۰۹۱۲-۹۳۳۰۲۵۲ - 021-26420665
تهران، شریعتی- خیابان دستگردی (ظفر)- بعد از تبریزیان نرسیده به کازرون- روبه روی نان و شیرینی ظفر- پلاک 83 - طبقه 3- واحد 21
دکتر پژوا سلیمان زاده / جراحی زیبایی سینه / دانستنی های لازم در خصوص عمل پروتز سینه
مدت زمان مطالعه ۲۱ دقیقه

دانستنی های لازم در خصوص عمل پروتز سینه

پروتز سینه از جمله انواع خدمات پزشکی است که با اهداف درمانی و زیبایی برای زنان زیادی انجام شده است و این روزها آمار زیادی از زنان متقاضی انجام این کار هستند. جراحی پروتز سینه به منظور زیبایی و فرم دهی برای سینه هایی با بافت کوچک و کمی افتاده مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که بیان شد، بزرگ کردن سینه یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در بانوان بوده و رایج ترین عمل زیبایی انجام شده در آمریکا می باشد. این جراحی بسیار آسان و بدون درد سر است، البته دوره نقاهت و شکاف جراحی را می طلبد ولی نتیجه آن داشتن یک سینه زیبا و خوش فرم خواهد بود، که جهت اصلاح حجم پایین سینه، اصلاح ناهنجاری رشد مادرزادی سینه و اصلاح اختلاف تفاوت حجم سینه ها و اصلاح اختلاف حجم یا صدمات ناشی از عمل سرطان سینه و تروماری سینه استفاده می شود. در این نوشتار درصدد هستیم پرداختی داشته باشیم به مساله پروتز سینه و شرایط، مزایا و معایب این روش درمانی و زیبایی که مورد اقبال و تقاضای بسیاری از افراد است. دکتر پژوا سلیمان زاده جراح پلاستیک در خصوص پروتز سینه نیز مواردی را توضیح می دهند. به علاوه اینکه به پرتکرارترین سوالی که از سوی زنان پرسیده می شود، مبنی بر اینکه روند شیر دهی با پروتز سینه دچار مشکل می شود یا خیر نیز در ادامه مطلب پاسخ داده خواهد شد.

جراحی پروتز سینه

برای قرار دادن پروتز درون سینه نیاز به ایجاد شکاف در زیر سینه، دور هاله سینه، یا شکاف در زیر بغل داریم، انتخاب نوع شکاف به عهده جراح می باشد اما معمول ترین روش، شکاف زیر سینه می باشد.

انواع پروتز سینه

پروتز انواع مختلفی دارد و با توجه به نیاز بیمار و پیشنهاد جراح مورد استفاده قرار می گیرد، در حال حاضر ۲ نوع پروتز وجود دارد که شامل نوع سلیکونی و نوع آب نمکی می باشد که برای موارد زیبایی اکثرا از نوع سلیکونی استفاده می شود.

پروتز ها از نظر شکل و قالب کلی نیز به دو دسته تقسیم می شوند؛ یکی شکل دایره ای و گرد، دومی شکل اشکی مانند و افتاده (به تعبیر قطره ای شکل).

در خصوص عوارض احتمالی پروتز ها که همواره مورد پرسش خانم هاست باید گفت، این پروتز ها کاملا با بدن انسان سازگاری دارند و هیچ گونه خطر و عارضه ای را در پی ندارند. حداقل می توان گفت تا کنون گزارشی از خطرساز شدن پروتز ها به دست ما نرسیده است.

پروتز های سیلیکونی

این نوع پروتز های سیلیکونی خود به ۳ شکل گرد، آناتومیک یا قطره اشکی و مخروطی شکل وجود دارد.

انتخاب فرم پروتز در نتیجه ی بعد از جراحی تاثیر به سزایی خواهد گذاشت و البته فرم سینه با توجه به فرم کلی قفسه سینه و آناتومی بدن مشخص می شود.

پروتزهای سینه را معمولا می توان در زیر عضلات و قسمتی زیر غده سینه قرار داد. که در معاینه توسط پزشک به بیمار محل مناسب قرار دادن پروتز اطلاع داده می شود.

تعبیه پروتز سینه باعث افزایش اعتماد به نفس قابل توجهی در افراد می شود.

البته بیشتر از پروتز های ژله ای استفاده می شود، این نوع پروتز ها پوششی سیلیکونی دارند (سیلیکون ماده ای است که در طبیعت یافت می شود و از ترکیب عناصری چون کربن، هیدروژن و اکسیژن ایجاد می شود).

سیلیکون ها قبل از اینکه در سینه قرار بگیرند توسط ژل سیلیکون پر می شوند.

برای پاسخ گویی به این سوال باید بگوییم که پروتز هایی که این روزها در بازار وجود دارد از کشورهای دیگر وارد می شود و با توجه به وضعیت تحریم هایی که در کشور ما وجود دارد قیمت و هزینه بالایی را صرف وارد ساختن این پروتز ها از کشور های دیگر می شود. ولی علیرغم هزینه بالایی که دارند کیفیت مرغوبی دارند و نتیجه مثبتی را در پایان روند درمان به ارمغان می آورند. معمولا پروتز های سلیکونی از ژل تشکیل شده اند و در اثر پارگی شکل خود را از دست نمی دهند.

انواع پروتز سینه از نظر شکل

پروتز ها از نظر شکل ظاهری دارای دو نوع می باشد:

گرد round

زنانی برای شکل گرد پروتز سینه مناسب هستند که دارای بافت سینه ای با نسج کمتری هستند.

قطره اشکی یا Anatomical

در صورتی که می خواهید سینه دارای شکلی باشد که کمی افتاده و طبیعی باشد از این نوع پروتز استفاده کنید.

پروتز سینه چه مزایایی دارد؟

از مزایای پروتز سینه می توان به این اشاره کرد که:

 • زنانی که سینه های کوچک دارند می توانند با این عمل جراحی به زیبایی و فرم خوب سینه می رسند.
 • زنانی که شیردهی باعث شده سینه هایی افتاده و شل داشته باشند با این روش این حالت سینه ها از بین می رود.
 • زنانی که به دلیل بیماری سرطان سینه های خود را از دست دادند، می توانند با این روش سینه هایی خوش فرم داشته باشند.
 • این روش درمانی هیچ عارضه و خطری را برای بدن زن به همراه ندارد.
 • در جراحی ساده ای این عمل قابل انجام است.
 • دوره بهبودی که طی شود نتیجه جراحی برای زنان بسیار مطلوب خواهد بود.

سن مناسب جراحی پروتز سینه

با توجه به هدف جراحی پروتز سینه سن شروع این جراحی متفاوت می باشد. برای خانم هایی که برای ترمیم و بازسازی سینه از این جراحی استفاده می کنند محدودیت سنی ندارد و در هر سنی می توانند پروتز سینه انجام دهند. در صورتی که جراحی با هدف زیبایی انجام شود برای افراد بالای ۲۲ سال امکان پذیر می باشد.

موارد کاربرد پروتز سینه

 • بزرگ کردن اندازه سینه
 • قرینه سازی سینه در افرادی که دارای ناهنجاری مادرزادی سینه هستند. در این افراد اندازه ی سینه ها با هم برابر نیست.
 • کوچک کردن سایز سینه برای افرادی که در اثر عواملی مانند شیردهی یا کم کردن وزن سینه های آنها بزرگ شده است.
 • ترمیم و بازسازی سینه در افرادی که جراحی درمانی مانند سرطان سینه یا تروما انجام داده اند.

انتخاب سایز پروتز سینه

بیمار قبل از جراحی پروتز سینه می تواند درباره انتخاب سایز سینه با جراح خود مشورت کند. پزشک بررسی هایی که بر روی سینه بیمار می کند و با توجه به شرایط او اندازه پروتز سینه را انتخاب می کند. در این انتخاب عواملی به شرح ذیل موثر می باشد:

 • اندازه ابعاد سینه
 • نوع ضخامت بافت نرم سینه
 • سایر اعضای بدن که بر روی سینه تاثیر گدار می باشد مانند سن ، قد، وزن، عرض شانه، قفسه سینه، لگن و باسن
 • انتظارات بیمار

کاندیدای مناسب پروتز سینه

تناسب اندام یکی از عوامل موثر در زیبایی ظاهری فرد می باشد. بدین منظور افراد انواع جراحی زیبایی برای بهبود ظاهر خود انجام می دهند. در بین متقاضیان جراحی زیبایی زنان بیشتر از مردان برای این عمل اقدام می کند. یکی از این جراحی های زیبایی، جراحی زیبایی سینه می باشد. جراحی زیبایی سینه با توجه به اهداف عمل به انواع مختلف که شامل پروتز سینه، ماموپلاستی، تزریق چربی می باشد.

 1. افرادی که دارای سینه های کوچک و بدفرم هستند برای این جراحی اقدام می کنند.
 2. افرادی که به دلیل بیماری مانند سرطان سینه یکی یا هر دو سینه خود را از دست می دهند از جمله افرادی هستند که با پروتز سینه یا ایمپلنت می توانند سینه هایی دلخواهی داشته باشند.
 3. افرادی که از بدو تولد به صورت مادرزادی دارای دفورمیتی ( بدشکلی سینه) هستند .
 4. در برخی موارد افراد دارای سینه ای هستند که تقارنی با هم ندارد در این صورت با استفاده از پروتز سینه های آنها قرینه می شود.
 5. افرادی که از اندازه و فرم سینه های خود رضایت ندارند.
 6. کاهش وزن در افراد باعث کوچک شدن و شل شدگی سینه می شود که برای رفع مشکلات آن از پروتز سینه استفاده می شود.

اقدامات پیش از جراحی پروتز سینه

بهتر است پیش از جراحی سینه به جراح خود مراجعه کنید و اطلاعات کامل از جراحی خود داشته باشید تا بتوانید تمامی موارد را به درستی رعایت کنید تا از جراحی خود راضی باشید و از فرم سینه بعد از عمل خود احساس خوبی داشته باشید.یک هفته پیش از جراحی سینه دقت داشته باشید که :

 • تمامی داروهایی که جراح شما مصرف آنها را منع کرده است نباید خورده شود از جمله این داروها می توان به آسپیرین و داروهای حاوی آن و ویتامینE اشاره کرد.
 • در صورتی که پیش از جراحی با بیماری های عفونی و یا سرما خوردگی مواجه شدید جراح خود را در جریان بگذارید تا در صورتی که شرایط شما برای جراحی مناسب نیست روز جراحی پروتز سینه را تغییر دهد .
 • از استعمال دخانیات خودداری کنید زیرا نیکوتین باعث می شود زخم های ایجاد شده در جراحی پروتز سینه بهبود پیدا نکند و به دلیل اختلال در اکسیژن رسانی عوارض جراحی و بیهوشی به سراغ بیمار برود .
 • شما باید آزمایشات لازم  که جراح برای شما در نظر گرفته است را به طور کامل انجام دهید و نتیجه آن را به جراح پروتز سینه خود ارائه دهید
 •   در شب پیش از جراحی پروتز سینه  و هشت ساعت قبل شما نباید هیچ گونه مواد غذایی و آشامیدنی را مصرف کنید و بهتر است در شب قبل به حمام بروید .

در روز جراحی سینه عمل لباسهای جلو باز (دکمه دار یا زیپ دار) و گشاد بپوشید. از پوشیدن پیراهن یقه بسته، تی شرت و لباس تنگ خودداری نمایید .

موارد گفته شده اقدامات عمومی است که پیش از بیشتر عمل های زیبایی باید رعایت شود .

علامت گذاری های مخصوص باید برای شما صورت می گیرد و بعد از اینکه با متخصص بیهوشی آشنا شدید و بیهوشی عمومی برای شما انجام گرفت  جراحی پروتز سینه برای شما آغاز خواهد شد .

مراحل پروتز سینه

 1. قبل از انجام پروتز سینه فرد باید درباره شرایط عمل و نحوه آن با پزشک جراح مشورت کرده و در صورت توافق بیمار با پزشک رضایت نامه کتبی به جراح بدهد.
 2. بررسی دقیق آناتومی سینه بیمار قبل از جراحی و تعیین کردن نقاطی که قرار است تغییراتی اعمال شود.
 3. با توجه به شرایط جسمی بیمار پزشک از یکی از روش های جراحی پروتز سینه ( سیلکونی یا آب نمکی) استفاده می کند.
 4. ارائه اطلاعات کافی در خصوص مراقبت های بعد از جراحی به بیمار توسط پزشک جراح

اقدامات بعد از پروتز سینه

 1. بعد از پروتز سینه به مدت یک سال از نور آفتاب یا سولاریوم برای بدن استفاده نکنید .
 2. استحمام یک روز بعد از جراحی بلامانع می باشد.
 3. پانسمان محل جراحی را می توانید بعد از گذشت ۲۴ ساعت از جراحی باز کنید.
 4. در هنگام خواب بدنتان را به گونه ای قرار دهید که به روی شکم نباشد.
 5. عدم تحرک زیاد دست ها بعد از پروتز سینه
 6. عدم رانندگی به مدت یک هفته از جراحی

پروتز سینه با چه هدفی انجام می شود؟

در بسیاری از موارد شاهد آن هستیم که زنان و دختران با دلایل مختلفی تصمیم دارند دست به چنین اقدام زیبایی بزنند و از پزشکان متخصص مشورت هایی را درجهت عملی ساختن این تصمیم شان دارند.

از جمله دلایلی که موجب می شود بانوان عمل جراحی پروتز سینه انجام دهند:

 • زنان و دخترانی که به لحاظ ژنتیکی سینه های بزرگ و خوش فرمی ندارند و می خواهند این زیبایی را داشته باشند، می توانند از این روش درمانی و زیبایی بهره مند شوند.
 • زنانی که به دلیل بالا رفتن سن سینه های افتاده و شلی دارند نیز می توانند چنین اقدامی را انجام دهند.
 • زنانی که بعد از بارداری و زایمان سینه هایشان حالت قبلی خود را از دست داده است و به شکلی افتاده و شل شده است می توانند تحت این عمل جراحی قرار گیرند.
 • زنانی که به دلیل سرطان سینه مجبور شدند سینه های خود را بردارند تا غده های سرطانی از بین برود، می توانند از پروتز های سینه استفاده کنند تا جبرانی برای سینه های از دست رفته باشد.

محل قرار گیری پروتز سینه

 • ساب ففاشیال که در قسمت لایه زیرین عضله سینه برای خانم هایی که دچار افتادگی سینه هستند استفاده می شود.
 • روی عضله و زیر بافت سینه
 • زیر عضله و بافت سینه

برش ها در جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

در حالت کلی برش ها در جراحی پروتز سینه ممکن است به سه روش انجام بگیرد. برش های در زیر سینه  که بر روی چین پوست انجام می گیرد و به هیچ عنوان دیده نخواهد شد.برش های در زیر بغل که کمتر از از روش های دیگر انجام می شود و برش دیگر در نزدیکی نوک سینه انجام می شود که در این حالت برش ها دیده خواهند شد و شاید در شیر دهی در آینده اختلال به وجود بیاورد . اما امروزه بیشتر جراحان از برش های در زیر سینه استفاده می کنند زیرا نتیجه مطلوب تری به دست خواهد آمد.

 • برش اطراف سینه که بندرت در دنیا استفاده می شود و در کشور ما از این برش استفاده نمی شود.
 • برش چین زیر سینه که برای زنان در سنین پایین ( ۱۸- ۲۰ سال ) استفاده می شود .
 • برش در زیر بغل که به دلیل ایجاد اسکار بعد از جراحی و امکان نامتقارن بودن سینه ها بندرت استفاده می شود.
 • برش در اطراف هاله سینه که در مواری که همزمان با لیفت سینه استفاده می شود کاربرد دارد.

بیهوشی در پروتز سینه

روش بیهوشی برای این جراحی بیهوشی عمومی می باشد و بعد از جراحی نیازی به بستری در بیمارستان نیست و فرد بعد از ریکاوری می تواند به منزل بازگردد .

بخیه ها در پروتز سینه

بخیه های پروتز سینه معمولا قابل جذب بوده و نیازی به کشیدن ندارند و بعد از جذب بخیه ها حدود دو هفته بعد از جراحی نیاز به استفاده از پمادهای ترمیم کننده برای محو شدن شکاف کوچک جراحی دارید .

پروتز سینه و شیر دهی

یکی از سوالاتی که اغلب افراد می پرسند اینست که چه رابطه ای بین پروتز سینه و شیردهی موجود دارد؟ در صورتی که فرد پروتز سینه انجام داده باشد، قادر به شیردهی در آینده می باشد؟ آیا موادی که در ساختار پروتز سینه به کار رفته تاثیر بدی بر شیر مادر دارد؟ این پرسش ها و مشابه این موارد در مورد پروتز سینه و شیردهی از دغدغه های زنانی می باشند که جهت پروتز سینه نزد جراح می روند. این مسائل کاملاً بستگی به نوع پروتز به کار رفته، جاگذاری و محل دقیق پروتز و روش انجام جراحی توسط پزشک دارد.

در جواب به این سوالات باید گفت که از لحاظ علمی و پزشکی پروتز سینه مشکلی در شیردهی بانوان ایجاد نمی کند و خطری برای او ایجاد نمی کند. طبق تحقیقاتی که اخیرا بر روی دو دسته از خانم هایی که جراحی پروتز سینه کرده اند و آنهایی که این عمل را انجام نداده اند نتایج حاکی از آن می باشد که میزان سیلیکون موجود در سینه برای شیردهی در زنانی که پروتز سینه کرده اند بیشتر از زنانی است که عمل نکرده اند. بنابراین پروتز سینه نه تنها آسیبی به مادر وارد نمیکند بلکه باعث ازدیاد شیردهی در مادران می شود. برخی از پروتز های سینه از محلول مخصوصی پر شده است. پس از تحقیقات گستره به این نتیجه رسیده اند که این محلول هیچ تاثیر بدی بر شیر مادر نمی گذارد. ولی برخی دیگر از پروتز های سینه، از جنس سیلیکون می باشند. برخی از محققان در حوزه سلامتی می گویند که سیلیکون خطری برای شیر مادر ندارد ولی برای اطمینان خاطر می توانید از پزشکتان در مورد سلامت سیلیکون به کار رفته و ایمن بودن آن برای نوزاد تحقیق کنید.

ولی نکته ای وجود دارد که باید مدنظر قرار دهید. پزشکان برای انجام پروتز سینه توصیه می کنند که زنان در دوره شیرد هی نباشند. دلیل شان برای این موضوع  این است که برای انجامپروتز سینه حتما باید سایز سینه و شرایط کلی سینه در حالت عادی باشد تا پزشکان بتوانند برای جراحی برنامه درستی را طرح ریزی کنند. در دوران شیر دهی سینه های زنان بزرگتر از قبل شده و اندازه و شرایط واقعی و عادی ندارند، به همین جهت نتیجه جراحی موفقیت آمیز پیش بینی نمی شود. از همین روی پزشکان بعد از پیایان دوره شیردهی اعمال لازم را انجام می دهند.

پروتز سینه

شیر دادن با سینه پروتز

در صورتی که این جراحی توسط پزشکی که تجربه کافی ندارد انجام گیرد، عصب ها، مجراهای شیر و غدد شیر دهی می توانند در طول جراحی پروتز سینه آسیب ببینند. عصب های آسیب دیده باعث کاهش احساس در نوک سینه ها می گردد. همچنین باعث کاهش حس فرو آمدن شیر از مجراها می شود. این احساس جاری شدن شیربه زمانی گفته می شود که شیر از غدد تولید شیر به مجراها می رسند و برای نوزاد فراهم می گردند. پروتز سینه همچنین در برخی موارد در جراحی های غیر حرفه ای ، موجب گرفتگی مجراهای شیر، مسدود کردن جریان شیر و ورم سینه ها می گردند.

راههای افزایش شیر مادران شیرده

از دستگاه های مکشی برای افزایش شیردهی استفاده کنید. همچنین این دستگاه های مکشی به خالی کردن کامل سینه ها کمک می کنند. همچنین این دستگاه فرایند شیردهی را شبیه سازی کرده و تولید شیر را افزایش می دهد. ماساژ سینه ها نیز به فرایند افزایش شیر کمک شایانی می کند. سعی کنید حداقل ۸ تا ۱۲ بار در روز به نوزاد شیر داده و برای اطلاعات بیشتر و نکات دیگری جهت افزایش شیر با پزشکتان مشورت کنید.

از کجا بفهمیم شیرمان کم است

در صورتی که پوشک نوزاد ۶ تا ۸ بار در روز خیس می گردد، و ۳ تا ۴ بار در روز مدفوع می کند، نشانه این است که نوزادتان شیر کافی می خورد. همچنین در صورتی که وزن نوزاد افزایش یافته و یا ۸ تا ۱۲ بار در روز به نوزاد شیر داده می شود، این میزان کافی است. همچنین برای اطمینان خاطر می توانید با متخصص اطفال مشورت کنید.

آیا پروتز ها با بدن سازگار هستند؟

 • ترکیب سیلیکون با بدن بسیار سازگار است و هیچ گونه عوارضی برای وی در برنخواهد داشت.
 • البته این ژل سیلیکونی که در سینه قرار می گیرد بسته به انتخاب فرد بزرگ و یا کوچک خواهد بود.
 • سایز سینه ها بعد از جراحی به سایز سیلیکون ها بستگی دارد.

آیا پروتز سینه عوارضی دارد؟

خیر، پروتز ها هیچ گونه عارضه ای نخواهند داشت و البته در صورت تخریب در بدن خطری برای فرد نخواهد داشت و تنها اقدامی که لازم است تا انجام بشود، تعویض پروتز در سینه می باشد.

پروتز سینه برای چه افرادی توصیه می شود؟

به طور کلی تمامی افراد می توانند جراحی زیبایی سینه را انجام دهند، زیرا پروتز بافت بسیار نزدیکی به سینه دارد و فرم بسیار ایده آلی به بدن خواهد داد، علاوه افتاگی های سطحی را اصلاح می نماید و البته در بسیاری از افراد ایجاد جذابیت و اعتماد به نفس می کند. اما در حالت کلی جراحی پروتز سینه برای افراد زیر مناسب تر می باشد:

 • خانم هایی که از سایز و شکل سینه خود راضی نیستند.
 • زنانی که به طور مادرزادی دچار فقدان یا دفورمیتی سینه خود می باشند.
 • خانم هایی که می خواهند به فرم اولیه سینه خود برگردند مثلا بعد از زایمان.
 • زنانی که می خواهند عدم تقارن سینه های خود را اصلاح کنند.

افرادی که بعد از جراحی های پستان به علت سرطان پستان بافت سینه آنها برداشته شده است و اکنون کاندید جراحی پروتز سینه هستند.

آیا بعد از پروتز امکان شیردهی وجود دارد؟

بله، پروتز های سینه به هیچ عنوان باعث مسدود شدن غدد شیری نخواهند شد و البته به هیچ عنوان مانعی برای شیردهی بعد از زایمان نمی شود.

جراحی زیبایی سینه

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

بلافاصله بعد از جراحی پروتز سینه درباره مراقبت های بعد از پروتز سینه و رسیدگی به آنها توصیه ها و آموزش های لازم داده می شود. در ابتدا شما احساس گیجی می کنید که بعد از بیست و چهار ساعت برطرف خواهد شد.

 • برای اینکه از لخته شدن خون جلوگیری شود بهتر است که از همان روز اول پیاده روی سبک داشته باشید.
 • در روز های اول دخانیات مصرف کنید و همچنین فعالیت های سنگین نداشته باشید.
 • در روز های اول رژیم غذایی مایع داشته باشید  و مصرف نمک را محدود کنید.
 • بعد از گذشت ۲ روز شما می توانید به حمام بروید و زخم ها را به آرامی بشویید تا از ایجاد عفونت جلوگیری شود.
 • تا زمانی که تواناییی حرکت در قسمت بازو و یا دست را به دست نیاورده اید از رانندگی پرهیز کنید .
 • شما بعد از گذشت یک ماه می توانید ورزش کنید و محدودیت آنچنانی ندارید.

ممکن است در برخی از افراد دردهای پراکنده در هر دو سینه ایجاد شود که طبیعی بوده اما اگر این دردها شدید باشد حتما باید به پزشک خود مراجعه کنید.

ورزش بعد از عمل پروتز سینه

یکی از روش های بزرگ و حجیم کردن بافت سینه پروتز سینه است که با عمل پروتز سینه می توان شکل وفرم زیبایی را در سینه ها ایجاد کرد.بعد از عمل بهتر است که در دوهفته اول از فعالیت هایی شدیدی که باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می شوند پرهیز کنید ، زیرا که افزایش فشارخون باعث افزایش تورم و همراه با خونریزی می شود.اگر بدنتان توانایی فعالیت بعد از عمل را ندارد اصلا هیچ اقدامی نکنید.ولی پیاده روی آرام و دوچرخه سواری مشکلی ایجاد نمی کند،زیرا به عضلات اکسیژن رسانی می کند این عمل در روند بهبود موثر است.به هیچ وجه بعد از پروتز سینه نباید دخانیات ویا الکل بنوشید. پس از جراحی پروتز سینه برای تسکین درد و جلوگیری از غفونت باید از داروهای تجویز شده توسط جراح استفاده نمایند. پرهیز از مصرف آسپرین مگر با نظر پزشک معالج.خوردن اناناس تازه در روند بهبود موثر است.به مدت دو هفته از خوردن نمک اجتناب کند.برای اجتناب از درد از کمپرس آب یخ استفاده کنید.
در مواردیکه پروتز در زیر عضله قرار داده شده باشد،بهتر است که حرکات بالای تنه و بازو ها و شانه ها را برای ۳تا ۴ هفته محدود کنید تا روند ترمیم در فضای پروتز به خوبی تکمیل شود.
ورزش های سنگینی مثل فوتبال و کشتی در آقایان وبدنسازی وایروبیک در بانوان که احنمال ضربه وجود داردوهمچنین از برداشتن وسایل سنگین باید برای ۶هفته اول بعد از عمل پرهیز کنید.اما بعد از یک ماه می توانید به سالن ورزشی خود بازگردید ولی با تجویز پزشک جراح خود اقدام کنید.

پروتز سینه را می توان بعد از زایمان انجام داد؟

پروتز سینه در صورتی که در محل مناسب برش زده شود هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند. اینکه قبل از بارداری یا بعد از زایمان اقدام به این جراحی شود به انتخاب فرد بستگی دارد . ولی در صورتی که قصد بچه دار شدن دارید حتما به جراح پلاستیک اطلاع دهید. جراح در صورت اطلاع برشی در زیر سینه می زند که به غدهای شیردهی ( اطراف نیپل) آسیب وارد نکند . در حالت کلی پروتز مانعی در شیردهی و تغذیه کودک اجاد نمی کند.

پروتز سینه مانعی در ماموگرافی می باشد؟

ماموگرافی یک روش تشخیص و غربالگری سرطان سینه می باشد که معمولا به همه زنان انجام ان توصیه می شود. افرادی که پروتز سینه دارند تشخیص و بررسی توسط ماموگرافی مشکل تر می باشد. البته افرادی که پروتز با برش در عضلات زیر سینه قرار گرفته اند نسبت به افرادی که برش در روی عضلات قرار گرفته اند تداخل کمتری ایجاد می کند. بهتر است قبل از انجام این روش حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

بهترین جراح پروتز سینه

نویدی که برای همه بانوان و همه ما مسرت بخش است این نکته می باشد که در سطح تهران شاهد فعالیت پزشکانی هستیم که به عنوان بهترین جراح پروتز سینه شناخته می شوند. این پزشکان و بهترین متخصصین حوزه جراحی های زیبایی و جراحی پروتز سینه در دهه اخیر در کشور ما توانسته اند اقداماتی جدی را در جهت زیبایی بخشیدن و از بین بردن مشکلاتی که در بخش پستان های زنان وجود دارد، انجام دهند. قبل از هر اقدامی در انتخاب جراح دقت داشته باشید ، یک جراح متبحر و با تجربه در این زمینه با ایجاد کوچکترین شکاف در زیر سینه پروتز را در سینه قرار می دهد و بعد از جراحی نیز دقت کافی در بخیه های جراحی را مد نظر خواهد داد ، دقت داشته باشید که جراحی پروتز سینه بسیار حساس و نیاز به تجربه و تبحر جراح دارد ،برای اطمینان کردن به جراح نمونه کارهای قبلی وی را بررسی نمایید و از ایشان مشاوره های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید نظر بیماران قبلی را در رابطه با نوع جراحی در نظر بگیرید و جویا شوید که چه اقداماتی را بعد و پیش از جراحی پروتز سینه باید انجام دهید. پزشکانی که به واقع آگاهی و تجربه بالایی دارند و می توانند با رعایت اخلاق حرفه ای و وجدان کاری تمام تلاش شان را در جهت بهبود وضعیت بیماران و مراجعین مصروف دارند.

نتیجه گیری

در پایان این نوشتار امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعاتی را در اختیار خوانندگان قرار دهیم که ابهامات شان را از بین برده و سوالات عزیزان را پاسخ داده باشد.

قطعا یکی از اهداف ما در این مسیر این است که روشنگری های لازم را ایجاد کنیم تا درصد تصمیم گیری درست و منطقی در افراد افزایش پیدا کند و نتیجه مطلوب حاصل شود.

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده

دکتر پژوا سلیمان زاده
دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دارای سابقه چندین ساله و درخشان در زمینه انجام جراحی های زیبایی شامل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، رینوپلاستی و … هستند. جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۴۱۰ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.