۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جدیدترین روش لیفت شکم

ممکن است خود را از آن دسته افراد بدانید که از تلاش برای لاغری و کوچک کردن شکم خسته شده اید و تصور می کنید که چاقی شما ژنتیکی است به طوری که با نوشیدن آب هم چاق می شوید . حال برای این مشکل چه باید کرد ؟ باما در ادامه همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

لاغری شکم با رژیم غذایی و ورزش

در گذشته افراد از رژیم های متعدد غذایی برای لاغری استفاده می کردند و به باشگاههای ورزشی می رفتند و به راحتی آن را رها نمی کردند . اما بعد  از مدتی خسته می شدند و آن را رها می کردند و سراغ غذاهای دلخواه خود می رفتند . این امر باعث چاق شدن و اضافه وزن بیشتر از حالت قبل می شد . اما امروزه با آمدن روش های لاغری سریع این مشکل برطرف شده و در یک روز فرد به اندام ایده آل خود بدون سختی می رسند .

لیفت شکم چیست؟

این روش برای از بین بردن چربی ها و برطرف کردن شلی پوست است. در نظر داشته باشید این روش برای افرادی که چاقی مفرط دارند و می خواهند لاغر شوند مناسب نیست. این روش برای افرادی که دچار افتادگی شکم و پوست شکم شده اند پیشنهاد می شود.

لیفت شکم دو روش انجام می شود که عباتند از:

لیفت شکم با جراحی: در این روش لیفت شکم با جراحی انجام می شود. به صورتی که در خط افقی زیر شکم برشی زده می شود و از آن ناحیه پوست کشیده شده یا چربی های اضافی برداشته می شوند. در این روش احتمال برداشتن ناف و تغییر وضعیت آن بسیار زیاد است.

در صورتی که با لیفت با عمل جراحی را انتخاب کنید ممکن است جای زخم روی بدن شما باقی بماند. البته شما می توانید با لیزر جای زخم ها را برطرف کنید.

لیفت بدون جراحی : در این روش بدون نیاز به برش پوست شکم، لیفت می شود. این روش از نخ های لیفتینگ استفاده می کند و منجر به بخیه خوردن پوست و درنهایت کشیدگی آن می شود. توجه کنید در صورتی که میزان چربی پوست یا افتادگی پوست شما بسیار زیاد باشد نمی توانید از این روش برای لیفت استفاده کنید. در این صورت نیاز است تا برشی زده شود که در نهایت نیاز به جراحی دارید.

عوارض لیفت شکم 

  • در صورتی که لیفت همراه با عمل جراحی باشد ممکن است کبودی و ورم و قرمزی در ناحیه برش وجود داشته باشد.
  • به وجود آمدن عفونت در ناحیه زخم یا خونریزی
  • لخته شدن خون و حرکت در بدن
  • باز شدن بخیه ها و گسترده شدن زخم

توصیه ها قبل از انجام لیفت شکم

حتما قبل از انجام لیفت پزشک خود را در خصوص داروهای مصرفی و بیماری های زمینه ای خود مطلع کنید. اگر از داروهای ضد انعقادی استفاده می کند نیاز است تا از مصرف آنها قبل از لیفت خودداری کنید.

چند هفته قبل از انجام لیفت مصرف نوشیدنی های الکلی و نیکوتین ممنوع است.

دست کم دو هفته قبل از انجام لیفت از مصرف سیگار و دخانیات خودداری کنید.

به یاد داشته باشید انجام لیفت را حتما بعد از بارداری و زایمان انجام دهید. درصورتی که قصد باردار شدن در آینده را  دارید لیفت شکم به شما پیشنهاد نمی شود.

جدیدترین روش برای لیفت شکم

 چه افرادی جراحی لیفت شکم انجام می دهند ؟

به طور کلی افرادی که برای جراحی شکم اقدام می کنند به دو دسته تقسیم می شوند :

  1. اورژانسی یا درمانی

افرادی که به علت های نظیر تروما یا حوادث طبیعی مثل زلزله یا حوادثی از قبیل تصادف دچار آسیب می شوند که به صورت اورژانسی باید شکم بیمار جراحی شود .

افراد دیگری به دنبال التهاب ، سوراخ شدن ، انسداد در احشاء شکمی مجبور به انجام جراحی شکم شوند . سوراخ شدن معده ، انسداد روده بزرگ یا عریض بودن آن از جمله این مشکلات می باشد . این جراحی ها باید در کمتر از ۶ ساعت انجام شود در غیر اینصورت خون دچار عفونت می شود و ممکن است منجر به مرگ فرد شود .

  1. غیراورژانسی یا زیبایی

یکی از روش های لاغری شکم به همراه لیفت آن جراحی ابدومینوپلاستی است . این جراحی معمولا برای افرادی که زایمان های متعدد داشته اند یا شکم بزرگی دارند یا می خواهد شکم تختی داشته باشند مناسب است.

بهترین نتیجه لفیت شکم برای کسانی است که لاغر هستند اما شکم افتاده و پوست شل دارند.  در صورتی که چاقی مفرظ دارید می توانید همزمان با لفیت شکم، برای از بین بردن چربی های اضافی بدنتان از لیپوساکشن استفاده کنید

 

برای لیفت شکم به چه دکتری مراجعه کنیم ؟

حال سوال اینجاست این جراحی را باید نزد چه کسی انجام داد ؟ از آنجائیکه به دلیل استقبال بسیاری از افراد از این جراحی تبلیغات زیادی صورت گرفته افرادی که در این زمینه تخصص ندارند برای سود جویی و منافع خود دست به این جراحی می زنند که در آینده عوارض بیشماری را متوجه فرد می کند . در ابتدا پزشک باید تشخیص دهد که فرد برای این جراحی مناسب است یا نه ؟ برخی از افراد شرایط لازم برای این جراحی را ندارند . فردی که این جراحی را انجام می دهد باید جراح پلاستیک بوده یا بورد تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را داشته باشد . حتما قبل از تصمیم به این عمل با جراح مشورت کرده و نمونه عمل قبل و بعد از جراحی را ببینید .

پزشک باید در جلسه مشاوره اطلاعاتی درباره عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی در اختیار بیمار قرار دهد تا بیمار با آگاهی تصمیم به انجام آن بگیرد .

جدیدترین روش لیفت شکم

امروزه تبلیغات زیادی درباره لیفت شکم بدون جراحی وجود دارد که با استفاده از دستگاههای لیزر چربی ها فریز شده و شکم را صاف می کند . واقعیت اینست که برای لاغری شکم باید چربی های اضافی را از قسمتی که تجمع چربی وجود دارد تخلیه کرد و برای داشتن شکمی تخت باید پوست اضافه را با جراحی برداشت و آن را لیفت کرد . این امر تنها از راه جراحی امکان پذیر است. روشهای معمول تنها چربی را فریز کرده یا از حجم آن می کاهد که بعد از مدتی قابل بازگشت می باشد .

هزینه لیفت شکم

هزینه انجام لیفت برای هر شخص بسته به عوامل بسیار زیادی می تواند متغیر باشد. به همین دلیل نمی توان قیمت شمخصی از لیفت شکم با جراحی یا بدون نیاز به جراحی گفت. برخی از عواملی که منجر به تغییر قیمت لیفت در هر فرد می شود عباترند از :

  • دستمزد پزشک متخصص
  • هزینه بیمارستان و دارو و بیهوشی
  • هزینه بیمارستان
  • هزینه های مربوط به آزمایشگاه
دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

تامی تاک (ابدومینوپلاستی) یک عمل جراحی بزرگ است که نیاز به بیهوشی عمومی دارد و شامل لیپوساکشن و برداشتن چربی برای...

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

چشم ها مهم ترین ویژگی صورت هستند. آنها همیشه اولین چیزی هستند که دیگران به آنها نگاه می کنند. زیبایی چشم ها با پوست...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.