۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / جوانسازی صورت / جوانسازی پوست به روش غیر جراحی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جوانسازی پوست به روش غیر جراحی

جوانسازی پوست به روش غیر جراحی

امروزه روش های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد. از زمان های قدیم اقدامات زیادی برای جوانسازی صورت می گرفت و بیشتر این اقدامات جراحی مطرح بود اما به دلیل طولانی بودن دوره نقاهت و عوارض زیاد آنها به مرور زمان روش های راحت تری محقق شد که یکی از این روش ها روش جوانسازی پوست به روش غیر جراحی می باشد.

در افرادی که سن آنها از ۵۵ یا ۶۰ به بالا هستند روش های جراحی بهتر جواب می دهد. اما در افراد جوان تر از روش های غیر جراحی استفاده می شود یکی از این روش ها استفاده از لیزر می باشد.

جوانسازی پوست به روش غیر جراحی

جوانسازی پوست به روش غیر جراحی

لیزرها به دو دسته تقسیم می شوند:

  • لیزر co2 فرانکشنال که برای رفع چین و چروک های ریز اطراف چشم و روی پیشانی بسیار مناسب است
  • لیزر آر اف فرانکشنال که یک جریان رادیو فرکانسی می باشد. در این روش حدود ۳۰ الی ۴۰ سوزن در یک سانتی متر مربع به زیر پوست وارد می شود و اشعه را از زیر پوست اعمال می کند بنابراین این روش عوارض بسیار کم و اثر بسیار بالایی دارد. از لیزر آر اف فرانکشنال برای رفع غبغب و ناحیه کنار چانه و گونه استفاده می شود.

این روش ها با یک یا دوجلسه اثری ندارد و باید ۶ الی ۱۰ جلسه با توجه به نوع پوست و افتادگی پوست هر فرد، تعداد جلسات کمتر یا بیشتر شود. از زمانی که پوست شروع به  افتادگی می کند. درمان با لیزر باید سالی یک بار انجام شود تا لیفتیگ ادامه داشته باشد و پوست نیفتد.

روش های دیگری مانند مزوتراپی یا پی آر پی می تواند در لیفتینگ پوست تاثیر گذار باشد:

  • در مزوتراپی یک سری ویتامین ها و کلاژن زیر پوست تزریق می شود و بعد از تزریق تولید و ساخت و ساز کلاژن در زیر پوست انجام می شود و لیفتیگ صورت می گیرد.
  • در پی آر پی خون بیمار توسط سرنگ کشیده می شود و پلاکت های دورن آن جداسازی و تغلیظ می شود و با استفاده از یک سری مواد شکننده پلاکت ها، هورمون های رشدی که درون پلاکت ها قرار دارد آزاد می شود و سلول هایی که در داخل پوست قرار دارد تحریک و می شود و کلاژن سازی صورت می گیرد.

در این روش ها بدون جراحی می توان لیفت را در بیماران انجام داد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۰۵۸۲ و ۰۹۱۲۹۳۳۰۲۵۲ تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر پژوا سلیمان زاده با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

 

به طور کلی چین و چروک ها به دو دسته تقسیم می شوند که هر کدام روش های درمان جداگانه ای دارند:

  • چین و چروک های دینامیک که در ناحیه پیشانی، خط خنده و کنار چشم در اثر حرکت عضلات صورت به وجود می آید. بر ای درمان این چین و چروک ها از بوتاکس استفاده می شود. بوتاکس در قسمت های فوقانی صورت استفاده می شود و عضلات را فلج می کند و نمی گذارد عضلات حرکت کنند و چین و چروک ایجاد شود . بوتاکس اثری موقت تا حدود ۶ ماه را دارد.
  • چین و چروک های استاتیک که ربطی به حرکات عضلات صورت ندارد و در حالت عادی این چین و چروک ها در صورت فرد مشاهده می شود که با استفاده از روش های غیر جراحی لیفتینگ گفته شده درمان می شوند.

دو روش لیزر کلی برای جوانسازی وجود دارد:

  • لیزری که با زخم کردن پوست اثر گذاری دارد. این روش تاثیر بیشتری دارد و فقط ممکن است چند روز روی پوست عوارضی ایجاد کند
  • لیزری که بدون زخم کردن پوست اثرگذاری دارد.

 

 

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.