۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / لاغری موضعی با لیپوماتیک / هزینه لیپوماتیک چگونه محاسبه می شود؟
مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

هزینه لیپوماتیک چگونه محاسبه می شود؟

به دلیل تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی که امروزه اتفاق افتاده است، افراد زیادی هستند که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند. در این میان افرادی هستند که با وجود داشتن رژیم و برنامه غذایی مناسب دارای تناسب اندام نیستند و می خواهند تا به زیبایی در اندام های خود برسند، به دنبال روش های جراحی مختلفی هستند تا به هدف خود برسند. یکی از شایع ترین روش های جراحی، لیپوماتیک شکم و پهلو است و در این روش ایمن و ایده آلی است که به می توان به راحتی چربی های اضافی را از بدن با کمترین میزان برش و تهاجم خارج کرد. که نتیجه جراحی بلافاصله بعد از جراحی مشخص خواهد بود. لیپوماتیک روشی برای لاغری موضعی است که در سراسر دنیا استفاده می شود. این روش  از سوی سازمان FDA آمریکا روشی بی خطر و با کمترین عوارض معرفی شده است. استفاده از دستگاه های پیشرفته در لیپوماتیک امکان آسیب رساندن به بافت های اطراف چربی را به صفر رسانده است . استفاده از این روش عوارض روش های لاغری قدیمی که باعث کبودی و تورم بعد از عمل می شد را دیگر برای فرد به همراه ندارد. پس از تخلیه چربی به وسیله لیپوماتیک پوست صاف می شود و امکان بازگشت چربی وجود ندارد.

برای  دیدن نمونه کارهای بیشتر لیپوماتیک روی ادامه مطلب کلیک کنید.

لاغری موضعی

با پیشرفت علم در زمینه پزشکی و زیبایی روش های لاغری موضعی زیادی برای زیبایی و تناسب اندام به وجود آمده است. از مزایای این روش های لاغری اینست که می توان در هر موضعی از بدن که دارای چربی زیاد می باشد از این روش استفاده کرد. با این روش ها سریع تر لاغری صورت می گیرد و عدم برگشت چربی در صورت رعایت رژیم غذایی مناسب وجود دارد. فقط در این روش های لاغری انتظار کاهش وزن نداشته باشید و برای کاهش بافت چربی در قسمت های مختلف بدن از این روش ها استفاده می شود.

لاغری موضعی مثل لیپولیز ، water jet و لیپوماتیک همه اینها نوعی لیپوساکشن می باشند.

همه این روش های لاغری موضعی دارای تقریبا نتایج یکسانی بوده و تفاوتی در عوارض و نتایج آن وجود ندارد . تنها تفاوت این رو ها نحوه استفاده و مهارت جراح می باشد . از آنجائیکه این روش ها برای از بین بردن موضعی چربی ها استفاده می شود ، به پیکر تراشی اندام فرد نیز منجر می شود بنابراین جراح با مهارت و شیوه خاص خود از هر یک از این روشها استفاده می کند .

انواع لیپوماتیک

 • لیپوماتیک شکم
 • لیپوماتیک پهلو
 • لیپوماتیک شکم و پهلو
 • لیپوماتیک باسن
 • لیپوماتیک ران پا
 • لیپوماتیک بازو

برای انجام لیپوماتیک چه شرایطی باید داشته باشیم؟

برای اینکه بدانید که با وزن زیاد هم می توان لیپوماتیک انجام داد یا خیر باید گفت که این فاکتور بر اساس BMI یا توده بدنی فرد بررسی می شود . BMI شاخصی است که میزان چاقی شما را بر اساس تجمع چربی و اضافه وزن اندازه گیری می کند. در صورتی که عدد به دست آمده بین ۱۸ تا ۲۴ باشد فرد دارای وزن ایده آال می باشد در غیر اینصورت چاق می باشد .  نتایج این بررسی فرد را در یکی از دسته های ذیل قرار می دهد:

 1. وزن ایده آل
 2. اضافه وزن
 3. چاق
 4. چاقی مفرط و خطرناک

 

از آنجائیکه استفاده از دستگاه لیپوماتیک نیاز به تخصص و تبحر دارد تنها در صورتی که جراح پلاستیک باشد می تواند این روش را بدون عوارضی مانند آمبولی ایجاد کند . دکتر سلیمان زاده جراح پلاستیک با استفاده از روش جدید علاوه بر از بین بردن چربی به پیکر تراشی اندام فرد نیز می پردازد . برای کسب اطلاع و مشاوره با شماره ۲۲۷۷۰۵۸۲-۰۹۱۲۹۳۳۰۲۵۲ تماس بگیرید .برای دیدن نمونه کارهای لیپوماتیک و سایر جراحی های زیبایی به ادرس کانال تلگرام و اینستاگرام  مراجعه کنید .

 

لیپوماتیک شکم

بیشترین تجمع بافت های چربی در ناحیه شکم می باشد. چربی زیاد در شکم علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی اندام فرد بر روی عملکرد سایر اعضای بدن تاثیر منفی می گذارد. چربی بیش از اندازه در شکم باعث بروز بیماری های قلبی،سکته مغزی و دیابت گرید ۲ می شود.

لیپوماتیک شکم برای چه افرادی مناسب می باشد؟

 1. افرادی که به دلیل مشکلات جسمانی نمی توانند ورزش کنند برای انجام لیپوماتیک مناسب هستند.
 2. افرادی که به خاطر مشکلات گوارشی نمی توانند رژیم غذایی با کاهش وزن داشته باشند.
 3. افراد جوان به دلیل بافتهای در حال رشد و جوان برای لیپوماتیک به نسبت افراد پیر مناسب تر هستند.

لیپوماتیک پهلو

شما زمانی که از روش لیپوماتیک پهلو برای لاغری این قسمت خود استفاده می کنید برخلاف روش های دیگر به هیچ عنوان چربی ها در بدن گلوله گلوله نخواهند شد و سطحی هموار در پهلو ایجاد می شود. همچنین در این روش هیچ گونه حرارتی استفاده شده و به همین دلیل چربی ها سالم از بدن خارج می شوند و می توان از آنها برای موارد جوانسازی صورت با روش تزریق چربی استفاده کرد.احتمال برگشت چربی های خارج شده در صورتی که شما رژیم غذایی و تحرک کافی داشته باشید احتمال کمی دارد. همچنین در روش لیپوماتیک عوارض احتمالی مانند عفونت بسیار کاهش پیدا می کند.

لیپوماتیک ران پا

لیپوماتیک ران پا نه تنها چربی های داخل پا را خارج می کند بلکه تا طولانی مدت اثرات ماندگاری دارد. این جراحی برای افرادی که چربی های زائد در کنار یا داخل ران آنها انباشته شده است بسیار محسوس است و فرد بعد از عمل تغییر زیادی می کند. افرادی که به دلایل ژنتیکی و یا دیگر مسائل در قسمت پاها تناسب زیبایی وجود ندارد و یا اینکه به دلیل افزایش زیاد وزن شکل ران پا به صورت مطلوبی نمی باشد. این افراد می توانند با لاغری موضعی با لیپوماتیک چربی ها را از قسمت های خارج و داخل ران، پشت و جلوی ران و همچنین اطراف زانو بردارند.

 

لیپوماتیک بازو

چربی های قسمت بازو به صورت انباشته شده و شل موجب نارضایتی این افراد می شود و با لیپوماتیک بازو می توان این موضوع را برطرف کنید. بازوهای چاق موجب کوتاه نشان دادن قد می شود به همین دلیل لیپوماتیک می تواند چربی های انباشته شده از بازوها را خارج کند.

زمانی که شما لیپوماتیک بازو را انجام می دهید. بلافاصله شلی و افتادگی بازوها از بین خواهد رفت و چربی هایی که که به صورت ناموزون در دست ها آویزان بودند از بین خواهد رفت. لیپوماتیک بازوها باعث می شود پوست سفت شود .اما چربی ها در قست بازو کاملا قابل برگشت هستند که شما باید دقت باشید که با تغییر در سبک زندگی از بازگشت آنها جلوگیری کنید.

لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک باسن هم برای خانم ها و هم برای آقایان که باسن های بزرگ و یا سایز بسیار بزرگ دارند مفید واقع می شود .در لیپوماتیک باسن چربی های اضافه برداشته می شود  و چربی ها به اندازه ایی خارج می شود که همچنین برای خانم ها دارای جذابیت لازم باشد و برای آقایان نیز باعث کاهش سایز قابل ملاحظه ایی شود.

خطر آمبولی بعد از لیپوماتیک

بسیاری از افراد تصور می کنند که عوارضی مانند آمبولی به نوع دستگاه لاغری بستگی دارد در حالیکه  روش جلوگیری از آمبولی انتخاب دستگاه نیست .و در همه روشهای لاغری موضعی از جمله لیپوماتیک ایجاد می شود.

 

عوارض لیپوماتیک

یکی از سوالاتی که افراد می پرسند اینست که آیا لیپوماتیک دارای عوارض می باشد؟

یکی از عوارض این جراحی آمبولی است ولی این عوارض بستگی به نوع جراحی و شیوه جراح دارد. نکته مهم در این عمل اینست که فردی که لیپوماتیک را انجام می دهد باید جراح باشد بنابراین بیمار  نباید به کلینیک هایی که دارای تخصص در این رشته نیستند مراجعه کند. متاسفانه برخی از پزشکان عمومی، تکنسین ها و متخصص زنان و سایر رشته ها وارد این حوزه شده اند که می تواند عوارض عمل را بالا ببرد. به جرات می توان گفت تمامی عوارض لیپوماتیک این جراحی زمانی اتفاق افتاده است که لیپوماتیک در کلینیک های غیر مجاز و مطب ها انجام شده است. این عمل باید حتما در بیمارستان های مجهز انجام شود.

نکته دیگر اینست که انجام لیپوماتیک به منظور کاهش وزن نیست بلکه با هدف تغییر سایز و از بین بردن چربی های موضعی انجام می شود. بنابراین فرد نباید توقع کاهش وزن زیادی داشته باشد. جراح باید بیمار مناسب برای این عمل را انتخاب کند بیمار بالای ۳۵ برای لیپوماتیک مناسب نیست و برای این افراد باید از سایر جراحی ها نظیر کوچک کردن معده استفاده کرد. نکته دیگر اینکه بعد از جراحی باید سبک زندگی فرد تغییر کند. فرد حدودا ۴۵ دقیقه تا یک ساعت ورزش کند و غذای کم کالری مصرف کند. در غیر اینصورت نتایج مورد نظر و رضایت بخش برای بیمار حاصل نمی شود.

کاندید لیپوماتیک شکم و پهلو

همانطور که بیان شد، برخی از افراد هستند که به دلیل داشتن وزن و چاقی زیاد، به بیماری های بدنی زیادی مانند کمر درد، زانو درد و یا بیماری های زمینه ای مبتلا شده اند که علی رغم تلاش هایی که داشته اند، نمی توانند وزن خود را کاهش داده و بیماری های خود را برطرف کنند.

همچنین برخی از افراد با داشتن سبک زندگی سالم دارای حجم محدودی از چربی در ناحیه شکم و پهلو هستند که از بین نمی رود و در آخر افرادی هستند که به دلایل ژنتیکی دارای حجم چربی و چاقی هستند. تمامی این افراد هر کدام با توجه به نیاز خود باید لیپوماتیک انجام داده و در کنار آن سایر روش های جراحی مانند ابدومینوپلاستی و یا پیکرتراشی را تجربه کنند. زیرا در برخی از افراد انجام لیپوماتیک به تنهایی نمی تواند فرد را به نتیجه دلخواه خود برساند.

تمامی افرادی که کاندید لیپوماتیک شکم و پهلو هستند، نیاز دارند تا قبل از انجام این جراحی زیر نظر جراح پلاستیک بوده و قبل از عمل مورد بررسی و معاینه فیزیکی قرار گیرند.

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو چگونه محاسبه می شود؟

لیپوماتیک یکی از روش های پیشرفته در حوزه لاغری و پیکرتراشی است که می تواند بدون ایجاد عارضه ای فرد را به نتیجه دلخواه برساند. نتایج این جراحی در صورت انجام مراقبت های بعد از آن برگشت پذیر نیست. لیپوماتیک را می توان به تنهایی و با به همراه سایر جراحی های زیبایی بدن انجام داد. که در یک جلسه می توان به نتیجه دلخواه رسید. با این حال افرادی که دارای اضافه وزن بالایی هستند، نیاز به جراحی در جلسات متعدد هستند. زیرا در هر بار جراحی فقط می توان میزان مشخصی از چربی را از نواحی بدن خارج کرد. به همین دلیل می توان لیپوماتیک برای لاغری را یک روش مطمئن و ایمن قلمداد کرد. حال در خصوص نحوه محاسبه هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو که از دکتر سلیمان زاده به وفور پرسیده می شود، صحبت می کنیم تا برخی از سوالات و ابهامات در این خصوص برطرف شود.

یکی از فاکتورهایی که افراد برای جراحی زیبایی تناسب اندام در نظر می گیرند هزینه لیپوماتیک می باشد. امروزه تنوع در روشهای لاغری و تبلیغات وسیعی که در این زمینه صورت می گیرد مبنی بر صرف هزینه کمتر و نتجه بهتر فریبی بیش نیست. باید به این نکته توجه داشت برای اینکه برای مدت زمان طولانی می خواهید چربی ها بازنگردد باید از روشی استفاده کنید که هم موثر بوده و هم دارای کمترین عوارض باشد. تبلیغاتی که درباره داروها و پک های لاغری باشد در صورتی که موثر باشند اثر آنها موقت بوده و باعث عوارضی در فرد می شود که از جمله می توان به اختلال در معده یا ایجاد تغییرات پوستی در بدن اشاره کرد. هزینه لیپوماتیک با توجه به گران بودن دستگاه و هزینه جراحی در کلینیک یا بیمارستان و جراحی خود پزشک نسبت به روش های لاغری موقت گران تر بوده ولی هم طولانی مدت بوده و هم امکان عدم موفقیت در عمل وجود ندارد.

عوامل متعددی در برآورد هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو موثر است و با توجه به این موارد است که هزینه لیپوماتیک محاسبه می شود. به طور مثال میزان چربی هایی است که که با استفاده از لیپوماتیک خارج می شود. همچنین تعداد جلساتی که برای درمان و استخراج چربی نیاز است را باید در نظر گرفت. در این میان محل درمان هم مهم است. هزینه لیپوماتیک شکم و با لیپوماتیک بازو یکسان نیست، زیرا اقدامی که صورت می گیرد کمی متفاوت است. تخصص جراح نیز در هزینه کمی دخیل می باشد. مراجعه به جراح پلاستیک که دارای تجربه و تبهر بالایی است کمک می کند تا علاوه بر کاهش چشم گیر عوارض، فرد به نتیجه دلخواه و منطقی خود برسد.

بیمارستان و یا کلینیک که قرار است در آن جراحی انجام شود، هزینه هایی را دریافت می کند که باید قبل از جراحی آن را پرداخت کرد. همچنین آزمایشات و عکس برداری های که قبل از عمل گرفته می شود، خود هزینه هایی را برای فرد دارد. بعد از جراحی نیاز به مصرف برخی از دارو ها و پوشیدن گن مخصوص است که باید قبل از جراحی تهیه شود.

سخن آخر

انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک معتبر و متبحر می تواند باعث شود تا از تکرار این جراحی پیشگیری شده و همچنین عوارض نادری که بعد از جراحی رخ می دهد، بروز نکند.

 

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.