۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

عمل پروتز گونه

گاهی پیش می آید که اشخاص از لاغری صورت خود راضی نیستند و به دنبال تغییر در صورت خود می باشند. داشتن گونه های برجسته و خوش فرم زیبایی صورت را چند برابر می کند ولی خیلی از افراد از این زیبایی برخوردار نیستند. راههای مختلفی برای داشتن گونه های زیبا وجود دارد که یکی از آنها انجام عمل پروتز گونه می باشد.

چه کسانی مناسب عمل پروتز گونه هستند؟

 • افرادی که صورت تخت دارند.
 • افرادی که صورت نا فرمی دارند.
 • افرادی که چهره نا متوازن دارند.
 • افرادی که به هر دلیلی گونه خود را از دست داده اند.
 • کسانی که دوست دارند گونه های بزرگ داشته باشند.
عمل پروتز گونه

عمل پروتز گونه

عمل پروتز گونه چگونه انجام می شود

عمل پروتز گونه به این صورت انجام می گیرد که جراح متخصص پس از بی حسی موضعی بیمار یک برش ظریف درون لبه بالای گونه یعنی دقیقاً قسمتی که ایمپلنت در آن نصب شده ایجاد می شود. از بخیه برای محکم کردن ایمپلنت به پوست استفاده می شود. انجام این کارمی تواند به جا به جا نشدن پروتز کمک کند.در عمل پروتز گونه از بخیه های جذبی استفاده شده وجای این بخیه ها در دهان احساس نمی شود. در ادامه عمل پروتز گونه یک کاور پارچه ای تنگ شبیه ماسک برای پوشش صورت بیمار مورد استفاده قرار می گیرد. این کاور کمک می کند تورم های ایجاد شده بعد از عمل جراحی کاهش یابد و ایمپلنت در محل صحیح خود در سطح استخوان باقی بماند و در بافت نرم صورت شناور نباشد.

هدف پروتز گونه ، افزایش حجم گونه و بالا کشیدن آنها می باشد. برخی افراد از ظاهر نامناسب گونه ها یا شل شدن و افتادگی گونه ها در اثر سن شکایت دارند. برخی دیگر نیز تنها به دلیل صاف بودن صورت و کم حجم بودن آن شکایت دارند. در روش های جراحی پروتز گونه می توان با تزریق چربی از نواحی دیگر بدن به گونه ها یا ایمپلنت گونه به هدف افزایش حجم گونه ها رسید. ولی در روش های غیر جراحی نیز با تزریق فیلر می توان به گونه ها حجم داد.

علاوه بر بهبود جنبه زیبایی صورت، ایمپلنت همچنین موجب کاهش روند پیری می شود. علائم پیری در صورت ، با داشتن گونه های قوی و فک محکم، خیلی دیر تر از صورت با گونه های ضعیف تر ظاهر می شود. با استفاده از بانداژ محل بخیه ها و جراحی را تمییز نگاه داشته و از ناحیه ایمپلنت تا پایان دوره نقاهت محافظت می شود. ورم ناشی از جراحی تا ماه ها بعد از عمل وجود داشته و به مرور از بین می رود.

نتیجه نهایی پروتز گونه بلند مدت بوده و فاز ابتدایی پس از جراحی شامل علائم باد کردن گونه، تغییر رنگ و بی حسی و یا درد ملایم می باشد. به علاوه تکان دادن صورت تا حدودی محدود شده و برخی حرکت های صورت قابل انجام نیستند.

انواع پروتز گونه

پروتز گونه به سه شکل انجام می شود :

 1. گونه ای

در این روش پروتز به طور مستقیم در استخوان گونه قرار می گیرد . این کار به گونه برجستگی و زیبایی بیشتری می دهد.

 1. زیر گونه ای

پروتز در گونه از این نوع برای برطرف کردن افتادگی می باشد و گونه را پرحجم و برجسته می کند.

 1. ترکیبی

این نوع پروتز از ترکیب چند نوع مانند سیلیکون می باشد که در استخوان گونه و خود گونه قرار می گیرد. برخی از پروتزها که در استخوان قرار داده می شود با گونه ادغام می شود و به سختی جدا می شود . اما پروتز از جنس سیلیکون را می توان در آینده برداشت و جدا کرد.

عمل پروتز گونه به این صورت انجام می گیرد که جراح متخصص پس از بی حسی موضعی بیمار یک برش ظریف درون لبه بالای گونه یعنی دقیقاً قسمتی که ایمپلنت در آن نصب شده ایجاد می شود. دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام این جراحی می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۰۵۸۲ و ۰۹۱۲۹۳۳۰۲۵۲ تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

بهترین پروتز گونه

طبق گزارشات به دست آمده بهترین نوع پروتز گونه از جنس سیلیکونی می باشد . از آنجائیکه این پروتز در استخوان گونه قرار می گیرد با بدن سازگار می شود بنابراین کاملا طبیعی می باشد. از مزایای این روش اینست که امکان جایگزینی یا تعویض در آینده وجود دارد . نوعی دیگر از پروتز گونه از جنس ماده ای به نام اتیلن متخلخل می باشد . این نوع نسبت به جنس سیلکونی غیر طبیعی می باشد زیرا برجستگی که در گونه ایجاد می کند بیشتر است . از معایب این نوع پروتز اینست که امکان تعویض یا جدا کردن به سختی می باشد و امکان سازگاری با بدن نیز به خوبی نمی باشد .

عمل پروتز گونه

عمل پروتز گونه

نحوه جراحی پروتز گونه

این جراحی از طریق برش کوچکی در داخل دهان یا پلک پایینی زده می شود . بعد از برش پروتز که در بسته های کوچک قرار دارد ، در گونه قرار داده می شود . بعد از قرار دادن محل برش بخیه زده می شود و بعد از گذشت ۱۰ روز باید توسط پزشک کشیده شود.این جراحی را می توان با سایر عمل های زیبایی دیگر از جمله لیفت صورت ، لیفتینگ ابرو ، جراحی زیبایی بینی و لیفتینگ پلک انجام داد که در این صورت نیاز به برش زیادی در صورت نمی باشد .

قیمت پروتز گونه گذاری

قیمت پروتز گونه به نوع و جنس آن و دستمزد جراح پلاستیک بستگی دارد . در صورتی که این جراحی با عمل های زیبایی به طور همزمان انجام شود هزینه آن کمتر می شود. در برخی موارد نیاز به انجام آزمایشات و روش های تصویربردای می باشد که هزینه آن را بیشتر می کند .

بعد ازعمل پروتز گونه چه اتفاقاتی خواهد افتاد

کاور پارچه ای تنگ روی صورت تا ۳ روز روی صورت می ماند. بعد از این دوره می توان کاور را از روی صورت برداشت و تا ۱هفته فقط در هنگام خواب از کاور استفاده شود. معمولاً در این مرحله ظاهر صورت شما تا حدودی ترمیم پیدا خواهد کرد،به احتمال زیاد بیمار نیازمند قرص های تسکین دهنده درد می شود. پس از یک هفته از عمل پروتز گونه میزان تورم و کبودی بسیار کم خواهد شد و پس از دو هفته بهبودی چشم گیری خواهید داشت به طوری که هیچگونه کبودی و تورم در صورت شما نخواهد ماند.

نقش ایمپلنت در پروتز گونه چیست؟

ایمپلنت نقش مهمی در عمل پروتز گونه دارد، جراح محل ایمپلنت را با استفاده از یک پیچ ویژه بسیار ظریف در محل خود ثابت می کند. موفق نشدن در انجام این کار می تواند موجب ایجاد مشکلات جدی برای بیمار شود.

آیا انجام عمل پروتز گونه همراه با عوارض می باشد؟

چنان چه بیمار تمام نکات مراقبت های پس از عمل پروتز گونه را رعایت کند عوارض خواصی نخواهد داشت، به هرحال تا رسیدن به بهبودی کامل بیمار باید صبر و شکیبایی داشته باشد تا به نتیجه مطلوب خود برسد.

نکاتی که باید پس از عمل پروتز گونه رعایت کنیم؟

 • شستشو بدن با شامپوی بدن مناسب
 • شستن دهان با ضد عفونی کننده و دهان شویه
 • مصرف آنتی بیوتیک ها به صورت منظم
 • خودداری از ماساژ و فشار زیاد روی صورت

برخی از خدمات دکتر پژوا سلیمان زاده

لاغری با لیپوماتیک

جراحی زیبایی بینی

جوانسازی صورت

پروتز سینه

لیفت سینه

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی شکم

با تشکر مدیریت سایت دکتر سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

چشم ها مهم ترین ویژگی صورت هستند. آنها همیشه اولین چیزی هستند که دیگران به آنها نگاه می کنند. زیبایی چشم ها با پوست...

جراحی اتوپلاستی یا گوش برجسته

جراحی اتوپلاستی یا گوش برجسته

جراحی گوش یا اتوپلاستی به یک روش‌ جراحی پلاستیک گفته می‌شود که برای اصلاح گوش‌ های بیرون زده، بزرگ بکار گرفته می شود....

جراحی زیبایی پلک بالا و پایین

جراحی زیبایی پلک بالا و پایین

یکی از جراحی های زیبایی صورت جراحی پلک می باشد. کسانی که خواهان چشمانی زیباتر هستند در سنین جوانی معمولا بیشتر به سراغ...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.