۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / لاغری موضعی با لیپوماتیک / چربی های اضافه شکم خود را نزد بهترین جراح از بین ببرید!
مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

چربی های اضافه شکم خود را نزد بهترین جراح از بین ببرید!

یکی از معیار های اصلی تناسب اندام، داشتن شکمی صاف می باشد. اما متاسفانه در زندگی امروزی به علت عادات غذایی اشتباه و عدم فعالیت مناسب، املاح انباشته شده در ناحیه شکم زیاد شده که برطرف کردن آن کاری سخت و طاقت فرسا و حتی در برخی مواقع غیر ممکن گشته است.

از این رو افراد زیادی برای رهایی از این چربی های روی هم انباشته شده به پیکرتراشی روی آورده اند، چرا که این جراحی راحت ترین و سریع ترین روش ممکن برای رسیدن به تناسب اندام خصوصا برای افرادی که امیدی برای رسیدن به فرم بدن دلخواه خود و تناسب اندام ندارند روشی فوق العاده موثر می باشد. لیپوماتیک یکی از شایع ترین جراحی زیبایی در دنیا می باشد که روشی موثر برای لاغری موضعی می باشد. از آنجائیکه همه افراد در طول زندگی خود ناچار به انجام جراحی برای درمان ناشی از حوادث یا بیماری می باشند، عوارض ناشی از عمل نیز برای آنها ایجاد می شود. بنابراین در جراحی های زیبایی افراد به دنبال روش هایی با کمترین عوارض می باشند. تکنولوژی موجود در لیپوماتیک به گونه ای است که فرد نه تنها کوچکترین برشی در بدن او ایجاد نمی شود بلکه آسیبی به سایر بافت ها در حین جراحی وارد نمی شود.

اگر شما هم به دنبال راهی برای یافتن بهترین جراح لیپوماتیک در تهران هستید تا انتهای این متن همراه ما باشید تا بعد از اتمام جراحی با رضایت کامل به خانه بازگردید.

اما سوال اینجاست که چرا برخی از افراد پس از انجام جراحی رضایت نداشته ومدام گله و شکایت دارند؟
برای رسیدن به پاسخ این سوال مهم در این مقاله با ما همراه باشید:

لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک یا پیکر تراشی روشی است پیشرفته برای درمان چاقی موضعی بدن است که با تخلیه چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن مانند شکم ، پهلو ، ران و بازو و … انجام می شود.

از میان مزایای متنوع جراحی لیپوماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیپوماتیک با پیکر تراشی سریع ترین روشی است که برای لاغر شدن وجود دارد.
 • پیکر تراشی به صورت غیر تهاجمی است و خطرات جراحی های باز را به دنبال ندارد.
 • در طی روند لیپوماتیک نیازی به بیهوشی کامل فرد نیست.
 • مدت زمان انجام لیپوماتیک تنها یک جلسه است. در حقیقت فقط در یک جلسه می توانید از شر تمام چربی های اضافه بدن خود راحت شوید.

چاقی موضعی

انباشته شدن چربی اضافه تنها در ناحیه ای از بدن مانند شکم یا پهلو که فرم و ساختار بدن فرد را بهم می ریزد را چاقی موضعی می گویند.

برای از بین بردن چاقی موضعی و چربی هایی که به راحتی با ورزش و یا رژیم غذایی از بین نمی روند، می بایست از لیپوماتیک بهره برد.

انواع لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم

بیشترین تجمع بافت های چربی در ناحیه شکم می باشد. چربی زیاد در شکم علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی اندام فرد بر روی عملکرد سایر اعضای  بدن تاثیر منفی می گذارد. چربی بیش از اندازه در شکم باعث بروز بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت گرید ۲ می شود. تخلیه حجم چربی های رسوب شده در داخل شکم را لیپوماتیک شکم می گویند، این جراحی یکی از جراحی های پر طرفدار در بین افراد زیادی اعم از زن و مرد می باشد، از آن جایی که بزرگی و چاقی شکم اندام افراد را زشت و نافرم می نماید و حتی باعث می شود پوشیدن لباس های زیبا نه تنها جلوه چندان زیبایی از خود نشان ندهد حتی باعث می شود که چاقی شکم بیشتر به چشم آید، از این رو افراد از پوشیدن لباسهای زیبا طبق مد روز و علایق خود محروم می مانند.
پیکر تراشی شکم به راحتی می تواند چربی های موضعی، پوست های شل و افتاده ناحیه شکم را به صورت غیر تهاجمی و با بی حسی موضعی رفع نماید. این جراحی برای انواع شکم ها قابل انجام می باشد، حتی افرادی که دارای شکم های کوچک هستند با انجام این جراحی می توانند شکمی کاملا مسطح و تخت داشته باشند.

نحوه انجام لیپوماتیک

دکتر سلیمان زاده این گونه بیان می کنند که، در جراحی لیپوماتیک شکم پزشک متخصص جراحی پلاستیک، از میله ای نازک که مخصوص این جراحی بنام کانولا می باشد استفاده می کند به این صورت که پس از بیحسی موضعی فرد، پزشک میله کانولا را در داخل بدن فرد نموده تا چربی های رسوب شده در زیر پوست را به بیرون از بدن هدایت نماید.
نکته: چربی های تخلیه شده در این روش را می توان در نواحی دیگر بدن به منظور حجم سازی و یا ترمیم طبق فرایندهای پزشکی تصفیه شده و قابل تزریق و مورد استفاده می باشد.

لیپوماتیک شکم برای چه افرادی مناسب می باشد؟

 1. افرادی که به دلیل مشکلات جسمانی نمی توانند ورزش کنند برای انجام لیپوماتیک مناسب هستند.
 2. افرادی که به خاطر مشکلات گوارشی نمی توانند رژیم غذایی با کاهش وزن داشته باشند.
 3. افراد جوان به دلیل بافتهای در حال رشد و جوان برای لیپوماتیک به نسبت افراد پیر مناسب تر هستند.

مزایای لیپوماتیک شکم

 1. از بین رفتن چربی ها به صورت موضعی و عدم بازگشت چربی در صورت رعایت رژیم غذایی مناسب
 2. چربی های خارج شده از بین نرفته و استفاده و قابلیت استفاده در سایر نواحی بدن مانند سینه و باسن را دارد.
 3. اعتماد به نفس فرد به خاطر کوچک شدن و تخت شدن شکم تاثیر بر زیبایی فرد می گذارد.
 4. رفع چربی های شکم
 5. رسیدن به تناسب اندام در یک جلسه
 6. دوره نقاهت کوتاه
 7. عدم برگشت به حالت اولیه
 8. بدون ماندن اثری از زخم و اسکار

لیپوماتیک بازو

بازوهای افتاده و شل می تواند از زیبای اندام بکاهد به طوری که در زمان پوشیدن لباس ها اندام فوقانی زیبایی مناسبی ندارند و ترکیب اندام را ناموزون نشان می دهند .چربی های قسمت بازو به صورت انباشته شده و شل موجب نارضایتی این افراد می شود وبا لیپوماتیک بازو می توان این موضوع را برطرف کنید .بازوهای چاق موجب کوتاه نشان دادن قد می شود به همین دلیل لیپوماتیک می تواند چربی های انباشته شده از بازوها را خارج کند .

مزایای لیپوماتیک بازو

زمانی که شما لیپوماتیک بازو را انجام می دهید. بلافاصله شلی و افتادگی بازوها از بین خواهد رفت و چربی هایی که که به صورت ناموزون در دست ها آویزان بودند از بین خواهد رفت. لیپوماتیک بازوها باعث می شود پوست سفت شود .اما چربی ها در قست بازو کاملا قابل برگشت هستند که شما باید دقت باشید که با تغییر در سبک زندگی از بازگشت آنها جلوگیری کنید.

لیپوماتیک ران پا

لیپوماتیک ران پا نه تنها چربی های داخل پا را خارج می کند بلکه تا طولانی مدت اثرات ماندگاری دارد. این جراحی برای افرادی که چربی های زائد در کنار یا داخل ران آنها انباشته شده است بسیار محسوس است و فرد بعد از عمل تغییر زیادی می کند.

لیپوماتیک ران پا در چهار قسمت به شرح ذیل انجام می شود :

 • قسمت خارجی ران پا
 • قسمت داخلی ران پا
 • قسمت قدامی ران پا
 • قسمت خلفی ران پا

لیپوماتیک پهلو

شما زمانی که از روش لیپوماتیک برای لاغری پهلوی خود استفاده می کنید برخلاف روش های دیگر به هیچ عنوان چربی ها در بدن گلوله گلوله نخواهند شد و سطحی هموار در پهلو ایجاد می شود.همچنین در این روش هیچ گونه حرارتی استفاده شده و به همین دلیل چربی ها سالم از بدن خارج می شوند و می توان از آنها برای موارد جوانسازی صورت با روش تزریق چربی استفاده کرد.احتمال برگشت چربی های خارج شده در صورتی که شما رژیم غذایی و تحرک کافی داشته باشید احتمال کمی دارد.همچنین در این روش عوارض لیپوماتیک مانند عفونت بسیار کاهش پیدا می کند.

بهترین جراح لیپوماتیک در تهران کیست؟

بهترین جراح لیپوماتیک فرد است که در زمینه جراحی زیبایی وپلاستیک مدرک و تخصص داشته و در مراکز تخصصی با سابقه کاری مفید حال فعالیت باشد، یک جراح لیپوماتیک خوب لازم است حتما با آناتومی بدن آشنایی کامل داشته باشد و قادر باشد ناحنجاری ها و نواقص بدن را تحت ترمیم و جراحی قرار دهد.

همان گونه که در بالا مطرح شد، جراحی لیپوماتیک شکم روشی آسان برای حذف چربی های شکم می باشد، اما عدم انتخاب صحیح متخصص جراحی پلاستیک و جراحی لیپوماتیک شکم می تواند این جراحی را به مراتب دشوار و سخت نماید تا جایی که عوارض ایجاد شده ناشی از آنها برای فرد مشکل ساز گردد، چرا که زیبایی و جذابیت همانگونه که می تواند تاصیر مثبتی در زندگی داشته باشد اما کوچک ترین خطا می تواند تاثیرات منفی برای فرد به همراه داشته باشد که فرد را مادام العمر درگیر خود نماید، لذا توصیه اکید بر این است که در انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک شکم خود دقت داشته باشید.

چگونه بهترین جراح لیپوماتیک را پیدا کنیم؟

 1. اولین نکته و مهم ترین نکته برای یافتن بهترین جراح لیپوماتیک این است که بتوانید پزشکی را بیابد که در زمینه جراحی پلاستیک تحصیل کرده باشد و مجوز رسمی برای اینگونه عمل های زیبایی را داشته باشد.
 2. به یاد داتشه باشید به دلیلی اینکه این وع زا جراحی ها بسیار گران  پر سود هستند برخی از پزشکانی که در این زمینه تجربه کافی را نیز ندارند به انجام اینگونه جراحی ها رو می آورند که در نهایت منجر به بروز عوارض خطرناکی برای شما می شود. پس برای به دام نیفتادن افراد سودجو مراقب باشید و بعد از بررسی های دقیق پزشکتان آن را انتخاب نمایید برای این عمل .
 3. برای یافتن بهرتین جراح لیپوماتیک از کسانی که این عمل را انچام داده اند بپرسید که آیا از عملشان راضی هستند یا خیر در صورت نداشتن رضایت، آن پزشک را برای عملتان انتخاب نکنید
 4. سرچ در گوگل و شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه ها برای یافتن بهترین جراح لیپوماتیک است. شما می توانید با دیدن نمونه کار های پزشک و مقایسه با پزشکان دیگر، همچنین کامنت های موجود تشخیص دهید که پزشک مورد نظرتان مهارت و توانایی کامل و کافی را دارد یا خیر.
 5. بعد از اینکه پزشک مورد نظرتان را انتخاب کردید بهتر است یک جلسه برای مشاوره و پرسیدن تمامی سوالاتتان را بپرسید. با پرسیدن سوالاتتان از دکتر مورد نظر می توانید متوجه شوید که ایا بهترین جراح را انتخاب کرده اید یا نه. همچنین با پرسیدن سوالتتان و جواب دادن پزشک خیالتان راحت می شود و بدون نگرانی می توانید به جراحی پردازید.

بهترین متخصص لیپوماتیک

افراد متقاضی جراحی لیپوماتیک می توانند با جستجو در اینترنت بهترین جراح پلاستیک و لیپوماتیک شکم را پیدا کرده و بشناسند، همچنین مشورت با افرادی که سابقه جراحی لیپوماتیک دارند هم بسیار تاثیر گذار است، به افراد متثاضی جراحی لیپوماتیک اکیدا توصیه میشود در مورد پزشک متخصص خود تحقیقات لازم را انجام داده و با بیماران و مراجعین وی مشورت نموده و نمونه کارهای متخصص مربوطه را مشاهده نمایند، همچنین داشتن یک جلسه مشاوره حضوری با پزشک انتخابی مورد نظر نیز می تواند تاثیر زیادی در انتخاب شما و رسیدن به پاسخ بسیاری از سوالات شما داشته باشد.

موفقیت در این روش لاغری به انتخاب جراح بستگی دارد. تبلیغات گسترده در این حوزه پزشکی باعث شده افراد سودجو بدون تخصص و دانش کافی از جراحی زیبایی اقدام به عمل کرده و فرد را دچار صدمات جبران ناپذیری کند. به همین دلیل فرد باید به پزشکی مراجعه کند که متخصص لیپوماتیک باشد و در این زمینه علاوه بر داشتن دانش (گذراندن دوره های پزشکی و آکادمیک) از تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد.

بهترین دکتر لیپوماتیک تهران

عزیزان تهرانی که به دنبال بهترین دکتر لیپوماتیک تهران می باشند باید در انتخاب جراح به نکات ذیل دقت داشته باشند :

 • پزشک باید متخصص لیپوماتیک یا جراح زیبایی باشد.
 • نمونه کارهای پزشک را که معمولا به صورت آلبومی از عکسها در مطب پزشک می باشد را حتما مشاهده کنید.
 • قبل از مراجعه به پزشک برای انجام لیپوماتیک اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید.
 • در یک جلسه با پزشک خود در مورد نحوه جراحی ، عوارض آن با او مشورت کنید.
 • پزشک باید با بیمار صادق باشد و در صورتی که شرایط لازم برای این جراحی را نداشته باشید به شما بگوید.

متخصص لیپوماتیک چه جراحی هایی انجام می دهد؟

پزشک متخصص لیپوماتیک در بیشتر موارد سایر جراحی های زیبایی را انجام می دهد که شامل موارد ذیل می باشد :

 • جراحی پروتز سینه
 • ماموپلاستی
 • لیفت سینه
 • لیفت سینه با بالا بردن سینه هایی که دچار افتادگی شده اند صورت می گیرد. جا به جا کردن موقعیت نوک سینه و قرینه سازی سینه ها از مواردی است که در لیفت سینه انجام می شود. طبق نظر دکتر پژوا سلیمان زاده لیفت سینه مانند هر جراحی زیبایی دیگری نیاز به اقداماتی جهت نگهداری بعد از انجام جراحی می باشد . این اقدامات برای تسریع روند بهبودی در سینه ها می باشد.
 • جوانسازی صورت
 • جراحی بینی

کلام آخر

اگر قصد دارید لیپوماتیک انجام دهید، باید بهترین دکتر را برای جراحی انتخاب کنید. در صورتی که بتوانید بهترین جراح را بیابید می توانید مطمئن باشید که عارضه خطرناکی به همراه ندارد. اما اگر این عمل را نزد پزشکی غیر تخصص و بی تجربه انجام دهید خطرات بسیار زیان باری به دنبال دارد حتی در مواردی ممکن است منجر به آمبولی و مرگ نیز شود.

پس مهم ترین و اولین نکته برای انجام این جراحی، شناخت بهترین دکتر لیپوماتیک است. خوشبختانه می توانیم بگوییم دکتر پژوا سلیمان زاده یکی از بهترین متخصصین باتجربه و با مهارت در این زمینه است.

شما عزیزان می توانید در صورتی که هرگونه سوالی در خصوص لیپوماتیک داشتید از دکتر پژوا سلیمان زاده در انتهای این نوشتار از ایشان بپرسید.

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

تامی تاک (ابدومینوپلاستی) یک عمل جراحی بزرگ است که نیاز به بیهوشی عمومی دارد و شامل لیپوساکشن و برداشتن چربی برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.