۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / لاغری موضعی با لیپوماتیک / جراحی لیپوماتیک در تهران | همراه با عکس واضح
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

جراحی لیپوماتیک در تهران | همراه با عکس واضح

جراحی لیپوماتیک در تهران، با استفاده از دستگاه های مدرن و بدون هیچ درد و با کمترین عوارض امکان پذیر است، این جراحی یکی از روش های لاغری برای داشتن اندامی زیبا است، افرادی که به دنبال راهی بدون عوارض و با ماندگاری بالا می گردند، می توانند این عمل را انجام داده و از زیبایی اندام خود لذت ببرند؛ لازم به ذکر است که لیپوماتیک بدون بیهوشی صورت می گیرد و جز عمل های سرپایی محسوب می شود، اما می تواند عمق ترین چربی های اضافه را از بدن ( شکم و پهلو) شما خارج کند؛ و این تنها در یک جلسه امکان پذیر است، مگر اینکه بنا به صلاحدید دکتر و فشاری که ممکن است به بدن فرد وارد آید تعداد جلسات بیشتر شود؛ از عمل لیپوماتیک برای موارد زیر استفاده می شود:

 • چربی های شل شده بازو
 • شکم و پهلو
 • خط سوتین
 • پستان
 • باسن
 • غبغب
 • ران

در ادامه این نوشته می توانید اطلاعات بیشتری را درباره عمل لیپوماتیک دریافت کنید و پاسخ تمامی سوالات خود را برای انجام جراحی لیپوماتیک تهران دریافت کنید.

اگر تصور می کنید شما هم به جراحی لیپوماتیک نیاز دارید و میخواهید مستقیما با پزشک خود در ارتباط باشید و مشاوره های لازم پیش از جراحی را انجام دهید، فرم زیر را پر کنید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد!
ارسال فرم با خطا مواجه شد. لطفا پس از بررسی مجددا ارسال نمایید.

لاغری با جراحی لیپوماتیک در تهران

لاغری تنها مربوط به زیبایی اندام نیست، و گاهی چاقی باعث آسیب رسیدن جسمانی به فرد می شود، به همین دلیل لاغر شدن با عمل هایی مانند لیپومالتیک ضروری محسوب می شود؛ در مواردی دیده شده که چربی بیش از حد شکم بر ستون فقرات فشار وارد آورده و باعث دردهای شدید شده، به صورتی که فرد توانایی راه رفتن و خوابیدن را ندارد. در افرادی که مشکلات زانو دارند، با پایین آوردن وزن می توانند تا حدی از زانو درد بکاهند و یا افرادی که پوکی استخوان دارند، کاهش وزن یک مورد ضروری است.

لیپوماتیک یک نوع روش جراحی کم تهاجمی بوده که برای لاغری شکم، پهلو، بازو، و … انجام شده و یک روش سریع لاغری می باشد. بسیاری از افرادی که به دنبال لاغری شکم خود هستند، به دنبال روشی کم ضرر بوده و تمایل دارند تا نتیجه را سریع مشاهده کنند؛ نسبت به روش های قدیمی و جراحی های لاغری مانند لیپوساکشن هم خطر کمی دارد و هم می تواند مقدار چربی بیشتری را از ناحیه های مختلف بدن جدا کند؛ تعدادی از مزایای انجام لیپوماتیک را در ادامه می تواند مشاهده کنید:

 • کبودی خفیف تر پوست
 • درد بسیار خفیف تر
 • ایمنی و موثر بودن
 • دوره نقاهت سریع تر
 • بهبود سریع پوست
 • عدم آسیب به بافت های دیگر بدن
تماس با دکتر سلیمان زاده

پیکر تراشی با جراحی لیپوماتیک در تهران

پیکر تراشی با لیپوماتیک یک روش انقلابی، بدون درد و غیر تهاجمی برداشت چربی بوده که روش لیپوساکشن و دیگر روش های عمل های زیبایی اندام را منسوخ می کند. لیپوماتیک دارای تائیدیه سازمان غذا و دارو آمریکا FDA است که، بدون بیهوشی و با کمترین درد و عوارض و تنها در یک جلسه بیشترین میزان چربی را از شکم و پهلو و سایر قسمت های بدن خارج می کند

در لیپوماتیک، با بهره گیری از سیستم هواساز فشرده که به یک کانولا وصل است و با کانولایی که به طور اتوماتیک ۳۶۰ درجه می چرخد، سلول های چربی بدون آسیب به پوست و بافت، ذوب می شوند. لیپوماتیک در اصل لیپوساکشنی می باشد که یک سری مکنده و لرزشی به نام کانولا دارد. سیستم لیپوماتیک شامل یک موتور پنوماتیک یا بادی است که توسط هوای فشرده کار می کند و حرکت کانولا در سه جهت (نوسانی، چرخشی و لرزشی) را فراهم می کند. در نتیجه این روش یک مسیر صیقل دهنده ( که ۶۰۰ لرزش در دقیقه را ایجاد می کند)، ایجاد شده و بافت های چربی ذوب می شوند.

سیستم و شیوه عمل کردن این دستگاه به صورتی است که از هرگونه آسیب به بافت های دیگر بدن مانند ماهیچه ها، رگ های خونی و عصب ها جلوگیری می کند. در نتیجه مدت زمان بهبود فرد و دوره نقاهت نسبت به عمل های دیگر کاهش پیدا می کند. همچنین لیپوماتیک میزان دقت بالاتر و دسترسی به نواحی دشوارتر بافت های بدن مانند باسن، ساق پا و زانوها فراهم می کند؛ البته تنها استفاده از این روش مهم نیست بلکه، باید پزشک متخصصص این کار را پیدا کنید تا با دقت بالا این کار را برای شما انجام دهد؛ یکی از دکتر های باتجربه و با سابقه برای جراحی لیپوماتیک، دکتر پژوا سلیمانزاده می باشد.

درست است که لیپوماتیک می تواند در یک جلسه چربی ها را از بدن خارج کند اما باید بدانید که خارج کردن چربی ها با حجم بالا با هر گونه روش لاغری توصیه نمی شود به این صورت که اگر فردی کاندیدای مناسبی برای روش های لاغری موضعی با لیپوماتیک در نواحی مختلف بدن است و میزان چربی های بدن او بسیار زیاد است بهتر است در جلسه های متعدد چربی های مناطق مختلف را خارج کند، تا کمترین آسیب به بدن او وارد شود؛ از دیگر مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر عمل های زیبایی اندام می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در این روش به دلیل تخریب یکنواخت چربی ها، چربی در زیر پوست گوله گوله نمی شود.
 • در این روش پوست جمع می شود و به نسبت سایر جراحی ها پوست کمتر افتاده می شود.
 • بروز عفونت و عوارض آن نسبت به بقیه عمل ها بسیار کمتر است.
 • بعد از این عمل نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و فرد می تواند بعد از لیپوماتایک به خانه برود.
 • در این روش نیازی به بستن گن به صورت طولانی نیست و تنها تا دو هفته کفایت می کند.
 • برش ها در این روش بسیار کوچک تر هستند، در نتیجه، آسیب دیدگی بدن نیز نسبت به روش های دیگر کمتر است.
نمونه جراحی لیپوماتیک
نمونه جراحی لیپوماتیک شکم

نواحی انجام عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک برای قسمت های مختلف بدن انجام می شود، اما طبق آمار بیشترین عمل ها مربوط به نواحی زیر است:

 • شکم و پهلو: افرادی که توانایی از بین بردن چربی شکم و پهلو با رژیم غذایی و ورزش ندارند از روش لیپوماتیک در ناحیه شکم و پهلو استفاده می کنند. بیشترین افرادی که از این لیپوماتیک استقبال می کنند زنان می باشند.
 • بازو ها: قبل از لیپوماتیک پزشک بررسی های لازم درباره میزان چربی در ناحیه کتف را می کند و با این روش چربی را از بدن خارج می کند.
 • غبغب: افرادی که دچار چاقی شده و اضافه وزن دارند دارای تجمع بافت چربی در ناحیه زیر چانه و گردن می شوند. برداشتن چربی از این ناحیه هم به تناسب صورت کمک می کند و هم تاثیر بسزایی در زیبایی فرد دارد.
 • باسن و ساق پا

عکس واضح جراحی لیپوماتیک در تهران

بهتر است برای دیدن تغییرات واضح اندام خود قبل و بعد از انجام جراحی، از خود عکس بگیرید، در زیر یکی از عکس های قبل و بعد از این عمل را برای شما قرار داده ایم، که میتوانید تغییرات واضح را در آن مشاهده کنید.

کاندید های جراحی لیپوماتیک در تهران ؟

یکی از سوالاتی که برای تمامی افرادی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند ایجاد می شود، این است کاندیدهای لیپوماتیک چه افرادی هستند؛ این بیماران باید دارای شرایطی به شرح زیر باشند تا بتوانند عمل لیپوماتیک را انجام دهند:

 • در درجه اول باید فرد از سلامت جسمی کامل برخوردار باشد . این بدان معناست که بیماری حاد مانند بیماری های قلبی و عروقی نداشته باشند .
 • دوم اینکه ۲۰ تا ۳۰ درصد اضافه وزن نداشته باشند .چربی موضعی جدار شکم ، پهلو ، پشت،ران ها ،غبغب یا بازوها که به رژیم یا ورزش مقاوم می باشد .
 • نداشتن شلی یا لاکسیسیتی پوست ( در مواردی که شلی پوست خفیف می باشد با لیپوماتیک برطرف می شود ) در مواردی که شدید باشد نیاز به ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک همراه با ابدومینوپلاستی دارد .

لیپوماتیک برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

این عمل لاغری برای همه افراد مناسب نیست؛ و باعث آسیب رسیدن به آنها خواهد شد؛ افرادی که مشکلاتی از قبیل موارد زیر را دارند کاندید مناسبی برای لیپوماتیک نیستند:

 • افرادی که چاقی مفرط دارند. لیپوماتیک برای از بین بردن چربی ها در نقطه ای خاص به کار می رود. کسانی که چاقی در بدنشان به صورت یکدست است کاندید مناسب این عمل نیستند.
 • در صورتی که فردی همزمان با بیماری قلبی، به مواد بی حس کننده نیز حساسیت داشته باشد، این عمل برایش مضر است. در صورتی که فردی به مواد بی حس کننده حساسیت داشته باشد، پزشک باید از بیهوشی کامل استفاده کنند، که این بیهوشی نیز برای بیماران قلبی بسیار مضر است.
 • اگر فردی مبتلا به بیماری عفونی باشد، سیستم دفاعی بدنش بسیار ضعیف می شود. از جمله بیماری هایی که در این دسته قرار می گیرند عباتند از: دیابت، اتایمیون مثل لوپوس پیشرفته.
 • بیماران هموفیلی: این بیماری منجر می شود تا خون زیادی از بدن بیمار خارج شود. پس این بیماران از انجام لیپوماتیک به صورت کامل صرف نظر کنند.

نحوه انجام جراحی لیپوماتیک در تهران

توسط لوله ای به نام کانولا یک حرکت ارتعاشی سریع در چربی ها ایجاد شده و با یک موتور بادی که در دستگاه لیپوماتیک قرار دارد هوای فشرده به صورت حرکات نوسانی ،چرخشی و ارتعاشی در لوله کانولا به وجود آمده و در برآیند این سه حرکت یک مسیر مارپیچی به وجود می آید که شروع به تبدیل کردن چربی ها به ذرات ریز می کند.حال بدون اینکه به بافت هایی مانند عضله های عروق خونی، بافت پوست و عصب ها لطمه ای وارد شود چربی ها خارج می شوند.

لیپوماتیک در بخش هایی که دارای فیبروز بوده و دشوار تر هستند بهتر عمل می کند. در این روش برای از بین بردن چربی ها از حرارت و اشعه استفاده نمی شود و تنها با یک عامل فیزیکی که بدون خونریزی است چربی ها بیرون آورده می شود.

علت افتادگی پوست بعد از جراحی لیپوماتیک در تهران

تمامی روش های عمل برای پیکر تراشی، شل شدن پوست و افتادگی آن را در بر می گیرند، اما این شل شدگی و افتادگی در جراحی لیپوماتیک می تواند دلایلی داشته باشد که در ادامه آنها را برای شما بیان خواهیم کرد:

سن بیمار

طبیعتا پوست هم مانند بقیه ارگان ها؛ با بالا رفتن سن پیرتر می شود و از نظر کیفیت و جنس دچاری پیری می شود بنابراین سن بیمار در نتیجه نهایی جمع شدگی پوست اهمیت دارد، و هرچه سن شما بالاتر باشد امکان افتادگی پوست بیشتر خواهد شد.

تعداد بارداری ها و افتادگی پوست قبل از عمل

هرچه تعداد و میزان بارداری ها بیشتر باشد، و از قبل دچار افتادگی پوست شده باشید، امکان جمع شدن پوست، نسبت به زمانی که فرد مجرد باشد بیشتر است.

ژنتیک

کیفیت خود پوست به صورت ژنتیکی است، برخی از افراد از نظر ژنتیکی پوست هایی با کیفیت خوب دارند اما برخ از پوست ها کیفیت لازم را از نظر ژنتیکی ندارند بنابرین کیفیت پوست از نظر ژنتیکی اهمیت بسیار بالایی از نظر جمع شدگی پوست بعد از جراحی لیپوماتیک دارد.

سوالات متداول

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۲ دیدگاه ها
 1. مرمر

  دکتر جان لیپوماتیک فقط شکم بدون پهلو هم انجام م یشود؟ چون من پهلو به آن صورت ندارم.

  پاسخ
  • جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه

   باید از نزدیک معاینه شود. زمانی که حجم بالایی از شکم برداشته می شود گاهی نیاز است تا برای تناسب بهتر حجمی از چربی پهلوها هم برداشته شود.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *