۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / جوانسازی صورت / عوارض تزریق فیلر و راههای کنترل آن
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

عوارض تزریق فیلر و راههای کنترل آن

زیبایی، جوانسازی و جلوگیری از پیری از نگرانی های انسان صنعتی امروزی است که با پیشرفت علم و دانش راهکارهای جدیدی برای رسیدن به این اهداف پیدا کرده است . یکی از این راه ها استفاده از تزریق ژل است . طی سالهای اخیر در کشور ما نیز استفاده از فیلر به میزان زیادی افزایش یافته، هر چند کاربرد آن توسط افراد غیرمتخصص عوارضی را به همراه داشته است.

عوارض تزریق فیلر

بیماران چهار هفته پس از درمان مجددا ارزیابی می شوند. مواردی مانند اریتم، تورم، تندرنس و کبودی بررسی می شود. برای کنترل و بهبودی آن موارد زیر توصیه می شود :

  • استفاده از کیسه یخ روی ناحیه درمان شده تورم و کبودی را کاهش می دهد.
  • تورم به طور معمول در یک تا ۳ روز و کبودی در ۷ تا ۱۰ روز برطرف می شود.
  • کبودی را می توان با استفاده از آرایش پوشاند. بیمارانی که سابقه تورم به دنبال تزریق فیلر دارند از درمان با آنتی هیستامین خوراکی مانند سیتریزین ۱۰mg روزانه تزریق فیلر سود می برند که این درمان می تواند تا زمان برطرف شدن تورم ادامه یابد.
عوارض-تزریق-فیلر-و-راههای-کنترل-آن
عوارض-تزریق-فیلر-و-راههای-کنترل-آن

نگهداری و استفاده از سرنگ های محتوی فیلر باقیمانده

یکی از مهمترین نگرانی ها در استفاده از سرنگ های محتوی باقیمانده فیلرها احتمال آلودگی باکتریایی و افزایش احتمال عفونت است. یک مطالعه گذشته نگر احتمال عفونت را در استفاده از باقیمانده فیلرهای HA که در دمای ۴c برای حدود ۶ ماه نگهداری می شدند بررسی کرد که افزایش عفونت دیده نشد.

هزینه تزریق فیلر

درمان با فیلرهای پوستی زیبایی معمولا به وسیله بیمه پوشش داده نمی شود. هزینه فیلرهای پوستی بسته به نوع فیلرهای به کاررفته، اندازه و نوع سرنگها و در مناطق مختلف فرق می کند. هزینه از ۵۰۰ تا ۶۵۰ دلار برای هر سرنگ Ha ،۸ سی سی تا ۶۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار برای هر سرنگی CaHA ، ۱.۵ سیسی متغیر است .

درمان ترکیبی زیبایی با تزریق فیلر

پیری صورت یک پدیده چندعاملی است و نه تنها باعث ایجاد خطوط و چین و چروک صورت می شود بلکه تغییر شکل، شلی پوست ، ضایعات عروقی و رنگدانه ای، رویش موهای ناخواسته و همچنین تغییرات خوش خیم و بدخیم پوست می تواند ایجاد گردد.

برای رسیدن به بهترین نتایج زیبایی ترکیبی از درمان های کم تهاجمی زیبایی به کار می رود. فیلرهای پوستی به راحتی می توانند با بوتاکس، لیزر و نورهای intense pulsed light جوانسازی پوست و لایه برداری پوست با میکرودرم ابریژن و لایه برداری های شیمیایی ترکیب شوند.

ترکیب فیلرها و بوتاکس در نواحی با حرکت زیاد مانند لبها و خط اخم دوام طولانی تر فیلر و صافی بیشتر سطح تزریق را باعث می شوند. بخصوص در ناحیه پیشانی حتما باید قبل از تزریق فیلر ، بوتاکس تزریق شود که ماندگاری فیلر افزایش یابد.

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.