۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / لاغری موضعی با لیپوماتیک / بهترین روش لاغری سریع بدون عوارض
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

بهترین روش لاغری سریع بدون عوارض

از عوارض مدرنیته شدن زندگی در دنیای امروز خوردن غذاهای مضر و کم تحرکی می باشد که یکی از پیامدهای آن چاقی است. می دانستید چاقی دومین علت مرگ و میر در دنیا محسوب می شود؟ چاقی برخلاف بسیاری از بیماری ها قابل پیشگیری و درمان است. روش های زیادی برای لاغری و از بین بردن چربی های اضافی در بدن وجود دارد اما کدام روش بهتر است؟ چطور می توان سریع لاغر شد بدون اینکه چاقی بازگردد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

از آنجائیکه افراد فرصت و حوصله کافی برای از بین بردن چربی زائد ندارند به دنبال راه های لاغری سریع هستند. امروزه تبلیغات زیادی در خصوص این موضوع وجود دارد که بیشتر آنها غیرعلمی است و بیشتر برای فریب مردم و با قصد سودجویانه می باشد. برخی از این روش ها نه تنها باعث لاغری نمی شوند بلکه تاثیرات و عوارض جبران ناپذیری بر فرد می گذارد. بنابراین بهتر است قبل از انتخاب روش اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.

از کجا بفهمیم چاق هستیم؟

اندازه گیری شاخص توده بدنی یا BMI شایع ترین روش تعیین چاقی یا لاغری فرد است . از حاصل تقسیم وزن ( کیلوگرم ) بر قد ( متر ) عددی حاصل می شود که به آن BMI گفته می شود. عدد به دست آمده نتایج ذیل را دارد :

  • ۵/۱۹ -۹/۲۴ : طبیعی و نرمال است.
  • ۲۵-۹/۲۹ : اضافه وزن دارد.
  • ۳۰ -۹/۳۴ : فرد چاق محسوب می شود.
  • ۳۵-۹/۳۹ : چاقی مفرط دارد.

به چه افرادی چاق می گویند؟

برای اینکه بدانید چاق هستید یا نه باید در ابتدا توده شخاص بدنی یا BMI خود را محاسبه کنید. در صورتی که عدد به دست آمده بین ۱۸ تا ۲۴ باشد نرمال هستید اگر ۲۵ تا ۲۹ باشد به عنوان اضافه وزن و اگر ۳۰ و بالاتر باشد چاق تلقی می شود. البته این BIM استثنایاتی دارد. زیرا ممکن است ورزشکاری BMI بالای ۲۵ داشته باشد اما فرد سالمی باشد و ممکن است فردی پایین تر ۲۵ باشد اما بیمار باشد.

یکی دیگر از شاخص چاقی اندازه گیری دور کمر است. البته این موضوع برای غربالگری سندرم متابولیک نیز استفاده می شود. عددی که به صورت استاندارد در نظر گرفته شده برای مردان ۱۰۲ سانتیمتر است و برای خانم ها ۸۸ سانتیمتر است. البته در هر کشوری این عدد متفاوت است در کشور ما عدد استاندارد ۹۴ سانتیمتر و در زنان ۸۰ سانتیمتر می باشد. اگر بالاتر از این مقادیر باشد زنگ خطری برای فرد محسوب می شود.

روش های درمان چاقی

روش های لاغری معمول در صورتی که با مشورت افراد متخصص انجام شود ضرری متوجه فرد نمی کند.

تغییر سبک زندگی

تغییر سبک زندگی از جمله استفاده از رژیم غذایی و ورزش و تحرک زیاد یکی از بی خطرترین راه های لاغری و درمان چاقی است. اما این روش نیاز به مداومت دارد و احتمال برگشت چاقی زیاد است . این روش برای افرادی که BMI 30 و بالاتر دارند می تواند جنبه درمانی داشته باشد. اما برای افرادی که به دلیل مشکلات جسمی نمی توانند رژیم غذایی لاغری داشته باشند یا ورزش کنند مناسب نمی باشد.

رژیم غذایی

طبق بررسی های انجام شده یکی از لذت های بزرگ دنیا خوردن غذا می باشد. بیشترین آمار چاقی نیز مربوط به تغذیه نامناسب می باشد. بنابراین یکی از روش های لاغری رژیم غذایی مناسب می باشد. این روش باید با مشورت با متخصص تغذیه انجام شود. از آنجائیکه این روش زمان بر بوده و برای بسیاری از افراد سخت می باشد بندرت دارای نتیجه موثر می باشد زیرا فرد باید به طور متداوم طبق دستورالعمل خاصی عمل کند.

ورزش

یکی دیگر از راه های لاغری ورزش می باشد. فعالیت های بدنی باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و در نهایت باعث بهبود عملکرد اعضای بدن از جمله قلب و ریه می شود. ورزش به تنهایی برای لاغری کافی نمی باشد و باید در کنار رژیم غذایی مناسب انجام شود در غیر اینصورت نتیجه مطلوب به دست نمی آید. از آنجائیکه ورزش را همه افراد نمی توانند انجام دهند معمولا از این روش برای لاغری کمتر استفاده می شود. همچنین فرد در صورتی نتیجه مطلوب از لاغری با ورزش را حاصل می کند که به طور پیوسته انجام دهد وگرنه نتیجه معکوس می دهد. این روش مانند رژیم غذایی سریع نمی باشد و نیاز به زمان دارد.

دارو

یکی دیگر از روش هایی که منجر به لاغری می شود استفاده از داروهای چربی سوز می باشد. این داروها باعث کاهش جذب چربی شده و بعد از مدت زمانی ( معمولا یک سال ) ۱۰% کاهش وزن وجود دارد. این روش عوارضی از جمله کمبود ویتامین محلول در چربی برای فرد ایجاد می کند. این داروها معمولا برای افرادی با BMI بین ۳۰-۳۵  تجویز می شود.

جراحی

معمولا فرد زمانی که از روش های لاغری مذکور نتیجه کافی را به دست نمی آورد به سراغ جراحی می رود. شایع ترین جراحی برای لاغری ، لیپوماتیک می باشد. در این روش ابتدا سوراخ های کوچکی بر روی نواحی از بدن ( شکم، پهلو ، ران ، بازو و.. ) ایجاد شده و وسیله ای به نام کانولا وارد پوست می شود. سر کانولا هوشمند بوده و زمانی که به چربی می رسد شروع به چرخش کرده و آن را خرد می کند. چربی های خرد شده از بدن فرد خارج می شود. این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود. توصیه می شود این جراحی توسط جراح پلاستیک یا متخصص لیپوماتیک که در این زمینه تخصص و تبحر کافی دارد  انجام شود.

تجمع چربی در چه قسمت هایی از بدن خطرناک است؟

تجمع چربی در بیشتر قسمت های بدن وجود دارد حال سوال اینجاست که در کدام قسمت های بدن خطرناک است؟ تجمع چربی در ناحیه شکم بیشترین خطر را دارد. امکان بیماری شایع دیابت در این افراد بیشتر است. برای دانستن اینکه چند درصد چربی اضافه دارید باید به متخصصین و کارشناسانی که دستگاه اندازه گیری چربی را دارند مراجعه کنید تا از بروز بیماری ها پیشگیری کنید.

برای درمان چاقی موضعی چه باید کرد؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که با ورزش و تغذیه مناسب می توان چربی های اضافی قسمت های از بدن را به صورت دلخواه از بین برد. در صورتی که فرد ورزش کند یا رژیم غذایی مناسب داشته باشد به سلامتی فرد کمک می کند اما به صورت کلی از چربی اضافی بدن کاسته می شود. تنها روش از بین بردن تجمع چربی به صورت موضعی انجام لیپوماتیک می باشد.

لاغری سریع با لیپوماتیک

روشی موثر و بدون خطر استفاده از لاغری سریع با لیپوماتیک می باشد. از آنجائیکه در این روش از دستگاه پیشرفته ای با تکنولوژی مدرن استفاده می شود نه تنها برشی در پوست ایجاد نمی شود بلکه کمترین آسیبی به بافت ها وارد نمی کند. در این روش چربی های زائد به صورت موضعی خارج شده و از بین نمی روند. این چربی ها قابل استفاده در سایر نواحی بدن مانند سینه یا باسن می باشد.

مزایای لاغری با لیپوماتیک

از مزایای این روش لاغری موضعی در یک جلسه می باشد که نیاز به مراجعه مجدد افراد ندارد. این روش با وجود سریع بودن دارای ماندگاری در طولانی مدت می باشد. امکان بازگشت چاقی بعد از لیپوماتیک  وجود ندارد و اگر چربی با عدم رعایت فرد (بی تحرکی و خوردن بیش از حد غذای چرب) بازگردد در نواحی که لیپوماتیک انجام شده بازنمی گردد. برای اطلاع از دکتر متخصص لیپوماتیک روی کله مورد نظر کلیک کنید.

چه افرادی می توانند لیپوماتیک انجام دهند؟

از آنجائیکه این جراحی با هدف لاغری موضعی انجام می شود افرادی که دارای BMI بالای ۲۵ هستند برای این جراحی مناسب نیستند. در این حالت ابتدا پزشک به بیمار توصیه می کند درصد چربی و وزن خود را با روش های رژیم غذایی و ورزش و دارو کم کند و بعد از اینکه به عدد مطلوبی رسید جراحی را انجام دهد.

چگونه-سریع-لاغر-شویم-؟

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم می توان با روش هایی مانند ورزش و برنامه غذایی مناسب می توان لاغر کرد اما نیاز به زمان و مداومت انجام آن دارد. در غیر اینصورت فرد از قبل تر چاق تر می شود. دلیل این امر اینست که با روش های مذکور حجم سلول های چربی کاهش می یابد ولی از بین نمی رود وقتی فرد برنامه غذایی خود را تغییر می دهد یا دیگر ورزش نمی کند حجم سلول های چربی افزایش یافته به همین دلیل فرد احساس می کند چاق تر از قبل شده است. اما با عمل لیپوماتیک سلول های چربی ار بدن خارج شده و در ناحیه ای که عمل انجام شده تجمع چربی وجود نخواهد داشت. نکته ای که باید به آن توجه کرد اینست که این جراحی باید توسط جراح پلاستیک انجام شود.

 

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.