۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / جراحی زیبایی بینی / مراقبت های قبل از عمل بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

مراقبت های قبل از عمل بینی

مراقبت های قبل از عمل بینی

عمل بینی با هدف تغییر در سایز و شکل کلی بینی ، ظاهر کل صورت را در راستای متقارن سازی، زیبایی بیشتر و متعادل سازی تغییر می دهد. عمل بینی یا رینوپلاستی متداول ترین جراحی پلاستیک می باشد. نکته مهم در هر جراحی مراقبت های قبل و بعد از آن می باشد. در این مقاله به مراقبت های قبل از عمل بینی اشاره می کنیم.

آماده سازی برای جراحی بینی

در قدم اول برای جراحی بینی ، باید به جراح پلاستیک مراجعه کرده تا مشخص شود که جراحی پلاستیک برای فرد مناسب می باشد. در طی این جلسه از بیمار پرسش می شود که هدف وی از انجام این جراحی چه بوده و چه انتظاراتی از آن دارد.

پرونده پزشکی فرد بررسی شده و در مورد داروهای مصرفی بیمار و همچنین سوابق جراحی وی اطلاعاتی کسب می شود. در صورتی که فرد مبتلا به هموفیلی باشد ( اختلالی که موجب خونریزی های بیش از حد می شود) باید برای جراحی بینی حتماً پزشک معاینات لازم را انجام دهد.

پزشک یکسری آزمایشات فیزیکی انجام می دهد و پوست داخلی و خارجی بینی را با دقت معاینه کرده، تا تعیین کند که چه تغییراتی قادر به انجام شدن است. حتی گاهی نیاز است تا آزمایش خون یا دیگر آزمایشات آزمایشگاهی داده شود.

مراقبت های قبل از عمل بینی

مراقبت های قبل از عمل بینی

جراحی های همزمان با جراحی بینی

در صورتی که نیاز است در طی جراحی بینی، دیگر جراحی ها نیز انجام گیرد، پزشک مورد را قبل از جراحی بررسی می کند. در این جلسه مشاوره می توان از زوایای مختلفی از بینی بیمار عکسبرداری کرد. با استفاده از این عکس ها می توان در آینده مشخص کرد که نتیجه جراحی بینی به چه صورت بوده و در طول جراحی نیز گاهی از این عکس ها می توان استفاده نمود.

در جلسه مشاوره با پزشک از تمامی هزینه های جراحی و هزینه بستری در بیمارستان و … اطلاعات لازم را کسب کنید. به دلیل هدف جراحی بینی که زیبایی می باشد، هزینه های آن تحت پوشش بیمه نمی باشد.

پزشک یکسری آزمایشات فیزیکی انجام می دهد و پوست داخلی و خارجی بینی را با دقت معاینه کرده، تا تعیین کند که چه تغییراتی قادر به انجام شدن است. دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام جراحی بینی می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۰۵۸۲ و ۰۹۱۲۹۳۳۰۲۵۲ تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

برای مدت دو هفته قبل از جراحی، از مصرف ایبوپروفن یا آسپیرین پرهیز کرده و همچنین تا دو هفته بعد از جراحی نیز از مصرف این قرص ها خودداری کنید. این نوع داروها فرایند لخته شدن خون را کاهش داده و می تواند موجب خونریزی بیش از حد شود. پزشک جراح باید در جریان تمامی داروها و مکمل هایی که بیمار مصرف می کند باشد.

به دلیل کاهش سرعت بهبود در افراد سیگاری، افراد سیگاری دوره نقاهت دشوارتری دارند. نیکوتین موجود در سیگار  رگ های خونی را منقبض کرده و در نتیجه خون و اکسیژن کمتری به بافت آسیب دیده رسیده و فرایند بهبود به مشکل بر می خورد. ترک سیگار قبل و بعد از جراحی می تواند به روند بهبود کمک کند.

منبع : https://www.healthline.com/health/rhinoplasty#preparation

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

جراحی بینی طبیعی چگونه است؟

جراحی بینی طبیعی چگونه است؟

عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از راه های رفع ناهنجاری در بینی و هماهنگ کردن شکل ظاهری آن با سایر اجزاء صورت است....

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.