۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / جراحی زیبایی سینه / بارداری بعد از جراحی کوچک کردن سینه
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بارداری بعد از جراحی کوچک کردن سینه

بارداری بعد از جراحی کوچک کردن سینه

ماموپلاستی کاهنده یا جراحی کوچک کردن سینه، یکی از مشهورترین جراحی سینه است که هر ساله با بیشترین میزان رضایت بیماران انجام می شود. انجام جراحی سینه و برداشتن بافت اضافی سینه ها در خانم هایی که به دلیل بزرگ بودن سینه ها، دچار درد در شانه و کمر هستند ، بسیار مفید است و این درد های مزمنی که به دلیل بزگی سینه ها ایجاد شده است، از بین خواهد رفت.

بارداری بعد از جراحی کوچک کردن سینه

نبابراین در این شکی نیست که بعد از جراحی نیز از این روند راضی خواهند بود. زیرا علاوه بر تناسب اندام، از درد هایی که به دلیل بزرگی سینه به آن دچار شده اند رهایی خواهند یافت.

اما این سوال پیش می آید که بانوانی که می خواهند در آینده باردار شوند می توانند این جراحی را انجام دهند یا خیر. غالباٌ سوالات متعددی در خصوص بارداری و شیردهی بعد از جراحی ماموپلاستی کاهنده پرسیده می شود. برخی از سوالاتی که از دکتر پژوا سلیمان زاده جراح پلاستیک می پرسند این است که :

  • چه میزان بعد از جراحی کوچک کردن سینه، می توان باردار شد؟
  • تاثیر بارداری بر جراحی ماموپلاستی کاهنده چیست؟
  • آیا شیردهی بعد از جراحی ممکن است؟

همه ی بیماران انتظارات مختلفی از این جراحی دارند و این که بهترین زمان برای انجام برخی از اقدامات چه زمانی است. در ادامه دکتر پژوا سلیمان زاده به سوالات فوق به طور کامل پاسخ می دهند تا بیمار بتواند به راحتی در خصوص این جراحی تصمیم گیری نماید.

  • چه میزان بعد از جراحی کوچک کردن سینه، می توان باردار شد؟

به دلیل آن که بارداری می تواند تغییرات زیادی را در بدن ایجاد نماید، بهتر است که ۳ ماه بعد از جراحی سینه اقدام به بارداری نمایید.

ای مدت زمان برای بهبود  زخم های داخلی و بیرونی کافی است و دوره ی درمان را کامل می کند.

  • چرا سینه ها در دوران بارداری تغییر فرم می دهند؟

دوران باردرای، تغییر هورمون ها و بزرگ شدن سینه ها باعث تغییر فرم و حالت سینه ها می شود. اگرچه این تغییر سایز موقتی بوده و بعد از زایمان سایز سینه ها به حالت قبلی باز می گردد. در برخی از خانم ها ممکن است  تا حدودی سایز بزرگ بماند.

  • تاثیر بارداری بر جراحی ماموپلاستی کاهنده چیست؟

فاکتورهای مختلفی مانند وراثت و فردیت در این نتیجه تاثیر گذار است. برخی از این فاکتور ها مانند میزان کشش پوست می تواند در نتایج بارداری بعد از جراحی سینه تاثیر گذار باشد. اگر چه ما نمی توانیم با قطعیت در خصوص اثرات بارداری و زایمان بر سینه ی بیمار صحبت نماییم.

بسیاری از خانم هایی که جراحی سینه انجام داده اند و بارداری را تجربه کرده اند، از نتیجه ی جراحی خود بسیار راضی بودند. در خانم هایی که سینه ها کمی با افتادگی رو به رو شده اند، لیفت سینه می تواند گزینه ی خوبی باشد.

  • آیا شیردهی بعد از جراحی کوچک کردن سینه ممکن است؟

شیردهی بعد از این جراحی ممکن است و این خبر خوبی است برای خانم هایی که می خواهند جراحی کوچک کردن سینه را انجام دهند ولی هنوز بارداری را تجربه نکرده اند. زیرا عصب های شیرساز مجددا بازسازی می شود و مادر بعد از جراحی نیز می تواند شیردهی را بعد از جراحی انجام دهد.

در خانم هایی که جراحی سینه انجام شده است و برای کوچک کردن سینه، نوک سینه برداشته و مجددا در جای مناسب قرار داده شده است، نیز امکان شیردهی وجود دارد. با این حال حتی اگر جراح سینه دارای بالاترین سطح مهارت هم باشد، ممکن است فردی دارای شرایط بدنی خاص، قادر به شیردهی نخواهند بود حتی اگر جراحی نکرده باشند.

دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام جراحی کوچک کردن سینه می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۰۵۸۲ و ۰۹۱۲۹۳۳۰۲۵۲ تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

اگر چه بارداری و زایمان قبل از جرایح سینه نیز انتخاب خوبی می باشد، با این حال قبل از جراحی کوچک کردن سینه باید به مواردی توجه نمایید . که عبارتند از :

تکنیک جراحی کوچک کردن سینه را می توانید انتخاب نمایید تا بتوانید در آینده شیردهی داشته باشید. بنابراین از جراح سینه خود در این خصوص سوال نمایید.

  • اگر نوک سینه در حین جراحی سینه برداشته شود و سپس نوک سینه مجددا در موقعیت جدید پیوند داده شود، ممکن است در روند تولید شیر کمی اختلال ایجاد شود، زیرا در این حین ممکن است به اعصاب و مجاری شیر آسیب وارد شود.
  • اکثر خانم هایی که در حین جراحی به نوک سینه و یا آرولا دست زده نمی شود، هیچ آسیبی به بافت عصبی و مجاری شیر وارد نمی شود. پس در در صورتی که در شیردهی مشکلی پیدا شود، جراح نیز دارو هایی را تجویز می نماید.
  • بانوانی که قبل از انجام عمل ماموپلاستی شیردهی داشته اند، شانس بیشتری برای شیردهی موفق بعد از عمل دارند تا خانم هایی که قبل از چنین جراحی هایی تجربه ی شیردهی نداشته اند.

از آن جا که عامل مختلفی می تواند بر جراحی سینه بعد از بارداری تاثیر گذار باشد، پاسخ قطعی و ساده ای را نمی توان دراختیارتان گذاشت.

فقط می توانید با یکی از بهترین جراحان زیبایی سینه، در این خصوص صحبت کرده  شرایط مختلف را بسنجید.

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.