب تخریب سلول های چربی در طول موج های مختلف به کمک گرما صورت می گیرد. در این نوع روش درمان سرپایی، تاثیربخش، بدون خطر و روشی سریع برای از بین بردن چربی ها ست.طبق آمارهای به عمل آماده در طی سه سال متوالی این نوع لیزر عوارض جانبی آنچنانی نداشته و مسبب می شود تا عمده چربی ها را از دست دهند و پوستشان سفت و کشیده شود.

تزریق چربی به باسن

در افرادی که دارای فرم باسن افتاده و کم حجم هستند و می خواهند تا فرم دهی و لیفت باسن انجام دهند، تزریق چربی به باسن می تواند یک روش ساده باشد و نتیجه جراحی به دلیل استفاده از چربی های خود بدن بسیار سالم و بدون عارضه خواهد بود.

در این روش، بعد از آن که چربی های مازاد از شکم و پهلو با لیپوماتیک خارج شد، جراح چربی ها را در یک فرآیند آماده کرده و با سرنگ های مخصوص به چند ناحیه باسن تزریق می کند.

میزان حجم تزریق چربی از میزان مورد نیاز برای حجم دهی و فرم دهی بیشتر است. زیرا بعد از گذشت مدتی مقداری از این چربی ها از بدن خارج می شود و جذب این ناحیه نمی شود.

با این حال این روش جراحی زیبایی هیچ گونه عارضه ای را به همراه ندارد و صرفا محل تزریق ممکن است درد، تورم و التهاب داشته باشد که بعد از مدتی به طور طبیعی از بین می رود.

جراحی لیفت سینه و پروتز سینه

در برخی از زنان سینه ها بعد از افزایش سن، بارداری و شیردهی دچار افتادگی می شود و نیاز دارد تا از روش های جراحی زیبایی سینه، فرم آن ها با بهبود ببخشید.

در افرادی که دارای بافت سینه ای مناسبی هستند و صرفا سینه های افتاده ای دارند، جراحی لیفت سینه انجام می شود ولی در افرادی که دارای سینه های کوچکی هستند نیاز است تا جراحی پروتز سینه انجام شود.

در برخی از خانم ها به دلیل افتادگی و کم بودن حجم سینه ها جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه انجام می شود. زیرا هر کدام از این روش ها بخشی از ایردات سینه را برطرف می کند.

لیپوماتیک ران ها

از دیگر جراحی هایی که بر روی افراد به منظور رسیدن به تناسب اندام ساعت شنی، لیپوماتیک ران هاست تا با ایجاد زیبایی در این ناحیه، فرم دهی را نیز انجام می دهند.

بیشتر بخوانید
چربی های اضافه شکم خود را نزد بهترین جراح از بین ببرید!

دکتر پژوا سلیمان زاده جراح زیبایی شکم در تهران، دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام یپکر تراشی ساعت شنی می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۰۵۸۲ و ۰۹۱۲۹۳۳۰۲۵۲ تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

چه افرادی مناسب پیکرتراشی ساعت شنی هستند؟

افرادی که دارای حجم چربی مناسب و اندامی ورزشی هستند که با ساکشن چربی از ناحیه شکم و پهلو و تزریق به باسن به تناسب اندام مورد نظر خود برسند.

با این حال بعد از مشورت با دکتر پژوا سلیمان زاده می تواند مناسب ترین روش جراحی را به افراد پیشنهاد داده تا پیکر تراشی انجام شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۷ میانگین: ۳.۶]
دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماش حاصل فرمایید.
برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *