۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / جراحی زیبایی بینی / جراحی بینی عروسکی به صورت من میاد؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی بینی عروسکی به صورت من میاد؟

برای اینکه بخواهید جراحی بینی انجام دهید شاید با دیدن نمونه کار هایی از جراحان مختلفی تصمیم بگیرید که مدلی زیبا برای جراحی خود انتخاب کنید بسیاری از مراجعه کنندگان به جراح بینی می گویند که مدل بینی عروسکی را خیلی دوست دارند و از جراح می خواهند که بینی آنها را به این فرم تبدیل کند.

بیشتر این افراد در سنین پایین هستند و به اشتباه می پندارند که ملاک زیبایی بینی کوچکی آن خواهد بود. رینوپلاستی یا جراحی بینی عروسکی یکی از محبوب ترین روش های جراحی زیبایی در سراسر جهان است. چرا این نوع جراحی بینی اینقدر معروف است؟ در صورتی که بیش از هر چیز بینی باید با صورت هم خوانی داشته باشد تا بتوان گفت بینی فرمی زیبا دارد. در این مقاله همه چیز را در مورد جراحی بینی عروسکی توضیح خواهیم داد. پس به خواندن این مقاله ادامه دهید.

جراحی بینی عروسکی چیست؟

رینوپلاستی یا جراحی بینی عروسکی، فرم بینی را کوچک با قوس ظریف و نوک بینی به سمت بالا شکل می دهد که گویی از یک افسانه ای یا یک انیمه الهام گرفته شده است. جراحی بینی عروسکی که با بررسی صورت و تناسب اجزای صورت، وقتی به درستی انجام شود، می تواند کل ظاهر یک فرد را تغییر دهد. نتایج بعد از جراحی بینی با قوس کم و کمی نوک بینی رو به بالا می باشد.

بینی های عروسکی دارای خصوصیات زیر هستند:

 • پشت بینی قوس زیاد دارد.
 • سوراخ های بینی کوچک هستند.
 • نوک بینی سر بالا می باشد.
 • پهنای بینی نازک و باریک شده است.

بینی عروسکی در چند سال گذشته و با آمدن جراحی رینوپلاستی در بسیاری از کشور ها محبوبیت پیدا کرد اما با گذشت زمان معمولا به دلیل عوارض زیادی که با خود به دنبال شد جراحی ترمیمی بینی بعد از چند سال برای آنها انجام می گرفت زیرا نمی توانستند به راحتی نفس بکشند و یا اینکه فرم بینی بعد از مدتی تغییر پیدا می کرد زیرا به دلیل کم شدن پیش از اندازه استخوان ها و غضورف های بینی راه تنفس بیمار تنگ می شد و همچنین حمایت از ساختمان اصلی بینی وجود نداشت  و بینی دفرمه می شد.

به هر حال جراحان بینی امروزه این  مدل را به افراد  پیشنهاد نمی کنند و  آگاهی های لازم را از جراحی بینی عروسکی به بیماران خود خواهند داد.زیرا این گونه جراحی های زیبایی بعد از مدتی تنها پشیمانی برای فرد به دنبال خواهد داشت.

دکتر سلیمان زاده معمولا سعی بر این دارد که نتیجه جراحی بینی طبیعی باشد و یا اینکه به خواسته بیمار مقداری فرم پیدا کند تا جایی که سلامتی فرد به خاطر نیفتد.

جراحی بینی عروسکی چیست؟

رینوپلاستی یا جراحی بینی عروسکی، فرم بینی را کوچک با قوس ظریف و نوک بینی به سمت بالا شکل می دهد که گویی از یک افسانه ای یا یک انیمه الهام گرفته شده است. جراحی بینی عروسکی که با بررسی صورت و تناسب اجزای صورت، وقتی به درستی انجام شود، می تواند کل ظاهر یک فرد را تغییر دهد. نتایج بعد از جراحی بینی با قوس کم و کمی نوک بینی رو به بالا می باشد.

بینی-عروسکی

روند نقاهت و بهبودی پس از رینوپلاستی یا جراحی بینی عروسکی چگونه خواهد بود؟

بعد از رینوپلاستی یا جراحی بینی عروسکی، بینی برای اطمینان از روند مناسب بهبودی نیاز به مراقبت دقیق دارد. به بیماران توصیه می شود برای کاهش تورم در ۲ روز اول از کمپرس یخ استفاده کنند. پس از دوره نقاهت ۵-۶ روزه، پزشکان گچ و بخیه ها را برای بررسی بهتر نتایج بر می دارند.

داشتن احساس درد، تورم و حتی خونریزی در هفته اول پس از عمل کاملاً طبیعی است. با این حال، ناخوشایندترین عوارض پس از آن با جراح پلاستیک، ظرافت، و استفاده از تکنیک های خاص، مانند روش جراحی بسته و ایجاد برش زیر بینی به حداقل می رسد.

این امر می تواند تهاجمی بودن جراحی بینی را کاهش دهد. اما به خاطر داشته باشید بیمارانی که دارای بینی گوشتی یا بینی هایی با قوز شدید هستند باید انتظار بهبودی دشوارتری را داشته باشند احتمالا پس از جراحی به خصوص در روزهای اول نمی توانند به درستی غذا بخورند و یا به راحتی بخوابند و پس از گذشت دوره نقاهت و ریکاوری می توانند نتایج را به تدریج مشاهده کنند.

بیماران ممکن است تا یک سال تمام منتظر بمانند تا نتیجه نهایی عمل را ببینند. بافت پوست و ماهیچه به طور طبیعی بهبود می یابند. با این حال، تغییرات پس از ۱-۲ هفته اول پس از عمل بسیار کم و اغلب غیر قابل توجه است.

مزایای انجام رینوپلاستی یا جراحی بینی عروسکی

با کنار گذاشتن جنبه زیبایی عمل که به صورت ظاهری زیبا و لذت بخش می بخشد، باید به مشکلات تنفسی برخی از بیماران اشاره کنیم.

رینوپلاستی یا جراحی بینی عروسکی می تواند تمام جنبه و عملکرد بینی را از بسیاری جهات تغییر دهد:

 • تغییر اندازه بینی (معمولا کوچکتر کردن اندازه بینی).
 • تغییر سوراخ های بینی
 • ایجاد تناسب و هماهنگی بین بینی و سایر اجزای صورت
 • تغییر شکل یا اندازه پل بینی
 • تغییر شکل یا اندازه نوک بینی
 • اصلاح و ترمیم انحراف سوراخ های بینی
 • بهبود تنفس و خلاص شدن از شر مشکلاتی مانند سینوس بینی.
جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی

آیا تغییرات رینوپلاستی یا جراحی بینی عروسکی حس دائمی زیبایی ایجاد می کند؟

شخصیت های کارتونی و افسانه ای بینی عروسکی دارند!

با نگاهی به سینما و ادبیات جهان، متوجه می‌شویم که زیبایی از نظر شکل بینی به چه معناست. جادوگران بدجنس، افراد شرور و پینوکیو (هنگامی که دروغ می‌گوید) بینی ‌های بزرگی دارند، در حالی که قهرمان ‌ها و شاهزاده‌ ها بینی‌ های کوچک ‌تر و ظریف‌ تری دارند.

البته هیچ قانون مطلقی در مورد سلیقه و ترجیح زیبایی نوشته نشده است: زیبایی در چشم بیننده است. اما به نظر می رسد کهن الگوها و آمارهای هنری در این مورد موافق هستند: بینی کوچکتر و عروسکی به طور کلی به عنوان یک ویژگی زیبایی در نظر گرفته می شود.

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *