۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / جراحی زیبایی سینه / عمل لیفت سینه چگونه انجام می شود؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

عمل لیفت سینه چگونه انجام می شود؟

روش های مختلفی برای زیبایی سینه وجود دارد که هر کدام می تواند برای بزرگی سینه با پروتز سینه، کوچک کردن سینه و یا بالا کشیدن سینه باشد .جراحی لیفت سینه در واقع به همین معنا بوده که می تواند سینه های افتاده شما را به سمت بالا ببرد و باعث زیبایی اندام فوقانی شما شود.

لیفت سینه شایع ترین جراحی زیبایی بدن می باشد که نام دیگر آن ماستوپکسی (mastopexy) می باشد. این جراحی نیازی به بستری بیمار نداشته و حدوداً سه ساعت زمان می برد. تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. در این جراحی، نوک سینه ها در دیواره سینه تغییر مکان داده شده و همچنین سینه ها بالا کشیده شده و تغییر شکل داده می شوند. در طول این جراحی پوست اضافی سینه ها جدا شده و پوست و حالت سفتی به سینه ها باز می گردد.

دلیل انجام جراحی لیفت سینه

با افزایش سن، شکل و سایز سینه ها تغییر می کند. با از دست دادن خاصیت کششی و سفتی سینه ها، شکل سینه ها تغییر می کند. دلایل بسیاری برای این تغییرات وجود دارد. در زیر به چند مورد اشاره می شود:

 • حاملگی: در طول بارداری، پیوند های عضلانی که از سینه ها محافظت می کنند، با سنگین شدن و بزرگ شدن سینه ها، کشیده می شوند. این کشیدگی موجب تضعیف بافت سینه ها می شود. مادر چه شیردهی انجام دهد چه انجام ندهد، این تغییرات در وی به وجود می آیند.
 • نوسانات وزن: تغییرات متناوب وزن می تواند منجر به کاهش خاصیت کشسانی پوست شود و خط هایی را در نتیجه پاره شدن بافت همبند ایجاد کند.
 • نیروی جاذبه: با گذر زمان ، بافت های همبند کشیده شده و موجب شل شدن سینه می گردد.
 • متناسب نبودن و عدم قرینه سینه ها: در صورتی که این عدم تقارن خیلی واضح باشد، می توان برای لیفت سینه اقدام کرد.

نحوه جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه معمولا به مدت دو تا سه ساعت زمان بر خواهد بود و بهتر است توسط یک جراح دارای بورد تخصصی انجام بگیرد.در ابتدا با یک ماژیک نواحی که باید از سینه برداشته شود بر روی پوست سینه مشخص می شود.این علامت گذاری بر روی سینه باید در حالت ایستاده بیمار مشخص شود زیرا در حالت خوابیده فرم سینه ها حالت دیگری خواهد بود.

جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه معمولا به صورت بیهوشی عمومی انجام میگیرد.برش های ایجاد شده برای جراحی سینه معمولا بر روی سینه ایجاد می شود  و از این طریق جراح می تواند پوست و  قسمت های اضافی شکم را بردارد و بافت سینه بالا آورده شده و  با بخیه هایی از عمق به سطح شکل داده می شوند  و برش ها به یکدیگر رسانده می شوند .بخیه ها  برای حمایت و شکل دادن به سینه و سفت کردن آن زده شده و در نهایت پوست در چند لایه بسته می شوند .

الگوهایی که برای ایجاد بر ش ها استفاده می شود بستگی به شکل و اندازه  و محل قرار گیری  و میزان شل بودن سینه های  شما تعیین می شود.

جراحی لیفت سینه می تواند به طور همزمان با جراحی های دیگر زیبایی سینه انجام بگیرد.این جراحی ها شامل پروتز سینه  و یا کوچک کردن سینه می باشد.

در صورتی که برای شما سوتین های مخصوص تجویز شود باید  آنها را برای چند ماه استفاده کنید و بعد از چند ماه برای بررسی نتیجه به جراح خود مراجعه کنید.

لیفت و پروتز سینه

در صورتی که از ظاهر سینه های خود ناراضی بوده و اعتماد به نفس شما را تحت تاثیر قرار می دهد، می توانید با تحقیق راجع به این جراحی و پیدا کردن جراح مناسب، تصمیم به انجام این عمل زیبایی بگیرید. لیفت سینه نمی تواند به طور قابل ملاحظه ای سایز سینه ها را تغییر داده و بزرگ کند. با این حال می توان جراحی لیفت سینه را به صورت مکمل با جراحی پروتز سینه یا جراحی کوچک کردن سینه انجام داد.

لیفت سینه
لیفت سینه

لیفتینگ سینه با نخ

لیفتینگ سینه با نخ می تواند موجب کاهش شلی بافت سینه ها و بالا کشیدن سینه و نوک سینه شود. همچنین لوله های شیر دهی نیز می توانند تغییر کرده تا در موقعیت جدید سینه دچار مشکل نشود.

جراحی لیفت سینه برای همه افراد مناسب نیست. در صورتی که فرد تصمیم به بارداری در آینده دارد، باید این جراحی را به تاخیر اندازد. در طول بارداری سینه ها دوباره با بزرگ شدن و تغییر شکل داده شدن، نتیجه جراحی را کاملاً تحت تاثیر قرار می دهند.

با اینکه بعد از جراحی لیفت سینه معمولاً شیردهی امکان پذیر است، (زمانی که در جراحی، نوک سینه از بافت سینه جدا نشود) ولی برخی زنان با دشواری در تولید شیر مواجه می شوند.

لیفت سینه برای سینه در هر اندازه و سایزی انجام پذیر است، ولی می توان گفت که نتیجه لیفت سینه برای سینه های کوچکتر، مدت زمان بیشتری دوام می آورد. سینه های بزرگ و سنگین، به احتمال بیشتری دوباره به حالت شل در می آیند.

خطرات لیفتینگ سینه

در صورت مراجعه به جراح خوب و با تجربه، مشکلات خاصی پیش نمی آید. جراحی لیفت سینه توسط پزشک بی تجربه، خطراتی را موجب می شود که در زیر به آنها اشاره می شود:

 • اسکار یا جای زخم ماندگار (Scarring ) : با اینکه اسکار ها ماندگار و دائمی اند، ولی با گذشت زمان (معمولاً ۱ تا ۲ سال) معمولاً کمرنگ تر شده و خیلی واضح نمی باشند. این اسکار ها معمولاً با پوشیدن مایو و لباس زیر، پوشانده می شوند. خیلی به ندرت پیش می آید که جای زخم عمیق بوده و خیلی واضح باشد.
 • تغییر در نوک سینه ها و بی حسی سینه ها : معمولاً بعد از مدتی این بی حسی درست می شود ولی در برخی مواقع برگشت ناپذیر است.
 • ناهنجاری و عدم تقارن در سینه ها: این مورد در برخی مواقع در دوره نقاهت پیش می آید.
 • دشواری در شیردهی: در بعضی از موارد تولید شیر کافی بعد از این جراحی امکان پذیر نمی باشد.

دوران نقاهت بعد از لیفت سینه

مثل هر جراحی دیگری، این جراحی نیز خطرات خونریزی و عفونت و واکنش بدن به بیهوشی کامل، را برای بیمار به وجود می آورد. همچنین ممکن است یک واکنش آلرژیک به نخ بخیه یا دیگر موارد مورد استفاده در جراحی به وجود آید.

لیفت سینه
لیفت سینه

مراقبت بعد از عمل لیفت سینه

بعد از لیفت سینه نیاز است تا موارد زیر رعایت شود:

 • روی محل بخیه با گاز و باند پوشانده می شود.
 • سینه ها تا دو هفته ورم کرده و حالت کبودی و کوفتگی و قرمزی و دردوجود دارد. بی حسی نیز از موارد شایع است. می توان از مسکن با تجویز پزشک استفاده کرد.
 • در چند روز اول بعد از جراحی به پشت یا پهلو خوابیده و از خم شدن و کشیدگی ناحیه بپرهیزید.
 • تا یک الی دو هفته از فعالیت های جنسی بپرهیزید.

هزینه لیفت سینه با نخ

به دلیل ماهیت زیبایی جراحی لیفت سینه، بیمه هزینه ها را متقبل نخواهد شد. همچنین باید بدانید که هزینه های کلینیک و بیمارستان و هزینه پزشک همگی رقم متغیری را به وجود آورده که با مراجعه به پزشک می توانید از این هزینه ها آگاه شوید.

منبع:

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/breast-lift/about/pac-20393218

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.