۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / لاغری موضعی با لیپوماتیک / میزان کاهش وزن بعد از لیپوماتیک چقدر است؟
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

میزان کاهش وزن بعد از لیپوماتیک چقدر است؟

امروزه به دلیل تغذیه نامناسب و عدم تحرک کافی افراد دچار چاقی موضعی در قسمت هایی از بدن از جمله شکم، پهلو و ران می شوند. به همین دلیل به سراغ جراحی های موضعی از جمله لیپوماتیک می روند. با این روش چربی های اضافی از بدن خارج شده که منجر به کاهش سایز و وزن بیمار می شود. اما آیا بعد از جراحی می توان کاهش وزن داشت؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

کاهش وزن منجر به کاهش سایز می شود ؟

بدانید که هر کاهش وزنی منجر به کاهش سایز نمی شود. به همین دلیل وقتی شما وزن خود را از دست می دهید از اینکه سایزی از اندام شما کم نشده تعجب می کنید. در حقیقت وقتی وزن خود را کم می کنید از همه قسمت های بدن چربی از دست می دهید به همین دلیل شما تغییر سایز محسوسی در قسمت خاصی از بدن خود مشاهده نمی کنید. در مورد ورزش و تغذیه نیز کل اندام های بدن درگیر کاهش وزن می شوند. اما جراح پلاستیک در جراحی لیپوماتیک چربی های موضعی بدن مانند شکم و پهلو خارج شده که در این قسمت ها شما کاهش سایز محسوس می بینید. با توجه به میزان چربی خارج شده وزن خود را از دست می دهید.

عکس بعد از لیپوماتیک
عکس بعد از لیپوماتیک

بهترین قسمت های بدن برای کاهش سایز با لیپوماتیک

بهترین قسمتهایی از بدن برای کاهش سایز مناسب هستند که دارای تجمع چربی هستند از جمله کنار ران ها، ساق پا، شکم ، پهلو، بازو، غبغب و پشت.

آیا بعد از لیپوماتیک پوست دچار افتادگی می شود؟

بسیاری از افراد تصور می کنند با خارج کردن چربی ها از قسمت هایی از بدن پوست این ناحیه دچار افتادگی و شلی می شود. در واقع اگر فردی با شرایط مناسب این عمل را انجام دهد دچار این مشکل نمی شود. افرادی که دارای BMI 25 و کمتر می باشند برای این جراحی مناسب هستند.

راهکارهایی برای کاهش وزن بعد از لیپوماتیک

بسیاری از افراد نگران برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک هستند. در واقع اگر برنامه غذایی معمول خود را داشته باشید چربی ها بازنمی گردند زیرا طی این جراحی سلول های چربی خارج شده و امکان رشد آنها بسیار کم است. اما برای کاهش وزن بهتر است ورزش و برنامه غذایی مناسب داشته باشید تا آخر عمر از اندام خود رضایت داشته باشید. برخی از این توصیه ها به شرح ذیل می باشد :

  • از خوردن غذاهای پرچرب و پرکالری اجتناب کنید.
  • چند روز بعد از جراحی می توانید ورزش خود را شروع کنید.
  • روزانه آب کافی بنوشید. ( حداقل ۸ لیوان در روز )
  • تا چند ماه از گن های مخصوص طبی استفاده کنید.
  • از میوه و سبزیجات تازه در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

 

 

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.